زنان بیشتر از مردان در انتخابات تردید دارند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۷۱۸۵
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
۹۶۴
نتایج یک نظرسنجی جدید درباره افرادی که درباره مشارکت در انتخابات مردد هستند، نشان می دهد میزان تردید برای رای دادن در بین ساکنان مناطق روستایی نسبت به ساکنان مراکز استان ها بیشتر است.

همشهری آنلاین:  طبق آخرین نظرسنجی حضوری ایسپا در روزهای ۱۹ و ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ با تعداد نمونه ۵۱۲۱ نفر در سطح کل کشور، ۱۳.۶ درصد برای مشارکت در انتخابات مردد بوده‌اند و گفته‌اند هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته‌اند. یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد نسبت مرددین در مقایسه با نظرسنجی ۱۱ خرداد ۳.۳ درصد کاهش یافته است.

با توجه به نتایج این نظرسنجی زنان برای مشارکت در انتخابات بیش از مردان مردد هستند. ۱۴.۵ درصد زنان و ۱۲.۷ درصد مردان هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند. همچنین با افزایش سن میزان تردید برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات کاهش پیدا می‌کند و بیشترین میزان مرددین برای مشارکت بین جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال است که ۱۵.۴ درصد افراد این گروه سنی هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات پیش‌رو نگرفته‌اند. همچنین ۱۴.۱ درصد افراد ۳۰ تا ۴۹ سال و ۱۰.۹ درصد افراد بالای ۵۰ سال هنوز تصمیم قطعی برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. طبق نتایج، ۱۴.۳ درصد افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی و ۱۲.۲ درصد افراد دارای تحصیلات دانشگاهی برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات مردد هستند و تصمیم نگرفته‌اند.

میزان مرددین برای مشارکت در انتخابات برحسب محل سکونت نیز متفاوت است. طبق نتایج بیشترین میزان مرددین با ۱۵.۳ درصد به ساکنین مناطق روستایی اختصاص دارد و در مقابل کمترین میزان مرددین مربوط به ساکنین مراکز استان است که ۱۲.۷ درصد این افراد هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. همچنین ۱۳.۴ درصد ساکنین شهرهای غیر مرکز استان نیز برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات پیش‌رو مردد هستند.

براساس وضعیت فعالیت افراد در جامعه، بیکارها بیش از سایر افراد برای مشارکت در انتخابات مردد هستند و ۱۷.۴ درصدشان هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. این میزان بین افراد خانه‌دار ۱۵.۱ درصد، بین دانشجویان و دانش‌آموزان ۱۴.۷ درصد، بین شاغلین آزاد ۱۳.۲ درصد، بین افراد بازنشسته ۱۲.۳ درصد، بین کارمندان بخش خصوصی ۱۲.۲ درصد و بین کارمندان بخش دولتی ۸.۷ درصد است.

از افرادی که برای شرکت در انتخابات مردد هستند پرسیده شده است «اگر همین امروز انتخابات برگزار می‌شد شما از بین نامزدهای ریاست‌جمهوری به کدام یک رأی می‌دادید؟». ۳۵.۵ درصد افراد مردد گفته‌اند اگر امروز انتخابات برگزار شود به ابراهیم رئیسی رأی می‌دهند. همچنین در پاسخ به این سوال، ۱۰.۸ درصد به محسن رضایی، ۸.۹ درصد به عبدالناصر همتی، ۵.۵ درصد به سعید جلیلی، ۵ درصد به امیرحسین قاضی زاده هاشمی، ۲.۰ درصد به محسن مهرعلیزاده و ۱.۴ درصد به علیرضا زاکانی اشاره کرده‌اند. ۳۱ درصد افرادی که هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند به این سوال پاسخ نداده‌اند

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر