شاگردان اسکوچیچ در چه صورتی صعود می‌کنند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۶۲۸۶
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
۱۸۹۶
تیم ملی فوتبال ایران در صورتی که در گروه خود در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ به مقام دومی برسد؛ راه دشواری برای صعود خواهد داشت.

ایرنا: مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ چین در جریان است و تنها ۲ هفته تا پایان این مرحله باقیمانده است. تیم‌های نخست(به جز قطر) و پنج تیم برتر دوم راهی دور نهایی می‌شوند تا در آنجا برای رسیدن به جام جهانی قطر تلاش کنند.

تیم ملی فوتبال ایران با شکست سه بر صفر و مقتدرانه بحرین به چهارمین برد خود در ششمین دیدار دست پیدا کرد و با ۱۲ امتیاز به رده دوم جدول رده‌بندی گروه سوم صعود کرد. شاگردان دراگان اسکوچیچ در ادامه باید به ترتیب مقابل کامبوج و عراق دیدار داشته باشند. پیروزی در این ۲ مسابقه، ملی‌پوشان را در صدر جدول رده‌بندی گروه قرار خواهد داد و ما بدون هیچ نگرانی و اما و اگری به دور سوم صعود می‌کنیم ولی قرار گرفتن در رده دوم ابهامات زیادی را به وجود می‌آورد. در این گزارش قرار است به این ابهامات پاسخ دهیم.

با توجه به کناره‌گیری کره شمالی، در محاسبه امتیازات تیم‌های دوم برای رعایت عدالت، نتایج تیم‌ها با رقبایی که در گروه‌هایشان رتبه آخر را کسب کرده‌اند حذف خواهد شد و این یعنی هر ۲ نتیجه‌ای که ما در مقابل کامبوج به دست آورده و می‌آوریم به حساب نمی‌آید. در این شرایط ما فعلا در جدول تیم‌های دوم ۹ امتیازی هستیم و تنها جدال با عراق می‌تواند به امتیازات ما اضافه کند. اگر عراق را شکست دهیم که رتبه نخست گروه را به دست می‌آوریم اما تساوی و یا شکست مقابل شاگردان سرچکو کاتانتس، وضعیت ایران را به عنوان تیم دوم با پرسش‌های زیادی روبرو می‌کند.

در حال حاضر در جدول تیم‌های دوم به جز لبنان، چین و اردن که چهار بازی انجام داده‌اند الباقی تیم‌ها پنج مسابقه را برگزار کرده‌اند. با این وجود لبنان با ۱۰ امتیاز صدرنشین جدول تیم‌های دوم است. ازبکستان، امارات، ایران و عمان ۹ امتیازی هستند. چین و اردن با هفت امتیاز در رده‌های ششم و هفتم جای گرفته‌اند و تاجیکستان با چهار امتیاز در این جدول تیم آخر است.

شکست مقابل عراق باعث حذف ایران خواهد شد و ما به دور بعدی راه پیدا نمی‌کنیم. وضعیت تیم‌های دوم به گونه‌ای است که تنها روی کاغذ ممکن است همگی آنها به نحوی شکست بخورند که ما در بین پنج تیم اول باقی بمانیم.

اما اگر بازی ایران و عراق با نتیجه مساوی به اتمام برسد چه شرایطی حاکم خواهد شد؟

گروه اول: تیم دوم(چین)

در این گروه چین بدون شک دوم خواهد شد. آنها فعلا هفت امتیازی هستند و در ۲ بازی پیش رو باید به مصاف مالدیو و سوریه بروند. مالدیو در این گروه تنها از پس گوام برآمده و حرفی مقابل چین نخواهد داشت اما جدال با سوریه ممکن است چشم بادامی‌ها را با مشکل روبرو کند. البته اگر سوریه با تمام قوا به میدان برود چرا که آنها اولی و صعود خود را قطعی کرده‌اند. چین با توجه به برد احتمالی مقابل مالدیو با تفاضل گلی خوب ۱۰ امتیازی می‌شود و بالاتر از ایران قرار خواهد گرفت.

گروه دوم: تیم دوم(اردن)

در این گروه استرالیا با ۱۸ امتیاز صدرنشین است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به عنوان صدرنشین به دور بعدی صعود می‌کند. در این گروه اردن با ۱۳ امتیاز و سه امتیاز برتری نسبت به کویت در رده دوم است و احتمالا تیمی خواهد بود که باید برای قرار گرفتن بین برترین تیم‌های دوم تلاش کند. اردن در جدول تیم‌های دوم فعلا با هفت امتیاز هفتم است. آنها در ۲ بازی پیش رو باید به مصاف کویت و استرالیا بروند که هر ۲ مسابقه دشوار است. البته جدال با استرالیا وقتی خواهد بود که کانگروه‌ها صعود خود را قطعی کرده‌اند و احتمالا با تمام توان به میدان نمی‌آیند. اردن در صورت کسب یک برد می‌تواند بالاتر از ایران قرار بگیرد اما ناکامی آنها در کسب ۲ پیروزی باعث می‌شود تا پایین‌تر ازایران قرار بگیرند.

گروه چهارم: تیم دوم(ازبکستان)

هنوز صدرنشین این گروه مشخص نشده و ممکن است ازبکستان ۱۲ امتیازی در هفته پایانی با پیروزی در برابر عربستان به مقام اولی دست پیدا کند اما فعلا با این وضع جدول تیم ازبکستان با ۹ امتیاز در بین تیم‌های دوم در رده دوم است. ازبکستان ابتدا باید به مصاف یمن برود که احتمالا نتایجش پاک خواهد شد و سرانجام به مصاف عربستان برود. پیروزی و یا تساوی ازبکستان مقابل عربستان آنها را بالاتر از ایران قرار می‌دهد ولی شکستشان باعث خواهد شد تا شاگردان وادیم آبراموف پایین‌تر از ایران در جدول بایستند.

گروه پنجم: تیم دوم(عمان)

در این گروه قطر صدرنشین شده و خیالش راحت است. عمان هم با ۶ امتیاز اختلاف نسبت به هند در رده دوم جای خود را تثبیت کرده است. این تیم در بین تیم‌های دوم ۹ امتیازی است و تفاضلش ۲ تا از ایران کمتر است. عمان در ۲ دیدار پیش رو باید به ترتیب به مصاف تیم‌های افغانستان و بنگلادش برود. بنگلادش در گروه آخر است و نتایج محاسبه نخواهد شد ولی افغانستان با پنج امتیاز تیم پنجم گروه است. عمان در دیدار رفت با سه گل حریف خود را شکست داده و احتمالا این اتفاق دوباره تکرار خواهد شد. این یعنی عمان با ۱۲ امتیاز قطعا بالاتر از ایران در جدول دوم‌ها قرار خواهد گرفت مگر اینکه نتیجه دیگری رقم بخورد که بسیار بعید است.

گروه ششم: تیم دوم(تاجیکستان)

تاجیکستان بعد از ژاپن با ۱۰ امتیاز تیم دوم گروه ششم است و در جدول تیم‌های دوم با چهار امتیاز تیم آخر محسوب میشود و شانسی برای صعود ندارد. این تیم حتی در صورت شکست میانمار هم هفت امتیازی می‌شود و به جمع بهترین تیم‌های دوم راه پیدا نمی‌کند.

گروه هفتم: تیم دوم(امارات)

در این گروه هنوز مشخص نیست که ویتنام ۱۴ امتیازی سرگروه خواهد شد یا امارات ۱۲ امتیازی اما فعلا تیم عربی در رده دوم است. این تیم بین تیم‌های دوم ۹ امتیاز یاست و با تفاضل گل مثبت پنج و گل زده بیشتر نسبت به ایران در رده سوم جای دارد. امارات در بازی‌های پیش رو باید به مصاف اندونزی و ویتنام برود. بازی اول محسابه نمیشود چون اندونزی تیم آخر گروه است اما جدال با ویتنام مرگ و زندگی است. ویتنام اگر در جدول تیم‌های دوم بود هشت امتیاز می‌داشت. در بازی آخر امارات در صورت کسب پیروزی قطعا بالاتر از ایران قرار می‌گیرد و در آن صورت اصلا ویتنام است که با ۱۱ امتیاز همراه امارات به مرحله بعدی میرود. اما تساوی امارات باعث می‌شود تا امتیازات و تفاضل این تیم با ایران برابر شود و نتیجه بازی ایران و عراق و گل‌های رد و بدل شده مشخص می‌کند کدام تیم بالاتر از دیگری قرار خواهد گرفت. باخت امارات هم که کاملا به نفع تیم دراگان اسکوچیچ خواهد بود.

گروه هشتم: تیم دوم(لبنان)

در این گروه کره جنوبی و لبنان ۱۰ امتیازی هستند اما تیم شرق آسیایی با تفاضل بهتر صدرنشین است. شکست لبنان مقابل ترکمنستان بعید بود اما باعث شد تا کار آنها برای قرار گرفتن در بین بهترین تیم‌های دوم سخت شود. لبنان اگر به کره جنوبی ببازد پشت سر ما در جدول خواهد بود.

در کل تیم‌های چین، عمان و ازبکستان از شانس بسیار زیادی برای صعود به عنوان تیم دوم برخوردار هستند و یک سهمیه باقیمانده به یکی از تیم‌های ایران، اردن، لبنان و امارات خواهد رسید. شاگردان دراگان اسکوچیچ در صورت تساوی مقابل عراق شرایط پیچیده‌ای را تجربه خواهند کرد و چه بهتر که اصلا کار به اینجا نکشد و ما بتوانیم با عبور از سد عراق به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی صعود کنیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی