پدیده‌ای به نام دشمن خانگی تیم ملی اسپانیا
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۷۸۵۹
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
۱۲۱۲
اسپانیا در کشور خودش در جام ملت‌های اروپا نه چمن خوبی دارد و نه هواداران خوبی!

خبرورزشی: اسپانیا در کشور خودش در جام ملت‌های اروپا نه چمن خوبی دارد و نه هواداران خوبی!

تیم ملی اسپانیا در اولین بازی خود در جام ملتهای اروپا مقابل سوئد متوقف شد. این تیم در کشور خودش و در شهر سویا میزبان حریف بود، شهری که به شب زنده داریها و فرهنگ خاص خود مشهور است و داستانها و رمانهای زیادی در مورد آن نوشته شده است.

با این وجود تفاوت اسپانیا با دیگر میزبانهای جام ملتهای اروپا دست کم تا این لحظه در این بود که هیچکدام از آنها در جریان بازی با پدیده اعتراض هواداران و هو شدن بازیکن خودی مواجه نشدند. اما لوئیس انریکه و شاگردانش با دو مورد عجیب به عنوان میزبان مواجه بودند: «هو شدن بازیکن خودی و چمن بی کیفیت ورزشگاه.»

اعتراض به آلوارو موراتا و هو کردن او از نیمه اول آن هم به دلیل عملکرد داخل زمین یکی از مواردی بود که تیم ملی اسپانیا تقریبا در تاریخ خود با چنین موردی در سطح ملی و تورنمنتهای مهم مواجه نشده بود. سابقه داشته که مربیانی مثل خاویر کلمنته یا لوئیس آراگونس مورد هجمه هواداران قرار بگیرند.

در مورد بازیکنان هم مواردی مثل جرارد پیکه یا لوئیس سوارس بازیکن اسپانیایی در دهه 80 که در ورزشگاه برنابئو هو شدند یا دی استفانو که در نوکمپ هو شد وجود داشت اما در هیچکدام از این موارد دلیل فنی و عملکرد بازیکن درون زمین دلیل این اتفاق نبود.

موقعیتی که موراتا در دقیقه 38 بازی از دست داد باعث شد باعث ایجاد اختلاف بین تماشاگران شد. گروهی به اعتراض پرداختند و گروه دیگر با اشاره لوئیس انریکه به حمایت از بازیکن پرداختند. موراتا اما باز هم مورد اعتراض قرار گرفت چون یک موقعیت دیگر را هم از دست داد. او البته سابقه هو شدن در ورزشگاه متروپولیتونا توسط هواداران اتلتیکومادرید زمانی که برای این تیم بازی می کرد را هم داشت.

لوئیس انریکه بابت اینکه موراتا را به مورنو در ترکیب اصلی ترجیح داد، مورد انتقاد قرار گرفته است. او بعد از خط زدن سرخیو راموس و انتخاب نکردن هیچ بازیکنی از رئال مادرید هم تحت فشار رسانه ها قرار داشت و حالا به نظر می رسد این فشارها باعث خواهد شد که او تمرکز خود را بیشتر از دست بدهدا. مربی ای که با انتخابهای لجوجانه همواره جنجال ساز می شود.

عملکرد موراتا در این بازی باعث شد هواداران چلسی نیز به این موضوع واکنش نشان دهند. آنها در توئیتر و سایر شبکه های مجازی به اینکه این تصاویر و این عملکرد از موراتا برای آنها آشناست اشاره کردند. موراتا سال 2017 با انتفالی گرانقیمت از رئال مادرید به چلسی رفت اما در این تیم ناکام بود و هواداران چلسی تاکید کردند که این موقعیتهایی که موراتا از دست داد آنها را یاد روزهای تاریکی که در چلسی داشت انداخته است.

یکی از هوادران چلسی نوشته بود: «ما هواداران چلسی شایستگی دریافت مدال بابت تحمل کردن موارتا و ایگواین در تیممان را داریم.»

چمن ورزشگاه

کیفیت چمن ورزشگاه نیز الیمپیکو شهر سویا نیز یکی دیگر از مواردی بود که در این بازی مورد انتقاد قرار گرفت. ورزشگاهی با چمن خشک که در مواردی حتی سوخته بود و سرعت دادن در آن کاملا مشکل بود. این شرایط البته برای هر دو تیم وجود داشت اما مسئله این بود که سوئد اصلا به دنبال مالکیت توپ نبود و از این نظر مشکلی نداشت. آنها مالکیت توپ را 75 به 25 به اسپانیا واگذار کردند اما به نتیجه مورد نظر خود رسیدند و چمن ورزشگاه نیز به آنها کمک کردند.

خود اسپانیایی هم می دانند که در میان 11 ورزشگاهی که میزبان رقابتهای یورو 2020 هستند آنها بدترین ورزشگاه را دارند و اینکه در دو بازی آینده مقابل لهستان و اسلواکی نیز کار بسیار سختی را با این شرایط در پیش خواهند داشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر