سبک بازی سپاهان و پرسپولیس شبیه به هم بود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۱۶۷۸۶
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
۹۴۳
یک پیشکسوت فوتبال گفت: تفکرات محرم نویدکیا و یحیی گل محمدی هر دو هجومی بود و اینکه قبل از بازی بسیاری اعتقاد داشتند برنده این بازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند، درست نبود.

ایسنا: سیدمهدی سیدصالحی درباره بازی روز گذشته دو تیم سپاهان و پرسپولیس، اظهار کرد: از دهه ۸۰ به بعد که اوج طلایی دوران سپاهان بود و این تیم اصفهانی به عنوان قطب جدید فوتبال ایران معرفی شد، بازی این دو تیم "آل کلاسیکو" فوتبال ایران لقب و حساسیت لازم و خاص به خود گرفت. سپاهان قدرتمند شده بود و قطب جدیدی در فوتبال ایران شکل گرفت و طبیعی است قبل از این بازی‌ها به ویژه طی سال‌های اخیر اتفاقاتی در تهران و اصفهان رخ داده که جالب نبود.

وی افزود: اگر بخواهیم از نظر فنی صحبت کنیم، تیم سپاهان و پرسپولیس هر دو، تیم‌های صدر جدول بودند و سبک و سیاق تاکتیکی و تیمی هر دو شبیه به یکدیگر است. دو تیم از نظر داشتن مالکیت بیش از حد توپ و صبورانه بازی کردن و تنوع تاکتیکی شباهت زیادی به یکدیگر داشتند. سپاهان و پرسپولیس بازی سازی را از مقابل دروازه خودی آغاز می‌کردند و مالکیت بازی هر دو تیم به هم شبیه بود و آنچه در چنین بازی‌هایی به غیر از تاکتیک و سیستم مهم‌تر است با توجه به اینکه دو تیم بازیکنان بزرگ و باتجربه در اختیار دارند، داشتن تمرکز، اعتماد به نفس و کمتر اشتباه کردن در خط دفاعی است.

ملی پوش سابق سپاهان با اشاره به سیستم روز گذشته دو تیم، گفت: روز گذشته سپاهان با سیستم ۳-۳-۴ و پرسپولیس با سیستم ۲-۴-۴ به میدان آمدند که تغییراتی به دنبال داشت، از این جهت که احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا در میانه زمین بودند و در سمت چپ و راست، احسان پهلوان و مهدی ترابی حضور داشتند که به داخل نفوذ می‌کردند و می‌خواستند توپ را به امیری و نعمتی برسانند.

وی تصریح کرد: سپاهان نیز یک تغییر داشت، نژاد مهدی به دلیل محرومیت جای خود را به ولسیانی در دفاع داده بود و محرم نویدکیا سعی کرده بود از محمد کریمی در هافبک دفاعی و احسان حاج صفی و سروش رفیعی کمی جلوتر استفاده کند، وینگرهای چپ و راست محمدرضا حسینی و مهدی محبی بودند و سجاد شهباززاده در کارهای ترکیبی کمک می‌کرد.

سیدصالحی خاطرنشان کرد: هنگامی که سپاهان بازی سازی از مقابل دروازه خود را شروع می‌کرد، پرسپولیس، سعی می‌کرد پرس، بازی کند و بازیکنان سپاهان را تحت فشار قرار دهد، در مقابل پرسپولیس هم اینگونه بود و زمانی که بالا بازی می‌کرد سپاهانی‌ها پرس را انجام می‌دادند.

این پیشکسوت فوتبال نیمه نخست را نیمه برتری نسبی پرسپولیس دانست و افزود: نیمه اول خط هافبک و حمله پرسپولیس در زمین سپاهان بیشتر حضور داشتند و تحرکات زیادی از خود نشان دادند که منجر به ایجاد موقعیت‌هایی روی دروازه سپاهان شد، همچنین سپاهانی‌ها نیز بر روی دروازه پرسپولیس خلق موقعیت کردند که سجاد شهباززاده در سپاهان تحرک بیشتری در این نیمه داشت که در نوک حمله و در کارهای ترکیبی تیمش نیز کمک می‌کرد، اما در نهایت دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.

وی اضافه کرد: در نیمه دوم شرایط به گونه‌ای رقم خورد که لحظه‌ای تمرکز خط دفاعی سپاهان در یک ضربه ایستگاهی به هم ریخت و گل را دریافت کردند، اما بعد از آن طبق بازی هایی که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا داشت معلوم بود که این تیم از لحاظ بدنی افت می‌کند. به همین دلیل سپاهان کنترل بازی را به دست گرفت و با تغییر سیستم، روی آوردن به بازی مستقیم و تعویض‌هایی که محرم نویدکیا انجام داد توانستند به گل تساوی برسند.

سید صالحی ادامه داد: چیزی که در این بازی مشهود بود تعدادی از بازیکنان سپاهان از نظر کیفی نسبت به بازی های قبل افت داشتند و به اعتقاد من اگر سپاهان بازی های قبل به ویژه بازی که در مقابل استقلال و دیگر تیم‌ها را انجام می داد که از نظر روحی و روانی تمرکز بالایی داشت، بازی به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

این پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: با توجه به اینکه هر دو تیم، از تیم های پرمهره هستند در چنین بازی هایی تیمی که بازیکنان آن از اعتماد به نفس و تمرکز بالایی برخوردار باشند عملکرد بهتری خواهند داشت.

وی در خصوص اینکه برخی از بازیکنان دو تیم با خودخواهی موقعیت‌های خوب تیم خود را از دست دادند، گفت: به هیچ عنوان بحث خودخواهی نیست؛ بازی‌های بزرگ کمی استرس آن از قبل بازی است که روی بازیکنان اثر می‌گذارد و با اینکه به دلیل نبود تماشاگر فشار کمتر بود؛ اما طبیعی است بازی‌های بزرگ و بازی هایی که با تیم های بزرگ است، فراتر از تاکتیک و سیستم است و اعتماد به نفس و انرژی داشتن بازیکنان بیشتر تأثیرگذار است که در لحظات مهم تصمیم درستی بگیرند. همه این‌ها به تمرکز، اعتماد به نفس و کمتر اشتباه کردن و همچنین خونسرد بودن بازیکن باز می‌گردد.

سیدصالحی با اشاره به اینکه از ابتدای فصل بازی های دو تیم سپاهان و پرسپولیس و همچنین سایر تیم ها را دنبال می‌کرده است، اظهار کرد: تعدادی از بازیکنان سپاهان در این بازی نشاط همیشگی را نداشتند و همچنین در پرسپولیس که طبیعی بود، این تیم بازی های زیادی را در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده بود و مشخص بود که در نیمه دوم بازیکنان پرسپولیس از نظر بدنی تحلیل می‌روند به این دلیل که ۸۰ درصد بازیکنانی که دیروز به میدان رفتند در هند نیز به میدان رفته بودند و شرایط آب و هوایی هند، شرایط خوبی نبود که به همین دلیل بدن بازیکنان تحلیل رفته بود.

ملی پوش سابق تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی با اشاره به تاثیری که بازی های روز گذشته در ادامه لیگ دارد، گفت: تفکرات محرم نویدکیا و یحیی گل محمدی هر دو هجومی بود و اینکه قبل از بازی بسیاری اعتقاد داشتند برنده این بازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند درست نبود، البته که راه و مسیر قهرمانی برای برنده این بازی هموارتر می‌شد، چرا که با آرامش بیشتر و اختلاف امتیازی که ایجاد می‌شد به بازی های خود در لیگ ادامه می‌داد، اما هنوز هفته‌هایی از لیگ باقی مانده است.

وی افزود: در دیگر بازی مهم روز گذشته ذوب آهن در مقابل استقلال به پیروزی رسید، از این هفته به بعد تیم های انتهای جدول انتحاری و بسته بازی می‌کنند و به دنبال تک موقعیت برای رسیدن به گل هستند. از اینجای لیگ به بعد هر تیمی که از نظر روحی و روانی ریکاوری کند و تیمش را از نظر انگیزشی در حد خوب نگه دارد می‌تواند موفق باشد.

سیدصالحی در خصوص حواشی بازی دو تیم سپاهان و پرسپولیس به ویژه بعد از بازی، گفت: احساس می‌کنم از زمانی که فضای مجازی وارد ورزش شده تاثیر زیادی روی بازیکنان گذاشته است، صحبت‌ها و کُری خوانی‌ها موجب شده بازیکنان بیشتر وارد حاشیه شوند. من روز گذشته در استادیوم بودم و بازی، بسیار خوب و در کمال آرامش برگزار شد.

این پیشکسوت فوتبال، افزود: احساس می‌کنم مصاحبه‌هایی که قبل از بازی انجام شده بود مقداری شائبه برای بازیکنان و تیم‌ها ایجاد کرده بود تا تفکرات و تمرکز آن‌ها به رهم ریخته شود. اتفاقات بعد از بازی زیبا نیست و تفکرات تیم ها باید این باشد که در کنار فوتبال فنی که به نمایش می‌گذارند، روح پهلوانی، مرام و معرفت را فراموش نکنند چرا که این بازی‌ها از تلویزیون پخش می‌شود و بینندگان و هواداران جوان و نوجوانی که بازی را می‌بینند از بازیکنان الگو می‌گیرند، باید مقداری از حواشی کم کنیم و بیشتر به احترام گذاشتن و حفظ حرمت‌ها بپردازیم.

وی تاکید کرد: فوتبال برد و باخت دارد. تنها چیزی که می‌ماند نام خوب و نیکو است و باید بیشتر به این موضوع بپردازیم که باید در این زمینه از رسانه‌ها و مطبوعات کمک بگیریم تا این اتفافات تکرار نشود، چرا که زیبنده فوتبال ایران نیست.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
16:04 - 1400/02/20
اسم الکلاسیکو را برانکوگذاشت که کاملا اشتباه بود تیمی که در جام باشگاهها حضور نداره چجوری انقدر سپاهان را گنده ش می کنید
Iran (Islamic Republic of)
16:25 - 1400/02/20
سپاهان حدود ۶۵ دقیقه تو قوطی بود. فقط حیف که یحیی اشتباه کرد و تیم رو بعد از گل عقب کشید. تیم بدون در نظر گرفتن گل زده باید همچنان هجومی کار میکرد و نیاز به تعویض نعمتی و آل کثیر بود نه ترابی که خیلی تحرک داشت. والا سپاهان حرفی برای گفتن نداشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
اشکال نداره همون 25 دیقه که سوزوندتون برا ما کافی بود خخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۰
بذار وزیرتون عوض شه انوقت خواهیم دید کی توقوتیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
عارفی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو