قطر، میزبان استقلال، پرسپولیس و تراکتور
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۵۳۵۴
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۱۲۹۰
به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

ایران ورزشی: به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

این خبر تا به امروز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تأیید نرسیده و مقامات فوتبال آسیا هنوز به طور رسمی میزبان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را اعلام نکرده‌اند. در عین حال که صحبت از میزبانی عربستان (به ادعای برخی خبرنگاران سعودی) به میان می‌آید، باشگاه استقلال نیز برای کسب میزبانی از الهلال در حال مقدمه چینی است. استدلال برخی مسئولان باشگاه استقلال این است که چون این باشگاه در مرحله گروهی در صدرجدول گروه c قرار گرفته است و از سوی تیم‌هایی ایرانی بعد از سال‌ها در کشور عربستان مقابل رقبای خود قرار گرفته‌اند، کسب میزبانی در مرحله بعد دور از دسترس نیست و به نوعی حقوق این باشگاه محسوب می‌شود. به همین دلیل مقدمات ارسال درخواست به کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز فراهم شده است.

در همین راستا سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ نیز اظهاراتی انجام داده که تا حدی به سرانجام رسیدن این پروسه سخت را امیدوار کننده جلوه می‌دهد. سهیل مهدی می‌گوید: «شما می‌دانید در گذشته مناقشاتی که میان دو کشور ایران و عربستان بود، دو طرفه بود و هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی و عربستانی چند سال به کشورهای مقابل نمی‌رفتند. این اتفاق اما با دادن میزبانی به تیم‌های عربستان پایان یافت و وقتی تیم‌های ما به عربستان رفتند، ما هم به لحاظ قانونی باید از امتیاز میزبانی بهره‌مند شویم. هر تیمی در ایران با تیم‌های ما بازی کند، به مشکل خواهد خورد. از این رو تلاش می‌کنیم تا میزبانی را برای تیم‌های ایران بگیریم و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.»

البته اظهارات سهیل مهدی، نمی‌تواند نشان دهنده عزم قطعی یا امیدواری تصمیم گیران در فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی از تیم‌های آسیایی باشد و صحبت‌های این عضو سازمان لیگ به نظر از سرعلایق شخصی است و واقعیت ماجرا چیز دیگری را نشان می‌دهد.

آخرین تحقیقات درباره اینکه سرنوشت میزبانی در منطقه غرب آسیا به چه شکل خواهد شد، نشان می‌دهد که اولاً به طور قطع این بازی‌ها به شکل متمرکز برگزار می‌شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا مانند بازی‌های مرحله گروهی قصد دارد این بازی‌ها را در یک کشور برگزار کند. بنابراین باشگاه استقلال نمی‌تواند هیچ امیدی به میزبانی از الهلال داشته باشد، مگر آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیمی شگفت آور میزبانی تمام بازی‌های غرب آسیا را به ایران بسپارد که این تصمیم بسیار بعید به نظر می‌رسد و کنفدراسیون فوتبال آسیا ثابت کرده در شرایط برابر بیشتر جانب تیم‌های عربی بخصوص سعودی‌ها را می‌گیرد!

از سویی باید باور داشت که برگزاری تجمع گونه بازی‌ها در یک کشور، هم برگزاری این رقابت را برای مجریان کنفدراسیون فوتبال آسیا ساده می‌کند و هم اینکه منجر به کاهش احتمال درگیری تیم‌ها و همراهان با ویروس کرونا خواهد شد.

از طرفی کنفدراسیون فوتبال آسیا به جهت برقراری عدالت میان تیم‌ها به احتمال زیاد (نزدیک به واقعیت) در نهایت کشور قطر را به عنوان میزبان منطقه غرب آسیا انتخاب می‌کند. با توجه به اینکه دو تیم سعودی نیز در این مرحله حضور دارند و اهدای میزبانی دوباره به این کشور به طور قطع با واکنش‌هایی از سوی دیگر تیم‌ها بخصوص نماینده‌های فوتبال ایران مواجه خواهد شد، به احتمال زیاد کنفدراسیون فوتبال آسیا قطر را برای میزبانی از بازی‌های منطقه غرب آسیا انتخاب خواهد کرد.

البته این موضوع نیز هنوز قطعی نشده اما بعید است که تیم‌های ایرانی حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز با آن مخالفتی داشته باشند. به هر حال میزبانی در قطر علاوه برآنکه میزبانی را از سعودی‌ها خواهد گرفت، شرایط مناسبی برای بازیکنان ایرانی ایجاد خواهد کرد تا از این طریق بیشتر در قاب چشمان تیم‌های متمول قطری قرار بگیرند و احتمالاً به لیگ ستارگان این کشور ترانسفر شوند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/02/16
آقای سهیل مهدی لطفا اگریه عکس با لباس ورزشی داری بزار تا ما ببینیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فرش تارنگ_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر