پژمانفر: نحوه واگذاری سرخابی‌ها مشکل دارد
۱۱۱۹۶۲۰
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۳
۸۲۳
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: در خصوص شکل و نحوه واگذاری سرخابی‌ها اشکالاتی وجود دارد که از وزیر ورزش توضیح خواستیم.

فارس: رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: در خصوص شکل و نحوه واگذاری سرخابی‌ها اشکالاتی وجود دارد که از وزیر ورزش توضیح خواستیم.

نصرالله پژمانفر در خصوص جلسه کمیسیون اصل ۹۰ با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، اظهار داشت: اشکالی در ارتباط با نحوه واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی هست. ما اصل واگذاری را کار خوب و قانونی می‌دانیم که باید صورت بگیرد، اینکه دو تیم را در این وضعیت نگه داشته‌اند باید از این شرایط عبور کنیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما از وزیر ورزش خواستیم در خصوص شکل و نحوه واگذاری سرخابی‌ها به ما توضیح دهند؛ اینکه آیا واگذاری در چارچوب قانون هست یا خیر؟ یکسری اشکالاتی را مطرح کردیم و توضیحاتی خواستیم که باید مستندات را به صورت مکتوب به ما اعلام کنند تا بررسی‌های لازم را انجام دهیم. ما یکی دو هفته به آنها فرصت داریم تا ادله خود را در این شکل واگذاری به ما اراده بدهند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص اینکه برای واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی مجوز لازم است، عنوان کرد: این مجوز باید بر اساس مستندات صورت بگیرد. وزارت ورزش اعلام کرد که در حال حاضر کار خصوصی‌سازی به این وزارتخانه ارتباطی ندارد و در اختیار وزارت اقتصاد و دارایی و خصوصی‌سازی است اما ما نسبت به وظایف وزارت ورزش در خصوص واگذاری سوالاتی داشتیم.

پژمانفر ادامه داد: در جلسه روز گذشته با وزیر ورزش، او مستنداتی همراه نداشت اما ما نسبت به خصوصی‌سازی پیگیر هستیم و سوال ما این است که برای واگذاری ۱۵ درصد از سهام دوباشگاه چه مستنداتی دارند؟

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که بارها وزارت ورزش اعلام کرده استقلال و پرسپولیس را به بخش خصوصی واگذار می‌کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده، تصریح کرد: یکی از اشکالات این است که آنها چندین سال فرصت داشتند چرا این موضوع به تاخیر افتاده است و حالا که دولت در حال واگذاری در این مقطع می خواهند این کار را انجام دهند؟ بردن دو باشگاه در بورس در صورتی مهیا می‌شود که وضعیت تراز آنها مثبت باشد. سوال این است آیا واقعا آنها درآمدی دارند؟

وی افزود: در حال حاضر به خاطر وضعیت کرونا دو باشگاه از بلیت فروشی درآمدی ندارند بنابراین سوال این است که چطور استقلال و پرسپولیس می‌توانند تراز مثبتی داشته باشند؟ البته ما در صورت کافی بودن مستندات واگذاری را تایید می‌کنیم.

پژمانفر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه فکر می‌کنید تا پایان دولت واگذاری صورت بگیرد، گفت: ما تلاش می‌کنیم آنها کار غیر قانونی انجام ندهند و ما هم مانع برای واگذاری قانونی نباشیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا درباره موضوعات دیگری با وزیر ورزش صحبت شده، گفت: ما در خصوص تخلفات صورت گرفته در فدراسیون بولینگ و بیلیارد صحبت کردیم و از او خواستیم گزارشات خود را ارائه دهد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج