آمار واکسیناسیون در تمام استان‌ها
۱۱۰۹۸۱۲
۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱
۱۰۷۸
خراسان‌رضوی، خوزستان و اصفهان در حالی پیشتاز واکسیناسیون در کشور هستند که برخی استان‌ها ازجمله تهران آمار دقیقی از میزان تزریق واکسن‌ها ارائه نکرده‌اند

همشهری: فاز اول واکسیناسیون کرونا با اولویت کادر بهداشت و درمان، سالمندان و پاکبان‌ها همچنان ادامه دارد و براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته اول اردیبهشت به پایان خواهد رسید.

بررسی‌ وضعیت تزریق واکسن در استان‌ها حاکی از آن است که خراسان رضوی، خوزستان و اصفهان پیشتاز هستند که البته با توجه به نبود آمار از میزان واکسیناسیون انجام شده در تهران، احتمالا پایتخت هم عدد قابل‌توجهی از این جدول را به‌خود اختصاص می‌دهد؛ هر چند آمارهای واکسیناسیون اعداد قابل اعتمادی را نشان نمی‌دهد؛ آن هم درحالی‌که براساس اعلام سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمودار ابتلا و بستری روزانه به‌علت کوویدـ۱۹ در کشور همچنان شیب تند صعودی دارد و همه استان‌‌ها با افزایش جدی بیماران بستری و موارد سرپایی مواجه هستند.

آمار واکسیناسیون در تمام استان‌ها

گزارش و جدول پیش رو نتیجه پیگیری همشهری از دانشگاه‌های علوم پزشکی استان های کشور است.

در هفته گذشته ایلام، همدان، چهارمحال و بختیاری و مازندران دارای بیشترین میزان بروز موارد بستری و البرز، همدان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و مرکزی دارای بیشترین میزان بروز موارد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری بوده‌اند. استان‌های سمنان، فارس، خراسان جنوبی و تهران آمار شفافی از میزان تزریق ندارند و آمارهای کهگیلویه و بویراحمد هم در حالی پنهان مانده و حاکی از آغاز واکسیناسیون دیرهنگام است که این استان بیشترین میزان بروز را به‌خود اختصاص داده است.

کدام واکسن برای چه گروهی؟

یکی از موارد مورد سؤال برای مردم، نوع واکسن تزریق شده در استان‌هاست. استاندار لرستان در این‌باره می‌گوید: «براساس دستورالعمل ارسالی، واکسن چینی برای افراد پرخطر ازجمله افراد دارای بیماری زمینه‌ای و بیماری خاص و واکسن اسپوتنیک وی نیز برای تکمیل واکسینه‌کردن کادر بهداشت و درمان در معرض بیماران کرونایی استفاده می‌شود.

واکسن کرونایی که برای کادر درمان تزریق شده از نوع روسی است که درحال حاضر مجوز تزریق را برای افراد زیر ۱۸ سال ندارد. فاز اول تزریق برای افرادی بود که بیشترین خطر ابتلا را دارند و شامل کادر بهداشتی درمانی در معرض بیماران کرونایی، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و پرخطر و مراکز نگهداری عمومی است و فاز دوم برای افراد دارای محرومیت و آسیب‌پذیری بالاست و با فاصله سنی ۱۰ سال تعیین می‌شود.»

سیدموسی خادمی با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۵۰۰واکسن به لرستان وارد و تزریق آنها انجام شده که با ورود محموله جدید واکسن به استان تزریق آنها نیز صورت می‌گیرد، می‌افزاید: «آخرین محموله واکسن کوویدـ ۱۹ شامل 2136دوز واکسن سی‌نوفارم ساخت کشور چین و 2850دوز واکسن اسپوتنیک وی روسی در روزهای پایانی سال گذشته در استان تزریق شد.» به‌گفته وی، در محموله سوم 1065، محموله دوم ۷۸۰ دوز و در مرحله نخست ۲۶۰ دوز واکسن کرونا به استان وارد و با اولویت کادر درمان بخش‌های کرونایی در استان تزریق شد.

آمار واکسیناسیون در تمام استان‌ها

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
11:26 - 1400/01/31
واکسن در ۳ نوبت تزریق خواهد شد
هر نوبت برای پرداخت پول واکسن ۴۵۰ هزار تومان باید پرداخت شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج