قطر، میزبان استقلال، پرسپولیس و تراکتور
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۵۳۵۴
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۱۲۹۳
به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

ایران ورزشی: به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

این خبر تا به امروز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تأیید نرسیده و مقامات فوتبال آسیا هنوز به طور رسمی میزبان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را اعلام نکرده‌اند. در عین حال که صحبت از میزبانی عربستان (به ادعای برخی خبرنگاران سعودی) به میان می‌آید، باشگاه استقلال نیز برای کسب میزبانی از الهلال در حال مقدمه چینی است. استدلال برخی مسئولان باشگاه استقلال این است که چون این باشگاه در مرحله گروهی در صدرجدول گروه c قرار گرفته است و از سوی تیم‌هایی ایرانی بعد از سال‌ها در کشور عربستان مقابل رقبای خود قرار گرفته‌اند، کسب میزبانی در مرحله بعد دور از دسترس نیست و به نوعی حقوق این باشگاه محسوب می‌شود. به همین دلیل مقدمات ارسال درخواست به کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز فراهم شده است.

در همین راستا سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ نیز اظهاراتی انجام داده که تا حدی به سرانجام رسیدن این پروسه سخت را امیدوار کننده جلوه می‌دهد. سهیل مهدی می‌گوید: «شما می‌دانید در گذشته مناقشاتی که میان دو کشور ایران و عربستان بود، دو طرفه بود و هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی و عربستانی چند سال به کشورهای مقابل نمی‌رفتند. این اتفاق اما با دادن میزبانی به تیم‌های عربستان پایان یافت و وقتی تیم‌های ما به عربستان رفتند، ما هم به لحاظ قانونی باید از امتیاز میزبانی بهره‌مند شویم. هر تیمی در ایران با تیم‌های ما بازی کند، به مشکل خواهد خورد. از این رو تلاش می‌کنیم تا میزبانی را برای تیم‌های ایران بگیریم و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.»

البته اظهارات سهیل مهدی، نمی‌تواند نشان دهنده عزم قطعی یا امیدواری تصمیم گیران در فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی از تیم‌های آسیایی باشد و صحبت‌های این عضو سازمان لیگ به نظر از سرعلایق شخصی است و واقعیت ماجرا چیز دیگری را نشان می‌دهد.

آخرین تحقیقات درباره اینکه سرنوشت میزبانی در منطقه غرب آسیا به چه شکل خواهد شد، نشان می‌دهد که اولاً به طور قطع این بازی‌ها به شکل متمرکز برگزار می‌شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا مانند بازی‌های مرحله گروهی قصد دارد این بازی‌ها را در یک کشور برگزار کند. بنابراین باشگاه استقلال نمی‌تواند هیچ امیدی به میزبانی از الهلال داشته باشد، مگر آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیمی شگفت آور میزبانی تمام بازی‌های غرب آسیا را به ایران بسپارد که این تصمیم بسیار بعید به نظر می‌رسد و کنفدراسیون فوتبال آسیا ثابت کرده در شرایط برابر بیشتر جانب تیم‌های عربی بخصوص سعودی‌ها را می‌گیرد!

از سویی باید باور داشت که برگزاری تجمع گونه بازی‌ها در یک کشور، هم برگزاری این رقابت را برای مجریان کنفدراسیون فوتبال آسیا ساده می‌کند و هم اینکه منجر به کاهش احتمال درگیری تیم‌ها و همراهان با ویروس کرونا خواهد شد.

از طرفی کنفدراسیون فوتبال آسیا به جهت برقراری عدالت میان تیم‌ها به احتمال زیاد (نزدیک به واقعیت) در نهایت کشور قطر را به عنوان میزبان منطقه غرب آسیا انتخاب می‌کند. با توجه به اینکه دو تیم سعودی نیز در این مرحله حضور دارند و اهدای میزبانی دوباره به این کشور به طور قطع با واکنش‌هایی از سوی دیگر تیم‌ها بخصوص نماینده‌های فوتبال ایران مواجه خواهد شد، به احتمال زیاد کنفدراسیون فوتبال آسیا قطر را برای میزبانی از بازی‌های منطقه غرب آسیا انتخاب خواهد کرد.

البته این موضوع نیز هنوز قطعی نشده اما بعید است که تیم‌های ایرانی حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز با آن مخالفتی داشته باشند. به هر حال میزبانی در قطر علاوه برآنکه میزبانی را از سعودی‌ها خواهد گرفت، شرایط مناسبی برای بازیکنان ایرانی ایجاد خواهد کرد تا از این طریق بیشتر در قاب چشمان تیم‌های متمول قطری قرار بگیرند و احتمالاً به لیگ ستارگان این کشور ترانسفر شوند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/02/16
آقای سهیل مهدی لطفا اگریه عکس با لباس ورزشی داری بزار تا ما ببینیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر