هشدار پوتین: زیاد از حد با ببر روسیه گلاویز نشوید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۰۵۵۴
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
۲۱۷۵
پوتین رفتار دسته ای و جمعی برخی کشورهای غربی در مقابل روسیه را "کفتارگونه" توصیف کرد و گفت کشورش مثل" ببر" به صورتی سریع و قاطع به هرگونه تهدیدی پاسخ خواهد داد.

عصر ایران: رییس فدراسیون روسیه در نطق سالانه خود به کشورهای غربی هشدار داد مراقب عبور از خط قرمزهای روسیه باشند چون در این صورت ممکن است به شدت پشیمان شوند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "ولادیمیر پوتین" رییس فدراسیون روسیه امروز(چهارشنبه) در نطق سالانه 90 دقیقه ای خود به کشورهای غربی هشدار داد از خط قرمزهای روسیه عبور نکنند.

روابط روسیه و کشورهای غربی اخیرا بر سر پاره ای مسایل از جمله زندانی شدن "الکسی ناوالنی" - چهره اپوزیسیون روسیه که مورد حمایت دولت های غربی است - و اوضاع متشنج در مرزهای شرقی اوکراین، تیره شده است و مسکو و برخی پایتخت های غربی اقدام به اخراج سفرا و هیات های دیپلماتیک یکدیگر کرده اند.

هشدار پوتین: زیاد از حد با ببر روسیه گلاویز نشوید

عکس: آسوشیتدپرس- پوتین در نطق سالانه امروز- 21 آوریل 2021

پوتین در نطق امروز خود به کشورهای غربی هشدار داد در صورتی که از خط قرمزهای روسیه عبور کنند با پاسخی سریع و سخت و پشیمان کننده مواجه خواهند شد. او گفت تشخیص قرمزها در هر حوزه ای با روسیه است.

او گفت:" من امیدوارم که کسی به خود جرات عبور از خط قرمز روسیه را ندهد و این ما هستیم که در هر مورد خاص تعیین خواهیم کرد که خط قرمزها کجاست.. عاملان هر گونه تحرکی که منافع بنیادین امنیتی ما را به خطر بیندازد، از واکنش ما چنان پشیمان خواهند شد که پیشتر نشده‌اند."

پوتین استقرار دهها هزار نیروی نظامی کشورش در مرز با اوکراین را یک مساله حاکمیتی و عادی توصیف کرد و گفت این اقدام تهدیدی متوجه کسی نمی کند و روسیه آزاد است نیروهای نظامی خود را در هر منطقه ای از خاک خود مستقر کند.

رییس فدراسیون روسیه افزود:" ما واقعا نمی خواهیم پل ها را بسوزانیم اما اگر برخی نیت های خوب ما را با بی تفاوتی یا ضعف اشتباه بگیرند و قصد کنند آن پل ها را بسوزانند یا حتی منفجر كنند، پاسخ روسیه نامتقارن، سریع و سخت خواهد بود."

پوتین بدون اشاره مستقیم به ایالات متحده آمریکا، "تحریم های اقتصادی غیرقانونی با انگیزه های سیاسی" را نوعی تلاش خام برای اعمال اراده خود به دیگران" توصیف کرده و این تحریم ها را محکوم کرد. او گفت كه روسیه خویشتنداری نشان داده و اغلب از پاسخ دادن به این قبیل اقدامات خصمانه کشورهای غربی خودداری می كند.

دولت بایدن هفته گذشته مجموعه ای از تحریم های جدید را علیه روسیه به بهانه دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا و مشارکت این کشور در حملات سایبری به آمریکا، اعمال کرد. مسکو هرگونه مداخله در انتخابات آمریکا و هک آژانس های فدرال این کشور را تکذیب کرده است.

دولت ایالات متحده همچنین دستور اخراج 10 دیپلمات روسی را صادر کرد و ده ها شرکت و شخص روسی را در لیست سیاه تحریم قرار داد و محدودیت های جدیدی را برای اعطای وام های بین المللی به روسیه در نظر گرفت.

در مقابل این اقدامات دولت آمریکا، روسیه نیز دستور داد 10 دیپلمات آمریکایی خاک این کشور را ترک کنند و 8 مقام فعلی و پیشین ایالات متحده را در لیست سیاه قرار داد و شرایط لازم برای انجام مامموریت های سفارت ایالات متحده در روسیه را سخت تر کرد.

پوتین در سخنرانی امروز خود گفت: "روسیه منافع خاص خود را دارد، كه ما مطابق با قوانین بین المللی از آنها دفاع خواهیم كرد. اگر کسی از درک این مسئله واضح امتناع ورزد ، از انجام گفتگو اکراه ورزد و لحن خودخواهانه و متکبرانه ای را انتخاب کند، روسیه همیشه راهی برای دفاع از موقعیت خود پیدا می کند."

رییس فدراسیون روسیه کشورش را به "ببر" و کشورهای مقابل روسیه را به "کفتار" تشبیه کرد و ابراز اطمینان کرد که روسیه با توانایی بالای خود قادر است با قاطعیت از منافع خود دفاع کند.

پوتین همچنین به تلاش برخی کشورهای غربی برای انجام کودتا و ترور در دیگر کشورها اشاره کرده و این اقدامات را عبور از تمامی خط های قرمز دانسته و محکوم کرد.

او به طور مشخص به تلاش نافرجام اخیر آژانس های اطلاعاتی آمریکا در بلاروس برای انجام کودتا و ترور الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس و نیز اقداماتی چون طرح ترور نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا و اقدام به کودتا علیه ویکتور یانوکویچ رییس جمهوری پیشین اوکراین در سال 2014 اشاره کرد و گفت:" شیوه سازماندهی کودتا و برنامه ریزی برای ترورهای سیاسی مقامات سطوح عالی دیگر کشورها اقدامی محکوم است و همه خط قرمزهای تعیین شده را نقض می کند."

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو