تشدید نبردها با طالبان در افغانستان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۸۹۰۷
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰
۱۳۷۴
درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در حالی طی روز‌های گذشته در مناطق مختلف افغانستان تشدید شده که برخی منابع محلی از دست به دست شدن برخی ولسوالی‌هایی نظیر «نهر سراج» میان طرفین درگیر در طول یک شبانه روز خبر می‌دهند.

یورو نیوز: درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در حالی طی روز‌های گذشته در مناطق مختلف افغانستان تشدید شده که برخی منابع محلی از دست به دست شدن برخی ولسوالی‌هایی نظیر «نهر سراج» میان طرفین درگیر در طول یک شبانه روز خبر می‌دهند.

وزارت دفاع افغانستان نیز در تازه‌ترین گزارش خود از وضعیت نبردهای جاری میان شورشیان طالبان و نیروهای دولتی از کشته شدن دست کم ۲۵۰ طالب و زخمی شدن ۱۵۶ شورشی دیگر طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داده است؛ ادعایی که مسئولان طالبان آنرا رد کرده‌اند.

آتش زدن و چپاول خانه‌ها در پاتو

تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی است که شدت درگیری‌ها در ولسوالی (شهرستان) پاتو در ولایت دایکندی روز جمعه افزایش یافت و همین مسئله سبب آوارگی صدها خانواده ساکن در این منطقه شد.

تشدید نبردها با طالبان در افغانستان

خبرگزاری افق ساعاتی پیش به نقل از محمد محقق؛ مشاور ارشد رئیس جمهوری افغانستان در امور سیاسی و امنیتی اعلام کرد که نبردها در ولسوالی پاتوی داینکندی شدت گرفته و طالبان مشغول «آتش زدن و غارت» منازل مردم هستند.

این مقام دولتی همچنین خواستار آن شد که حکومت برای بازپس‌گیری کنترل این بخش از خاک افغانستان که طالبان در برخی نقاط مرزی آن فعالیت دارد، به سرعت وارد عمل شود.

منابع محلی می‌گویند که ولسوالی پاتو از یک هفته پیش در معرض حملات شدید جنگجویان طالبان قرار داشت و اینک که شورشان بر آن مسلط شده‌اند اقدام به چپاول و آتش‌زدن خانه‌ها و خرمن‌های مردم می‌کنند.

نبرد در ولسوالی‌های دیگر

نبرد در دیگر نقاط افغانستان نیز به شدت ادامه دارد و بر اساس آخرین گزارش‌ها ولسوالی کلیدی گرشک در ولایت هلمند روز جمعه میان نیروهای دولتی و طالبان دست به دست شد.

برخی منابع همچنین از سقوط یک پاسگاه ارتش در مرکز میدان وردک و نیز یک پایگاه نظامیان در ولسوالی قلعه کاه فراه به دست طالبان خبر داده و تاکید کرده‌اند که در جریان این نبردها هشت نیروی دولتی کشته شده‌‌اند.

ولایت هلمند در کل از مناطقی است که طی روزهای گذشته نبردهای سنگینی در آن جریان داشته و آنطور که برخی رسانه‌های محلی نوشته‌اند «چند روز می‌شود که در میان دود و آتش جنگ می‌سوزد.»

ولایت بغلان نیز از دیگر مناطق پر تنش است. دولت افغانستان اعلام کرده که نیروهای امنیتی خود را از ولسوالی دهنه غوری واقع در این ولایت خارج کرده است.

در بیانیه دولت آمده است که این نیروها به جای مناسب‌تری منتقل شده و از آنها برای پاکسازی والسوالی دهنه غوری به شکلی بهتر و موثرتر استفاده خواهد شد.

شورای ولایتی فاریاب نیز اعلام کرده که در جریان حمله طالبان به شیرین تگاب، شمار زیادی از خودروها و تجهیزات نظامی به دست نیروهای شورشی افتاده است.

در حالی که برخی مقام‌‌های دولتی شکست‌های اخیر در برابر حملات طالبان را نوعی عقب‌نشینی تاکتیکی توصیف کرده‌اند، شبه‌نظامیان اسلامگرا این فتوحات را ناشی از برتری نظامی دانسته و مدعی شده‌اند که طی یک ماه گذشته دست کم بر ۴۰ ولسوالی مسلط شده‌اند.

این تحولات همزمان با آخرین مراحل خروج نیروهای نظامی آمریکا و دیگر نظامیان خارجیِ عضو هیئت مامور ناتو در افغانستان از این کشور صورت می‌گیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران پارسیان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر