زنان بیشتر از مردان در انتخابات تردید دارند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
دکتر استرکی_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۷۱۸۵
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
۹۵۰
نتایج یک نظرسنجی جدید درباره افرادی که درباره مشارکت در انتخابات مردد هستند، نشان می دهد میزان تردید برای رای دادن در بین ساکنان مناطق روستایی نسبت به ساکنان مراکز استان ها بیشتر است.

همشهری آنلاین:  طبق آخرین نظرسنجی حضوری ایسپا در روزهای ۱۹ و ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ با تعداد نمونه ۵۱۲۱ نفر در سطح کل کشور، ۱۳.۶ درصد برای مشارکت در انتخابات مردد بوده‌اند و گفته‌اند هنوز در این زمینه تصمیم نگرفته‌اند. یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد نسبت مرددین در مقایسه با نظرسنجی ۱۱ خرداد ۳.۳ درصد کاهش یافته است.

با توجه به نتایج این نظرسنجی زنان برای مشارکت در انتخابات بیش از مردان مردد هستند. ۱۴.۵ درصد زنان و ۱۲.۷ درصد مردان هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند. همچنین با افزایش سن میزان تردید برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات کاهش پیدا می‌کند و بیشترین میزان مرددین برای مشارکت بین جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال است که ۱۵.۴ درصد افراد این گروه سنی هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات پیش‌رو نگرفته‌اند. همچنین ۱۴.۱ درصد افراد ۳۰ تا ۴۹ سال و ۱۰.۹ درصد افراد بالای ۵۰ سال هنوز تصمیم قطعی برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. طبق نتایج، ۱۴.۳ درصد افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی و ۱۲.۲ درصد افراد دارای تحصیلات دانشگاهی برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات مردد هستند و تصمیم نگرفته‌اند.

میزان مرددین برای مشارکت در انتخابات برحسب محل سکونت نیز متفاوت است. طبق نتایج بیشترین میزان مرددین با ۱۵.۳ درصد به ساکنین مناطق روستایی اختصاص دارد و در مقابل کمترین میزان مرددین مربوط به ساکنین مراکز استان است که ۱۲.۷ درصد این افراد هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. همچنین ۱۳.۴ درصد ساکنین شهرهای غیر مرکز استان نیز برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات پیش‌رو مردد هستند.

براساس وضعیت فعالیت افراد در جامعه، بیکارها بیش از سایر افراد برای مشارکت در انتخابات مردد هستند و ۱۷.۴ درصدشان هنوز تصمیم برای مشارکت یا عدم مشارکت در انتخابات نگرفته‌اند. این میزان بین افراد خانه‌دار ۱۵.۱ درصد، بین دانشجویان و دانش‌آموزان ۱۴.۷ درصد، بین شاغلین آزاد ۱۳.۲ درصد، بین افراد بازنشسته ۱۲.۳ درصد، بین کارمندان بخش خصوصی ۱۲.۲ درصد و بین کارمندان بخش دولتی ۸.۷ درصد است.

از افرادی که برای شرکت در انتخابات مردد هستند پرسیده شده است «اگر همین امروز انتخابات برگزار می‌شد شما از بین نامزدهای ریاست‌جمهوری به کدام یک رأی می‌دادید؟». ۳۵.۵ درصد افراد مردد گفته‌اند اگر امروز انتخابات برگزار شود به ابراهیم رئیسی رأی می‌دهند. همچنین در پاسخ به این سوال، ۱۰.۸ درصد به محسن رضایی، ۸.۹ درصد به عبدالناصر همتی، ۵.۵ درصد به سعید جلیلی، ۵ درصد به امیرحسین قاضی زاده هاشمی، ۲.۰ درصد به محسن مهرعلیزاده و ۱.۴ درصد به علیرضا زاکانی اشاره کرده‌اند. ۳۱ درصد افرادی که هنوز برای مشارکت در انتخابات تصمیم نگرفته‌اند به این سوال پاسخ نداده‌اند

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر