آقاتهرانی: از مذاکرات وین می‌ترسم!
۱۱۱۴۱۵۹
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
۲۲۳۲
نماینده تهران در مجلس، گفت: انتخاب ۸ سال پیش نشان داد بعضی‌ها فقط وعده می‌دهند و نگاهشان به بیرون است.

خبرگزاری تسنیم: نماینده تهران در مجلس، گفت: انتخاب ۸ سال پیش نشان داد بعضی‌ها فقط وعده می‌دهند و نگاهشان به بیرون است.

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی برنامه شنبه شب جهان‌آرا با بیان اینکه فرهنگی‌ترین آدم در حال حاضر و در کشور ما مقام معظم رهبری است، گفت: یکی از بزرگ‌ترین افرادی در کشور ما در مسائل فرهنگی خوب‌تر از همه هم فکر می‌کند و هم ایده می‌دهد مقام معظم رهبری است؛ باید ببینیم حساسیت‌های ایشان روی چه مسائلی است و به دنبال حل معضلات در همان راستا باشیم.

وی درباره طرح مجلس برای جوانی جمعیت و تعالی خانواده، ادامه داد: آن‌هایی که شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» را تبلیغ می‌کردند، کارشان بسیار فراگیر بود، از آموزش‌وپرورش و کتاب‌های درسی تا برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری و اجتماعی، در طرح جدید مجلس برای افزایش ازدواج و فرزند آوری کمک گرفته شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یکی از موانع ازدواج، مسئله اقتصادی است به همین دلیل بخش اقتصادی طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده، اعم از تأمین شغل، مسکن و خدمت سربازی به‌طور جدی مورد توجه بوده است و به‌طورکلی جنس این طرح اقتصادی است، افزود: برای تدوین قانون جمعیت و تعالی خانواده در کمیسیون فرهنگی 1500 نفر ساعت وقت گذاشته شده و از حدود 25 دستگاه مربوطه برای تنظیم درست این قانون دعوت شد که سرانجام این قانون در قالب 70 ماده آماده شد که در صحن علنی رأی آورد و به شورای نگهبان هم رسید اما به دلیل انجام اصلاحات کوچکی به کمیسیون بازگشت؛ هفته آینده، می‌توانیم آن را بازهم به صحن علنی آورده و سرانجام برای نهایی سازی این قانون به شورای نگهبان آن را ارسال کنیم.

آقاتهرانی درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان تأکید کرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان در این مجلس رأی خواهد آورد، اما آنچه ابتدا مطرح شد خود طرح شفاف نبود؛ این قانون در ابتدا باید خودش کاملاً شفاف باشد و جوانب آن را خوب در نظر گرفت که متأسفانه به دلیل شفاف نبودن خود قانون سه رأی کم آورد بنابراین به کمیسیون آیین‌نامه‌ها ارجاع داده شد تا اصلاحاتی در آن صورت پذیرد.

وی ادامه داد: چند روز پیش با مسئول تنقیح قوانین مجلس برای اطلاع از آخرین وضعیت طرح شفافیت آرا تماس گرفتم که گفتند کمیسیون آیین‌نامه مجلس هنوز طرح را تحویل نداده که ما آن را ببینیم و اصلاح آن انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه بستگی به همت کمیسیون آیین‌نامه مجلس دارد که طرح شفافیت آرا چه زمانی به صحن علنی بیاید، اضافه کرد: بنده نیز به طرح شفافیت آرای نمایندگان رأی مثبت دادم و صد درصد با آن موافقم چراکه مردم باید از فعالیت‌های یک نماینده در مجلس کاملاً باخبر باشند، اما معتقدم گاهی مجلس در مورد مسائل امنیتی نیاز به جلسه غیرعلنی هم دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس عملکرد قوه مجریه، گفت: متأسفانه قوه مجریه وعده‌های خوبی به مردم داد اما عملکرد خوبی نداشت، در حال حاضر همان احزابی که این دولت را انتخاب کردند از انتخاب خود پشیمان هستند.

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه که گفت چه تضمینی وجود دارد مردم این را هم پای صندوق بیایند و همین روند تکرار نشود؟ خاطرنشان کرد: تفاوت است بین رئیس‌جمهور شدن اشخاص، یکی فقط اهل تشریفات است و حتی با وزرایش هم حرف نمی‌زند اما یکی هم می‌آید و برای حل مشکلت کشور دغدغه دارد.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در خصوص احراز صلاحیت‌ها در شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان در احراز صلاحیت‌ها، یک حد و یک سقف دارد و این مردم هستند که باید بهترین انتخاب را داشته باشند و در این زمینه علاوه بر اصل حضور، باید تحقیق کنند و اصلح را برگزینند.

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات لازم است اما تحقیق و تفحص برای انتخاب فرد اصلح بسیار مهم است، تصریح کرد: انتخاب 8 سال پیش نشان داد بعضی‌ها فقط وعده می‌دهند و نگاهشان به بیرون است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آن‌هایی که بعد از پیامبر(ص) آمدند، عدالت مدنظر ایشان را تغییر دادند چراکه سابقه مسلمانی، قومیت و دیگر مسائل را ملاک قرار دادند و به این ترتیب فاصله طبقاتی ایجاد شد، پول پاشی هم جزو کارهایی بود که در آن زمان اتفاق افتاد متأسفانه این اتفاقات در حال حاضر هم بعضاً در کشور در حال رخ دادن است اما منبع برخی پول پاشی‌ها مشخص نیست.

ثابتی مجری جهان‌آرا گفت: مثل حقوق نجومی و ویژه خواری

آقاتهرانی با اشاره به مبحث دیپلماسی و میدان تصریح کرد: بنده از مذاکراتی که امروز در وین در حال برگزاری است می‌ترسم! شهید حاج قاسم به وعده‌هایش عمل کرد، شما چه؟ چه قولی به مردم دادید که عملیاتی و اجرایی شد؟ بر طبل کوبیدند و گفتند تحریم‌ها رفت، پس چرا هنوز تحریم وجود دارد؟

وی تأکید کرد: بعد از این همه فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری خودشان گفتند از خطوط قرمز گذشتیم، چرا هر حرفی را می‌زنیم و بحث دیپلماسی و میدان را مطرح می‌کنیم؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حاج قاسم گفت سه ماه دیگر داعشی وجود ندارد و نبود، شما چه قولی دادید که عملی شده؟ واقعاً از جلساتی که امروز دارند خوف دارم، مگر قرار نبود با آمریکا مستقیم گفت‌وگو نکنیم و همه تحریم‌ها یکجا برداشته شود؟

انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:258
Iran (Islamic Republic of)
16:01 - 1400/02/12
تو بگو با چند تا رای رفتی مجلس بعد ...
پاسخ ها
ایران من
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
درودبرشما
Iran (Islamic Republic of)
16:02 - 1400/02/12
تو چرا میترسی
پاسخ ها
کامران
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
واسه اینکه دیگه تحریم نیست تا کاسبیشو راحت انجام بده
Iran (Islamic Republic of)
16:16 - 1400/02/12
منم از گرین کارت تو
Iran (Islamic Republic of)
16:21 - 1400/02/12
از گرسنگی مردم خوف نداری حاجی
Iran (Islamic Republic of)
16:22 - 1400/02/12
البته که می ترسی نون تو و امثال تو تو بدبختی مردمه
Iran (Islamic Republic of)
16:22 - 1400/02/12
ماهم ازشمامیترسیم حاج اقا
Iran (Islamic Republic of)
16:32 - 1400/02/12
آقا تهرانی جان از مذاکرات وین نترس اینقدر دلواپس نباش
Iran (Islamic Republic of)
16:34 - 1400/02/12
من پیشتم حاجی نترس محکم باش
Iran (Islamic Republic of)
16:41 - 1400/02/12
منم از تو میترسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
توگرین کارت داری مااینجاییم واز هیچکس وهیچ چیز نمیترسیم همانطور که 8 سال دفاع مقدس ایستادیم وهمه مشکلات تحمل کردیم
Iran (Islamic Republic of)
16:43 - 1400/02/12
از خودتون به خدا پناه ببرید چرا از بهبود شرایط مردم میترسید ؟! از رفع تحریم ها منافع چه کسانی به خطر می افتد که نگران شدین ؟!
Iran (Islamic Republic of)
16:46 - 1400/02/12
کسی که گرین کارت داره نباید بترسه چیکار کردی جناب فقط حرف زدی و پست آشغال نمودی
Iran (Islamic Republic of)
16:50 - 1400/02/12
از اینکه مردم یه خورده راحت باشن ناراخت نشو حاجی.
Iran (Islamic Republic of)
17:44 - 1400/02/12
نکنه به نون ناشی از تحرمها به شما و دوستان عریزتان صدمه میخواهد برسونه
Iran (Islamic Republic of)
17:47 - 1400/02/12
شماومجلستان چه قولی دادین وبه کدامش عمل کردین؟
Iran (Islamic Republic of)
17:51 - 1400/02/12
ازخدا بترس که این همه به مردم ظلم کردین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج