کشف بقایای ۹نئاندرتال در نزدیکی رم
۱۱۱۶۳۱۱
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
۱۲۲۲
وزارت فرهنگ ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که باستان شناسان بقایایی فسیلی از ۹ نئاندرتال در نزدیکی رم، پایتخت این کشور کشف کرده اند.

یورونیوز: وزارت فرهنگ ایتالیا روز شنبه اعلام کرد که باستان شناسان بقایایی فسیلی از ۹ نئاندرتال در نزدیکی رم، پایتخت این کشور کشف کرده اند.

استخوان های فسیلی کشف شده شامل جمجمه، بخش هایی از جمجمه، دو دندان و دیگر اجزای استخوانی می شود. قدمت بقایای یکی از این ۹ نئاندرتال به ۹۰ تا ۱۰۰ هزار سال پیش بر می گردد. این در حالی است که باستان شناسان قدمت بقایای هشت نئاندرتال دیگر را ۵۰ تا ۶۸ هزار سال تخمین می زنند.

کشف بقایای ۹نئاندرتال در نزدیکی رم

بقایای فسیلی این ۹ نئاندرتال در غار «گوآتاری» (Guattari) در سان فلیچه چیرچئو کشف شد. پیش از این در سال ۱۹۳۹ جمجمه یک نئاندرتال در این غار کشف شده بود.

وزارت فرهنگ ایتالیا در بیانیه خود آورده است که کشف بقایای این ۹ نئاندرتال نشان می دهد که غار «گوآتاری» یکی از با اهمیت ترین اماکن جهان از نظر تاریخ نئاندرتال ها است.

حفاری در بخشی از این غار که پیش از این مورد بررسی قرار نگرفته بود در سال ۲۰۱۹ آغاز شد. مائورو روبینی، انسان شناس ایتالیایی بر این باور است که کشف بقایای زیادی از نئاندرتال ها در این غار از جمعیت قابل توجه آنها در این منطقه حکایت دارد. او در این باره گفت: «این اولین جامعه انسانی [است] که می توانیم از آن سخن بگوییم.»

به گفته باستان شناسان فضا و محیط ۵۰ هزار سال پیش به طور کامل در غار «گوآتاری» حفظ شده است.

شهر کوچک سان فلیچه چیرچئو حدود ۱۰۰ کیلومتر با رم فاصله دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:4
United States of America
12:33 - 1400/02/19
انسان از خلقت انسان بوده است
Iran (Islamic Republic of)
12:51 - 1400/02/19
یااول اولین ویا آخرالامر فقط او ازلی است خدای من وتو وجهان هستی فتبارک الله رب العالمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج