بیانیه جبهه اصلاحات درباره مصوبه شورای نگهبان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۱۶۵۱۷
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
۱۸۲۳
جبهه ی اصلاحات ایران در اعتراض به مصوبه ی اخیر شورای نگهبان در بیانیه ای در اعتراض به مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان نوشت: «جبههٔ اصلاحات ایران نگرانی و اعتراض شدید و صریح خود را نسبت به مصوبهٔ‌ شورای نگهبان که ناقض قانون و حقوق سیاسی شهروندان ایران است اعلام می‌کند، از رئیس جمهور می‌خواهد در مقام پاسدار اجرای قانون اساسی به شورای نگهبان اخطار نقض قانون اساسی بدهد و برای تحقق رقابت عادلانه و معنادار در انتخابات با مشارکت بالای شهروندان مداخلهٔ موثرتری کند و از وزارت کشور مطالبه ‌کند که مصوبهٔ‌ خلاف قانون اساسی شورای نگهبان را اجرا نکند.»

انتخاب: جبهه ی اصلاحات ایران در اعتراض به مصوبه ی اخیر شورای نگهبان در مورد شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و برای دفاع از انتخابات عادلانه بیانیه ای منتشر کرد.

متن بیانیه جبهه اصلاحات ایران بدین شرح است: «در روزهای اخیر شاهد اتفاقات و تحولات نگران‌کننده‌ای هستیم که نتیجه‌اش کاهش مشارکت شهروندان ایران در انتخابات ۱۴۰۰ و به سود اقلیتی است که تنها در شرایط قهر مردم با صندوق خود را پیروز می‌داند.

جبههٔ اصلاحات ایران که صیانت از نهاد انتخابات و زمینه‌سازی برای افزایش مشارکت شهروندان و رقابتی و معنادارتر شدن انتخابات را وظیفهٔ ملی خود می‌داند نسبت به این تحولات معترض و نگران است.

شورای نگهبان در مصوبه‌ای بی‌سابقه و ناقض آشکار قانون اساسی راسا در مقام قانون‌گذار شرایط جدیدی را برای نامزدی ریاست جمهوری تصویب کرده است. شرط سنی ۴۰ تا ۷۵ سال، شرط داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا معادلش، شرط سابقهٔ حداقل ۴ ساله در سمت‌هایی محدود در دولت و نهادهای نظامی و شرط عدم سوء پیشنینه و نداشتن سابقهٔ کیفری از شروط و محدودیت‌های جدیدی است که در این مصوبه آمده است.

شورای نگهبان مطابق قانون اساسی اساسا حق تعیین محدودیت‌های جدید برای نامزدی ریاست جمهوری ندارد. شرایط تعیین‌شده (که اساسا شورای نگهبان حق تعیین‌شان و قانون‌گذاری را ندارد) نیز فاقد وجاهت است و نشانه‌اش هم این‌که بسیاری از رؤسای توانای دولت در ایران و بسیاری از کشورهای جهان این شرایط را نداشته‌اند. در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم این شرایط ناموجه جدید تعدادی از نامزدهای مطرح را پیش از ثبت نام از گردونهٔ رقابت عادلانه خارج می‌کند و نامزدهای ریاست جمهوری را، بر خلاف قانون اساسی، به دایرهٔ محدودی از چهره‌هایی که در سمت‌هایی خاص در قدرت بوده‌اند محدود می‌کند.

همچنین اخیرا عضو شورای نگهبان گفته است: «اگر در خلال مناظره‌های ریاست جمهوری مشخص شود که فردی صلاحیت نداشته یا صلاحیت داشته اما الان اتفاقی پیش آمده که صلاحیت خود را از دست داده است شورای نگهبان تا لحظات آخر هم می‌تواند صلاحیت را مورد بررسی و تجدید نظر قرار دهد.»

تغییر رفتار شورای نگهبان در موارد فوق لازمهٔ شکل‌گیری رقابت عادلانه، قانونی، معنادار و با مشارکت بالای شهروندان در انتخابات ۱۴۰۰ است. جبههٔ اصلاحات ایران نگرانی و اعتراض شدید و صریح خود را نسبت به مصوبهٔ‌ شورای نگهبان که ناقض قانون و حقوق سیاسی شهروندان ایران است اعلام می‌کند، از رئیس جمهور می‌خواهد در مقام پاسدار اجرای قانون اساسی به شورای نگهبان اخطار نقض قانون اساسی بدهد و برای تحقق رقابت عادلانه و معنادار در انتخابات با مشارکت بالای شهروندان مداخلهٔ موثرتری کند و از وزارت کشور مطالبه ‌کند که مصوبهٔ‌ خلاف قانون اساسی شورای نگهبان را اجرا نکند.

جبههٔ اصلاحات ایران همچنین از مجموع نیروهای سیاسی و شهروندان ایران می‌خواهد که هشیاری‌شان را در برابر تلاش‌هایی که مخالفان مردم‌سالاری برای مایوس کردن‌ مردم و کاهش مشارکت در انتخابات می‌کنند حفظ کنند و با مشارکت‌جویی فعالانه، فرصت‌شناسانه و افق‌گشایانه باطل‌السحر اقداماتی شوند که توسط نیروهایی دنبال می‌شود که پیروزی‌شان را در ناامیدی اکثر ایرانیان از مشارکت سیاسی می‌دانند.»

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:38
Iran (Islamic Republic of)
10:18 - 1400/02/20
به چه زبانی باید بگویند رای شما هیچ ارزشی ندارد؟ چند نفر را معرفی می کنند که یک نفر شاخص و مابقی دکور هستن و مردم باید رای بدهند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو