قطر، میزبان استقلال، پرسپولیس و تراکتور
۱۱۱۵۳۵۴
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
۱۲۷۰
به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

ایران ورزشی: به مجرد آنکه لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید منابع خبری عربستان که غالباً اخبار صحیحی از تصمیم‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر می‌کنند اعلام کردند کشور‌شان درمرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز میزبان تیم‌های غرب آسیا خواهد بود.

این خبر تا به امروز از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تأیید نرسیده و مقامات فوتبال آسیا هنوز به طور رسمی میزبان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را اعلام نکرده‌اند. در عین حال که صحبت از میزبانی عربستان (به ادعای برخی خبرنگاران سعودی) به میان می‌آید، باشگاه استقلال نیز برای کسب میزبانی از الهلال در حال مقدمه چینی است. استدلال برخی مسئولان باشگاه استقلال این است که چون این باشگاه در مرحله گروهی در صدرجدول گروه c قرار گرفته است و از سوی تیم‌هایی ایرانی بعد از سال‌ها در کشور عربستان مقابل رقبای خود قرار گرفته‌اند، کسب میزبانی در مرحله بعد دور از دسترس نیست و به نوعی حقوق این باشگاه محسوب می‌شود. به همین دلیل مقدمات ارسال درخواست به کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز فراهم شده است.

در همین راستا سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ نیز اظهاراتی انجام داده که تا حدی به سرانجام رسیدن این پروسه سخت را امیدوار کننده جلوه می‌دهد. سهیل مهدی می‌گوید: «شما می‌دانید در گذشته مناقشاتی که میان دو کشور ایران و عربستان بود، دو طرفه بود و هیچ‌کدام از تیم‌های ایرانی و عربستانی چند سال به کشورهای مقابل نمی‌رفتند. این اتفاق اما با دادن میزبانی به تیم‌های عربستان پایان یافت و وقتی تیم‌های ما به عربستان رفتند، ما هم به لحاظ قانونی باید از امتیاز میزبانی بهره‌مند شویم. هر تیمی در ایران با تیم‌های ما بازی کند، به مشکل خواهد خورد. از این رو تلاش می‌کنیم تا میزبانی را برای تیم‌های ایران بگیریم و امیدوارم این اتفاق رخ بدهد.»

البته اظهارات سهیل مهدی، نمی‌تواند نشان دهنده عزم قطعی یا امیدواری تصمیم گیران در فدراسیون فوتبال برای کسب میزبانی از تیم‌های آسیایی باشد و صحبت‌های این عضو سازمان لیگ به نظر از سرعلایق شخصی است و واقعیت ماجرا چیز دیگری را نشان می‌دهد.

آخرین تحقیقات درباره اینکه سرنوشت میزبانی در منطقه غرب آسیا به چه شکل خواهد شد، نشان می‌دهد که اولاً به طور قطع این بازی‌ها به شکل متمرکز برگزار می‌شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا مانند بازی‌های مرحله گروهی قصد دارد این بازی‌ها را در یک کشور برگزار کند. بنابراین باشگاه استقلال نمی‌تواند هیچ امیدی به میزبانی از الهلال داشته باشد، مگر آنکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیمی شگفت آور میزبانی تمام بازی‌های غرب آسیا را به ایران بسپارد که این تصمیم بسیار بعید به نظر می‌رسد و کنفدراسیون فوتبال آسیا ثابت کرده در شرایط برابر بیشتر جانب تیم‌های عربی بخصوص سعودی‌ها را می‌گیرد!

از سویی باید باور داشت که برگزاری تجمع گونه بازی‌ها در یک کشور، هم برگزاری این رقابت را برای مجریان کنفدراسیون فوتبال آسیا ساده می‌کند و هم اینکه منجر به کاهش احتمال درگیری تیم‌ها و همراهان با ویروس کرونا خواهد شد.

از طرفی کنفدراسیون فوتبال آسیا به جهت برقراری عدالت میان تیم‌ها به احتمال زیاد (نزدیک به واقعیت) در نهایت کشور قطر را به عنوان میزبان منطقه غرب آسیا انتخاب می‌کند. با توجه به اینکه دو تیم سعودی نیز در این مرحله حضور دارند و اهدای میزبانی دوباره به این کشور به طور قطع با واکنش‌هایی از سوی دیگر تیم‌ها بخصوص نماینده‌های فوتبال ایران مواجه خواهد شد، به احتمال زیاد کنفدراسیون فوتبال آسیا قطر را برای میزبانی از بازی‌های منطقه غرب آسیا انتخاب خواهد کرد.

البته این موضوع نیز هنوز قطعی نشده اما بعید است که تیم‌های ایرانی حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز با آن مخالفتی داشته باشند. به هر حال میزبانی در قطر علاوه برآنکه میزبانی را از سعودی‌ها خواهد گرفت، شرایط مناسبی برای بازیکنان ایرانی ایجاد خواهد کرد تا از این طریق بیشتر در قاب چشمان تیم‌های متمول قطری قرار بگیرند و احتمالاً به لیگ ستارگان این کشور ترانسفر شوند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
10:52 - 1400/02/16
آقای سهیل مهدی لطفا اگریه عکس با لباس ورزشی داری بزار تا ما ببینیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج