افتتاحیه‌ای غریبانه در انتظار المپیک توکیو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۰۹۳۸۰
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۸
۷۲۷
مراسم افتتاحیه المپیک توکیو با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که ایجاد کرده متفاوت از ادوار گذشته و با حداقل نفرات برگزار خواهد شد.

ایسنا، مراسم افتتاحیه یکی از مهم ترین بخش های برگزاری بازی های المپیک است. هر کشوری که میزبان بازی ها می شود، همیشه سعی می کند با بهترین سناریو سنت، فرهنگ و پیشرفت های صنعتی که در طول سال ها داشته را به نمایش بگذارد و هر چهار سال یکبار نیز مردم زیادی از سراسر جهان آماده دیدن این نمایش می شوند. در این میان افرادی هم هستند که چمدان ها را بسته و راهی کشور میزبان می شوند تا از نزدیک شاهد برگزاری این رویداد ورزشی بزرگ باشند.

افتتاحیه‌ای غریبانه در انتظار المپیک توکیو

قطعا برای مردم هر کشور، چه افرادی که این فرصت نصیبشان شده تا در استادیوم اصلی بازی ها باشند و چه آنهایی که پای تلویزیون به تماشای افتتاحیه نشسته اند، غرور آفرین و قشنگ ترین لحظه،رژه کاروان المپیکی کشورشان خواهد بود؛ جایی که ورزشکاران با لباس های متحد الشکل که عموما نماد یا رنگی از کشور شان را به همراه دارد، با در دست داشتن پرچم های کوچک رژه می روند و صحنه ای غرورآفرین برای مردم خود خلق می کنند.

اما برای المپیک توکیو شرایط متفاوت از دوره های قبل است و شاید از الان مردم باید آماده باشند تا به تماشای افتتاحیه ای متفاوت از آنچه در دوره های قبل دیده اند، بنشینند.

شیوع ویروس کرونا قطعا حسرت های زیادی را به دل ژاپنی ها می گذارد. این ویروس که جهان را درگیر خود کرده است ، باعث شد برنامه ریزی ژاپنی ها تغییرات زیادی داشته باشند.

در افتتاحیه المپیک توکیو شاهد حضور مردم کشورهای دیگر نیستیم و جایگاه تماشاگران را خود مردم ژاپن پر می کنند. البته برای رعایت پروتکل ها هم به نظر می رسد ظرفیت محدودی اجازه حضور در استادیوم اصلی المپیک را داشته باشند.

تعداد مهمانان هم کاهش چشم گیری دارد به گونه ای که در بهترین حالت تنها به سران و مقامات مهم کشورها اجازه حضور داده می شود.

از صف های طولانی در مراسم رژه هم خبری نخواهد بود چرا که در حالت عادی، افراد برای حضور در مراسم رژه ساعتها در یک فضای دالان مانند مجبور بودند منتظر بمانند و انجام این مراسم در شرایط شیوع ویروس کرونا بسیار خطرناک است. بنابراین با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسم رژه به با شکوهی قبل وجود ندارد و در همین راستا ژاپن هم اعلام کرده است که مراسم با حداقل نفرات برگزار می شود.

افتتاحیه‌ای غریبانه در انتظار المپیک توکیو

استفاده از ماسک برای نفراتی که در افتتاحیه حضور دارند، از دیگر اتفاقاتی است که توکیو را با دیگر المپیک ها متمایز می سازد.

شاید ژاپنی ها فقط باید به این مسئله امیدوار باشند که بینندگان تلویزیونی رکورد تماشای افتتاحیه بازی ها را بشکنند و جذب بیننده آنها عدد قابل توجهی باشد.

قطعا نحوه برگزاری این المپیک آن چیزی نیست که ژاپنی ها در ذهن داشته اند اما با توجه به فضای کنونی جهان و در شرایطی که ویروس کرونا که هر لحظه جان آدم های بسیاری را می گیرد، ژاپنی ها همین که المپیک برگزار می شود و تمام زحمات چند ساله شان به باد نمی رود را باید به فال نیک بگیرند.

افتتاحیه‌ای غریبانه در انتظار المپیک توکیو

البته ژاپن هنوز دقیقا اطلاع رسانی نکرده است که محدودیت و دستور العمل ها برای مراسم افتتاحیه تا چه اندازه است و ممکن است اگر شرایط شیوع ویروس حادتر شود، دستورالعمل ها سخت گیرانه تر باشند.

پیمان فخری معاون کاروان ایران در پاسخ به این پرسش که کمیته برگزاری بازی ها پروتکل ها و تعداد نفرات هر کشور برای حضور در مراسم افتتاحیه را اعلام کرده است یا خیر، گفت: هنوز چیزی در این مورد اعلام نکرده اند. البته با توجه به اینکه اصولا در مراسم رژه ازدحام جمعیت شکل می گیرد، بنابراین نظرم این است که مراسم رژه به شکل و شمایل دوره های قبل نخواهد بود و حالا منتظریم که کمیته برگزاری بازی ها دستور العمل ها را اعلام کند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر