واکسیناسیونِ ۱۵سالمند بالای ۱۱۸سال در ایران
۱۱۱۸۸۵۷
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷
۱۰۴۳
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تا کنون به ۱۵ سالمند بالای ۱۱۸ سال واکسن کرونا تزریق شده است، قول داد واکسیناسیون سالمندان تا آخر خرداد ماه به پایان برسد.

 خبرگزاری صدا و سیما: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تا کنون به ۱۵ سالمند بالای ۱۱۸ سال واکسن کرونا تزریق شده است، قول داد واکسیناسیون سالمندان تا آخر خرداد ماه به پایان برسد.

آقای دکتر علیرضا رئیسی با بیان اینکه امروز محموله جدید واکسن وارد کشور می‌شود که یک میلیون دوز به دستمان می‌رسد، گفت: تا دو روز دیگر هم یک و نیم میلیون به دستمان می‌رسد و هفته‌های بعد هم دو میلیون دوز دیگر به دستمان می‌رسد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: ما قول دادیم که تا پایان خرداد ماه بتوانیم اکثر گروه هدف فاز دوم را که سالمندان هستند واکسینه کنیم.

دکتر رئیسی گفت: واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله‌ها تمام شده و اگر کسی مانده فرصت واکسیناسیون را از دست نداده‌اند و حتی تا پایان امسال هم سهمیه‌شان محفوظ است و سهمیه کسی نمی‌سوزد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افرادی که ۸۰ سال به بالا دارند و پیامک دریافت نکردند در سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند تا از آن‌ها دعوت کنیم. ما از دیروز هم گروه سنی ۷۵ سال به بالا را با همین شیوه آغاز کردیم. در عین حال روز گذشته هم ۱۵ نفر ۱۱۸ و ۱۱۹ ساله داشتیم که واکسن تزریق کردند.

وی تاکید کرد: باید توجه کرد که مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در کشور دو قسمت دارد که یک بخش افراد سالمند و ۶۰ سال به بالا هستند و قسمت دوم افراد بیماران خاص شامل مبتلایان به سرطان، بیماران پیوندی، دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی، ام اس و... و.. این افراد را هم در ادامه فاز دوم واکسینه می‌کنیم.

دکتر رئیسی ادامه داد: البته اگر ما افراد ۵۰ سال به بالا را واکسینه کنیم، خودبه خود ۸۴ درصد بیماری‌های زمینه‌ای را پوشش دادیم. زیرا اکثر بیماری‌های زمینه‌ای در افراد ۵۰ سال به بالا است. از طرفی هم افراد ۱۸ سال تا ۶۰ ساله‌ای که دارای بیماری خاص هستند، این افراد هم واکسینه می‌شوند. تقریبا اوایل تیر ماه این افراد قطعا واکسینه می‌شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:7
Iran (Islamic Republic of)
17:12 - 1400/02/26
بنده های خدا رو ول کنید تا راحت بشن واکسن میخوان چکار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج