بازگشت ترامپ به رینگ انتخابات
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۸۹۱۴
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۱
۲۱۷۳
رئیس‌جمهور سابق آمریکا با هدف از دور خارج کردن مخالفانش، هدایت کارزار انتخابات میان‌دوره‌ای 2022 حزب جمهوریخواه را در دست گرفته است

همشهری: یک‌سال مانده به انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، جمهوریخواهان برای جبران شکست سنگین خود در سال گذشته، قصد دارند باز هم گوی و میدان را به دونالد ترامپ بسپارند. این روزها که جو بایدن با سفر به اروپا و حضور در نشست‌های مختلف در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفته، ترامپ مشغول سفرهای انتخاباتی و خبرسازی در داخل آمریکا است.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا سفر به ایالت‌های مختلف برای حمایت از نامزدهای انتخاباتی مورد تأیید خود را برای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای سال2022 آغاز کرده است.

بازگشت ترامپ به رینگ انتخابات

ازجمله قرار است 5تیر به اوهایو و 12تیر به فلوریدا سفر کند. ترامپ همچنین گفته که به دعوت فرماندار جمهوریخواه تگزاس، 9تیر از مرز آمریکا و مکزیک بازدید می‌کند. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دولت بایدن امن‌ترین و مستحکم‌ترین مرز در تاریخ آمریکا را از من تحویل گرفت، اما تنها در چند هفته بدترین بحران مرزی در تاریخ این کشور را رقم زد.»

جمهوریخواهان در طول ماه‌های گذشته بارها سیاست‌های مرزی بایدن و لغو محدودیت‌های مهاجرتی را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

نفوذ در حزب جمهوریخواه

رئیس‌جمهور سابق آمریکا هنوز نفوذ بالایی در حزب جمهوریخواه دارد. نظرسنجی ‌ماه گذشته رویترز نشان می‌دهد که 53درصد جمهوریخواهان ترامپ را «رئیس‌جمهور واقعی» می‌دانند و 61درصد هنوز معتقدند که در انتخابت ریاست‌جمهوری2020 تقلب شده است. ارزیابی اخیر مؤسسه نظرسنجی نیل نیوهاوس نیز حاکی است که 80درصد جمهوریخواهان ترجیح می‌دهند فردی مثل ترامپ وارد رقابت‌های انتخاباتی شود.

استیو بنن، مشاور ارشد دونالد ترامپ که تنها چند ‌ماه بعد از ریاست‌جمهوری او برکنار شد، به نشریه آتلانتیک گفته است: «حزب جمهوریخواه فقط یک اسم است. بیشتر اعضای آن دیدگاه‌های پوپولیستی و ناسیونالیستی دارند و تحت نفوذ ترامپ هستند.»

اگر به وب‌سایت کمیته ملی جمهوریخواهان سنا سر بزنید، اجناس مختلفی با عکس ترامپ می‌بینید؛ ازجمله تی‌شرت 18دلاری که روی آن نوشته شده: «همچنان رئیس‌جمهور من هستی.» اما در بخش دیگر سایت، یک لینک برای کمک به کمپین سناتور لیزا مارکوفسکی وجود دارد.

نماینده آلاسکا ازجمله جمهوریخواهانی بود که در دادگاه استیضاح ترامپ در زمستان سال گذشته به او رأی داد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا وعده داده که تمام تلاش خود را برای شکست او در انتخابات امسال انجام می‌دهد.

وب‌سایت نشریه آتلانتیک نوشته که مسلما جمهوریخواهان بعد از شکست سنگین در سال2020، به نامزدهایی نیاز دارد که بتوانند در انتخابات سال2022 پیروز شوند. اما به‌نظرمی‌رسد ستاره این حزب بیشتر دغدغه وفاداری هم‌حزبی‌هایش را دارد تا قابلیت پیروزی آنها.

ترامپ قصد دارد تا نمایندگانی را که به استیضاح او رأی دادند یا از ادعایش مبنی بر تقلب در انتخابات حمایت نکردند، تنبیه کند و در مقابل، به آنها که از دعوایی که او به راه انداخت دفاع کردند، پاداش بدهد.

ریاست مجلس نمایندگان

یکی از سناریوهایی که درباره حرکت سیاسی بعدی رئیس‌جمهور سابق آمریکا در هفته‌های اخیر مطرح شده این است که او، رئیس مجلس نمایندگان شود. برای این منظور نیازی نیست که ترامپ برنده کرسی فلوریدا شود، تنها کافی است که اکثریت نمایندگان کنگره او را به‌عنوان رهبر انتخاب کنند. اما مشکل اینجاست که حتی اگر جمهوریخواهان بتوانند اکثریت مجلس نمایندگان را در دست بگیرند و ترامپ نقش رهبری آنها را بپذیرد، احتمالا دموکرات‌ها و همچنین برخی چهره‌های جمهوریخواه زیر بار انتخاب او به‌عنوان رئیس کنگره نروند. از سوی دیگر، بعید است کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان اجازه بدهد ترامپ پستی را که نماینده کالیفرنیا سال‌ها برای به‌دست آوردن آن تلاش کرد از او بگیرد.

به اعتقاد بنن، جمهوریخواهان برای مقابله با بایدن برنامه دارند. آنها تصمیم دارند که ترامپ برای 100روز ریاست کنگره را بر‌عهده بگیرد تا بتوانند طرح استیضاح بایدن را پیش ببرند. بعد از آن ترامپ برای شرکت در انتخابات2024 کناره‌گیری می‌کند و پست خود را به مک کارتی تحویل می‌دهد.

آیا ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری2024 شرکت می‌کند؟

به‌نظر می‌رسد ترامپ که به‌تازگی وارد 75سالگی شده هنوز تصمیم قطعی برای شرکت در انتخابات2024 نگرفته است. برخی می‌گویند او با توجه به بالا رفتن سنش و چالش‌های قانونی زیادی که در رابطه با کسب‌وکار شخصی‌اش با آن روبه‌روست، بعید است که در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی شرکت کند؛ ازجمله جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که گفته است: «من فکر نمی‌کنم ترامپ واقعا خودش را برنده انتخابات سال گذشته بداند. او می‌ترسد که اگر در انتخابات بعدی نامزد شود، نتواند روی شکست خود با داستانی که سال گذشته درباره دزدی انتخابات ساخت، سرپوش بگذارد.»

سناتور مایک راوندز؛ جمهوریخواهی که در هر دو دادگاه استیضاخ ترامپ به نفع او رأی داد نیز همین نظر را دارد. به اعتقاد او، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با پافشاری بر ادعای تقلب در انتخابات به اعتبار خود لطمه زد.

اما صحبت‌های ترامپ چیز دیگری را نشان می‌دهد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا در طول ماه‌های گذشته بارها تکرار کرده که انتخابات را از او دزدیده‌اند و به نبرد ادامه خواهد داد. برخی نزدیکان ترامپ گفته‌اند که او از اظهارات اخیر ران دی سانتیس، فرماندار فلوریدا در مورد احتمال شرکت در انتخابات2024 رنجیده است.

ترامپ هفته گذشته در مصاحبه‌ای گفت که دی سانتیس هم مانند دیگران می‌تواند معاون احتمالی او در انتخابات2024 باشد. برخی کارشناسان معتقدند که اگر ترامپ بتواند به پیروزی جمهوریخواهان در انتخابات سال آینده کمک کند، احتمال حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی بیشتر می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی