رونمایی از اولین لندرور هیدروژنی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۷۸۴۵
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
۲۳۹۴
خودروسازی بریتانیایی لندرور Land Rover (وابسته به کمپانی جگوار) اخیراً در حال توسعه جدیدترین خودروی لندرور دیفندر Defender خود است که به طور کامل با موتور هیدروژنی ابداعی این شرکت کار خواهد کرد و میزان انتشار کربن آن در حد صفر خواهد بود.

فرارو: خودروسازی بریتانیایی لندرور Land Rover (وابسته به کمپانی جگوار) اخیراً تأیید کرده است که نمونه اولیه خودروی دیفندر Defender را به سلول سوختی هیدروژنی ابداعی جدیدی عرضه می‌کند که قرار است برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ و در جاده‌های انگلستان به حرکت دربیابد. در واقع این اولین نمونه لندرور دیفندر خواهد بود که با موتور هیدروژنی و میزان انتشار صفر کربن عرضه خواهد شد.

به نقل از وبسایت autoexpress، این پروژه که «زئوس» نامیده می‌شود، در واقع بخشی از استراتژی Reagagine لندرور جگوار است که هدف آن دستیابی به میزان انتشار خالص کربن با معیار صفر در تمام زنجیره‌های تأمین، تولید و محصولات JLR تا سال ۲۰۳۹ است. این پروژه نیز برای نخستین بار با نمونه اولیه خودروی Land Rover Defender FCEV و برای موتور‌های آفرود و دوربرد در نظر گرفته خواهد شد که اکنون برنامه تحقیق و توسعه آن توسط شرکت سازنده، به مراحل نهایی نزدیک شده است.

اصل استراتژی Reimagine به گسترش وسایل نقلیه الکتریکی مبتنی بر باتری بستگی دارد، اما شرکت لندرور هیدروژن را به عنوان پایه‌ای برای اختراع مجدد موتور‌های این شرکت در نظر گرفت و در ماه فوریه اعلام کرد که نمونه اولیه وسایل نقلیه مبتنی بر سلول پیل سوختی هیدروژن، آزمایش خود را در اواخر سال میلادی جاری آغاز می‌کنند. اکنون ما می‌دانیم که اولین نمونه این پیشرانه‌های هیدروژنی، برای خودروی دیفندر جدید ساخته شده است. این پیشرانه که Defender FCEV نامیده می‌شود، شامل پشته سلول سوختی، واحد‌های محرکه الکتریکی، باتری بزرگ (انرژی برگشتی ناشی از ترمز گرفتن و تأمین انرژی ذخیره / تقویت موتور‌های الکتریکی) و مخزن فشار بالا برای ذخیره هیدروژن است.

در حال حاضر، Defender FCEV به عنوان یک نمونه اولیه شناخته می‌شود، اما به طور بالقوه به وجود نسخه هیدروژنی آفرودر واقعی در آینده نزدیک اشاره دارد. بخش Rival Ineos خودروسازی لندرور اخیراً تأیید کرده است که یک نسخه هیدروژنی از خودروی Grenadier را در دست توسعه دارد که با الهام از سبک Defender قدیمی، قصد دارد جای خالی Defender جدید را پر کند. این طرح با امضای توافق نامه همکاری با خودروسازی Hyundai محقق شده است که سلول سوختی Nexo SUV را تولید می‌کند.

هیچ مشخصاتی مانند عملکرد و دامنه حرکتی دیفندر جدید هیدروژنی به بیرون درز نکرده است و لندرور هنوز تصویری از نمونه اولیه Defender FCEV فاش نکرده است. گفته می‌شود، نمونه اولیه برای ارزیابی مصرف سوخت و قابلیت‌های آفرود و یدک کشی وسایل نقلیه با قدرت هیدروژن استفاده خواهد شد.

JLR فناوری هیدروژن را برای وسایل نقلیه بزرگتر با نیاز‌های دوربرد ایده آل می‌داند که باید در هر دو شرایط بسیار گرم و بسیار سرد رانده شوند. لندرور برای توسعه این پروژه، با تعدادی از متخصصان این زمینه از جمله سیستم‌های خودرویی Marelli و مرکز صنعتی سازی باتری انگلستان (UKBIC)، همکاری می‌کند.

رالف کلاگ، رئیس سلول‌های هیدروژنی و سوختی جگوار لندرور، در این خصوص می‌گوید: «ما می‌دانیم که هیدروژن در پیشرانه‌های ترکیبی آینده، در کنار وسایل نقلیه برقی مبتنی بر باتری، نقش مهمی را در کل صنعت حمل و نقل ایفا خواهند کرد. در واقع این یک راه حل دوم برای به صفر رساندن انتشار کربن و الزامات خاص خودرو‌های کلاس جهانی جگوار لندرور است».

خودوری هیدروژنی لندرور Defender FCEV

رونمایی از اولین لندرور هیدروژنی

رونمایی از اولین لندرور هیدروژنی

رونمایی از اولین لندرور هیدروژنی

رونمایی از اولین لندرور هیدروژنی

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر