محبوب ترین فیلمسازان تاریخ سینما
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۲۱۳۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰
۹۱۶۸
بالاخره نتیجه نظرسنجی مجله امپایر از «برترین فیلم های تاریخ سینما»، منتشر شد. نظرسنجی که امپایر از آن تحت عنوان «بزرگترین نظرسنجی تاریخ سینما» یاد می کند و از چند ماه گذشته اقدام به رأی گیری کرده بود.

مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح:
بالاخره نتیجه نظرسنجی مجله امپایر از «برترین فیلم های تاریخ سینما»، منتشر شد. نظرسنجی که امپایر از آن تحت عنوان «بزرگترین نظرسنجی تاریخ سینما» یاد می کند و از چند ماه گذشته اقدام به رأی گیری کرده بود تا خوانندگان این مجله و علاقه مندان سینما از سرتاسر دنیا، با مراجعه به وب سایت آن، پنج فیلم محبوبشان را انتخاب کنند. فهرستی که حالا و در آغاز هزاره سوم، تفاوت های چشمگیری با فیلم های محبوب سینمادوستان در سال های گذشته دارد.

شما علاقمندان سینمای جهان در ایران، فهرست را بخوانید و نظرتان را بگویید، لیست غافلگیرکننده ای است؟ جای چه فیلم هایی خالی است؟ محبوبیت چه فیلمی شگفت زده تان کرد؟ به گزارش کافه سینما، مجله معتبر امپایر که در شماره 300 خود، 25 سالگی اش را جشن گرفته بود، در شماره 301، نتیجه نظرسنجی 301 فیلم بزرگ تاریخ را منتشر کرد.

فهرستی که البته با فهرست های منتقدان بسیار متفاوت است. اینجا اثر چندانی از فیلم های کلاسیک یا سینمای اروپا به چشم نمی خورد. آنچه بیشتر به چشم می آید حضور بلاک باسترها، فیلم های هزاره سوم و صد البته، سینمای آمریکاست. خلاصه این نظرسنجی با عرض معذرت کمی بازاری است! کافی است بدانید اولین فیلم این فهرست، یکی از قسمت های جنگ ستارگان است.

پیش از این، آخرین نظرسنجی برترین فیلم های تاریخ سینما به انتخاب مخاطبان، مربوط به شماره 201 این مجله در سال 2006 بود که در آن نظرسنجی، «رستگاری در شاوشنگ» در جایگاه اول قرار داشت و «جنگ ستارگان، اپیزود پنجم» در جایگاه دوم. در نظرسنجی قبلی، «پدرخوانده» نیز در جایگاه پنجم بود. نکات جالب انتخاب های امپایر را بخوانید:

* شاید مهمترین نکته، قرارگیری «جنگ ستارگان» در جایگاه اول باشد. فیلمی که به خصوص در میان سینمادوستان ایرانی از جایگاه چندان قابل توجهی برخوردار نیست.

لوکاس، اسپیلبرگ و نولان، محبوب ترین فیلمسازان تاریخ

* سیر صعودی «پدرخوانده»، به عنوان قدیمی ترین فیلم در فهرست ده تای اول. در نظرسنجی قبلی، پدرخوانده در جایگاه پنجم قرار داشت که حالا به جایگاه دوم صعود کرده است.

* حضور همیشگی «رستگاری در شاوشنگ» در نظرسنجی های گوناگون از مخاطبان سینما، فیلمی که در آی ام دی بی نیز در صدر محبوبترین فیلم های تاریخ سینما قرار دارد. این فیلم نه تنها در میان مخاطبان سینما، که در میان فیلمسازان مهمی چون کریستوفر نولان و کمرون کرو نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است و آن را جزو محبوبترین فیلم های عمرشان می دانند. «رستگاری در شاوشنگ» در نظرسنجی سال 2006 این مجله در جایگاه نخست قرار داشت و حالا به رده سوم تنزل یافته است.

* محبوب ترین ژانر فهرست؛ علمی - تخیلی: البته برای فهرستی که با «جنگ ستارگان» شروع شود، چندان دور از ذهن نیست. ارباب حلقه ها، شوالیه تاریکی، بیگانه، اینسپشن، پارک ژوراسیک، انتقام جویان و ... از دیگر فیلم های این ژانر هستند که توانسته اند رتبه های بالایی را به خود اختصاص دهند.

* محبوبیت جالب توجه فیلم های نولان: «شوالیه تاریکی» کریستوفر نولان که طبعا در لیست قبلی وجود نداشته، هم اکنون با پشت سر گذاشتن بسیاری از فیلم های مهم تاریخ سینما، در جایگاه سوم قرار گرفته است و دیگر فیلم اش یعنی «اینسپشن» توانسته مکان دهم را به خود اختصاص دهد.

* قدیمی ترین فیلم فهرست: «چراغ های شهر» چارلی چاپلین محصول 1931 است و پس از آن «همشهری کین» (1941) و «کازابلانکا» (1942).

* جدیدترین فیلم فهرست: جاذبه (2013) که در رتبه 35 قرار دارد و پس از آن گرگ وال استریت در رتبه 85.

* آخرین فیلم این فهرست: «دزد دوچرخه» دسیکاست. این فیلم در رتبه 301 قرار گرفته است.

* با وجود حضور چشمگیر بلاک باسترها، عدم استقبال از فیلم های مطرحی چون «بازی گرسنگان» که در جایگاه 279 قرار گرفته و «مرد آهنی» در جایگاه 239.

* مورد عجیب پیتر جکسون: هر چه سه گانه ارباب حلقه هایش در میان علاقمندان سینما محبوب است و توانسته در رده های بالای این فهرست قرار بگیرد، به همان میزان «هابیت» مورد بی توجهی قرار گرفته است. جایگاه 166 و 262 دو نسخه به نمایش درآمده «هابیت»، خود مؤید این نکته است.

* با وجود فراگیر شدن انیمیشن ها در هزاره سوم اما هنوز هیچ انیمیشنی نتوانسته به 50 فیلم برتر این فهرست راه یابد. «داستان اسباب بازی (1995)» در جایگاه 58 قرار دارد و محبوبترین انیمیشن به حساب می آید و پس از آن شیرشاه (1994) در جایگاه 66 قرار دارد. «شهر ارواح میازاکی» (2001)، «بالا» (آپ) و «وال ای«، به ترتیب جایگاه های 66، 111 و 134 را به خود اختصاص داده اند.

* محبوبترین فیلم های کارگردانان مطرحی چون تارانتینو، اسپیلبرگ، اسکورسیزی و فینچر، جزو قدیمی ترین فیلم های آنان است. «پالپ فیکشن» جایگاه پنجم، «آرواره ها» هشتم، «رفقای خوب» سیزدهم و «باشگاه مشتزنی» در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است.

* وسترن ها کماکان محبوب اند: «روزی روزگاری در غرب» و «خوب، بد، زشت»، رتبه های نسبتا قابل توجهی به دست آورده اند.

* حضور فیلمی چون «درایو»؛ در 50 فیلم اول این فهرست جالب توجه است.

* خارج شدن «ماتریکس» از 20 فیلم اول در حالی که در نظرسنجی قبلی جایگاه دهم را به خود اختصاص داده بود.

* به سختی می توان در این لیست، به خصوص 50 تای اول آن، فیلمی از سینمای اروپا را مشاهده کرد.

* سینمای ایران برخلاف حضور چشمگیرش در جشنواره ها، جایگاهی در میان مخاطبان اصلی سینما ندارد. در فهرست 301 فیلم، هیچ فیلمی از سینمای ایران وجود ندارد.

این نظرسنجی از چند ماه پیش در سایت مجله امپایر شروع شده بود و نحوه رأی دهی بدین صورت انجام می گرفت که هر فرد می توانست نام پنج فیلم محبوب خود را ذکر کند و برای اولین فیلم محبوب اش توضیح مختصری درباب چرایی بهترین فیلم تاریخ سینما بودنش بنویسد. فهرست ده فیلم اول را بخوانید:

1- جنگ ستارگان: اپیزود پنجم، امپراتوری ضربه می زند (1980)؛ 2- پدرخوانده (1972)؛ 3- شوالیه تاریکی (2008)؛ 4- رستگاری  در شاوشنگ (1994)؛ 5- پالپ فیکشن (1994)؛ 6- جنگ ستارگان: اپیزود چهارم، امیدی تازه (1977)؛ 7- ارباب حلقه ها، یاران حلقه (2001)؛ 8- آرواره ها (1975)؛ 9- مهاجمین صندوقچه گمشده (1981)؛ 10- اینسپشن (2010)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر