عقیلی: انتخاب من، اسکوچیچ است
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۸۶۹۱
۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
۷۸۷
انتخاب هادی عقیلی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان برای هدایت این تیم در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ دراگان اسکوچیچ است.

خبرگزاری تسنیم: هادی عقیلی درباره بحث ادامه یا قطع همکاری با دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی فوتبال، اظهار داشت: انتخاب سرمربی تیم ملی یک بحث است، تأمین منابع مالی یک بحث دیگر. پس از اینکه مارک ویلموتس رفت و اسکوچیچ قرار بود سرمربی تیم شود، گفتم در حال حاضر جدا از کیفیت یک مربی، قیمت او هم مهم است. حتی مربیان داخلی حاضر نشدند با مبالغ پایین سرمربی تیم شود، کسانی که نیاز نیست اسامی‌شان بیان شود. رقم قرارداد مربیان بزرگ داخل ایران از شکایت‌های‌شان مشخص است.

وی افزود: خیلی‌ها به اسکوچیچ امیدوارم نبودند، اما او توانست از بازی‌های دوستانه تا چهار بازی در منامه بحرین نتایج خوبی با تیم ملی کسب کند. سخت‌ترین بازی تیم ملی مقابل عراق بود و چون این دیدار حساس شده بود، کیفیت بازی ایران را متفاوت کرد. اگر همه این مسائل را در نظر بگیریم، کیفیت کار اسکوچیچ مشخص می‌شود. او کار بسیار سختی با تیم ملی در منامه داشت. از طرفی، ما دوران پسا کی‌روش را طی می‌کردیم، چون تیم ملی با کی‌روش استایل خاصی گرفته بود. پیش از کی‌روش مربیان دیگری را امتحان کرده بودیم، اما تیم ملی با حضور این مربی استایل خاص خودش را گرفت. به‌عنوان مثال، سبک بازی تیم ملی شبیه اتلتیکومادرید بود. اسکوچیچ قصد داشت این سبک را تغییر دهد که در اجرای خواسته خود موفق بود.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: کمیته فنی، پیشکسوتان و کارشناسان باید تحلیل و بررسی کنند کدام استایل برای تیم ملی بهتر است و سپس دنبال انتخاب مربی بروند. برخی مواقع، از گزینه‌هایی نام برده می‌شود که برای من خنده‌دار است و مشخص است از یک آدم غیرفوتبالی نظر می‌گیرند. شخصی گفته بود که برای انتخاب سرمربی تیم ملی در حال مذاکره با مورینیو و زیدان هستند! کجای سبک این دور مربی شبیه به هم است؟! فقط اسم و تیپ‌شان مهم نیست، بلکه تفکر و فرم بازی تیم‌های تحت هدایت‌شان هم اهمیت دارد. این دو گزینه (مورینیو و زیدان) نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند، چون سبک مربیگری‌شان متفاوت است.

عقیلی با حمایت از اسکوچیچ یادآور شد: با پیشرفتی که تیم ملی داشته، اسکوچیچ بهترین انتخاب است. از بازیکنانی که با او کار کرده‌اند، شنیدم که مربی خوب است. تیم‌های ملوان انزلی، فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان در زمان اسکوچیچ خوب فوتبال بازی می‌کردند. جدا از بحث فنی، باید به هزینه استخدام سرمربی جدید هم فکر کرد. اگر بخواهیم گزینه دیگری انتخاب کنیم، باید حداقل شش میلیون یورو بپردازیم. اینکه از کجا می‌خواهد چنین پولی تأمین شود، مشخص نیست، چون بعید می‌دانم دولت بخواهد در این زمینه کمک کند.

وی در پایان گفت: بار دیگر می‌گویم ما باید بدانیم چه مدل فوتبالی می‌خواهیم و سپس سراغ گزینه‌ها برویم. فلسفه فوتبال بارسلونا مشخص است. در این تیم دیه‌گو سیمئونه سرمربی فعلی اتلتیکومادید نمی‌تواند مربی باشد. اگر سیمئونه بخواهد سرمربی بارسلونا شود، او باید تفکراتش را عوض کند، نه بارسلونا. وقتی سراغ مربیانی مثل سیمئونه و مورینیو می‌روید دیگر نمی‌توانید سراغ گواردیولا بروید. ما باید ابتدا از خودمان بپرسیم چه چیزی می‌خواهیم و سپس سراغ انتخاب مربی برویم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
چوب و هنر _فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر