خاطرات صادقی از صعود به جام جهانی با کی‌روش
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۹۱۵۶
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
۷۹۸
هشت سال پیش در چنین روزی ایران موفق شد به جام جهانی برزیل صعود کند و اکنون امیرحسین صادقی خاطرات جالبی از آن روز را بر زبان می‌آورد.

ورزش سه: هشت سال پیش در چنین روزی ایران موفق شد به جام جهانی برزیل صعود کند و اکنون امیرحسین صادقی خاطرات جالبی از آن روز را بر زبان می‌آورد.

در شرایطی که صعود ایران به مرحله نهایی جام جهانی با گره بزرگی همراه شده بود، برتری مقابل کره جنوبی در زمین این تیم، شاگردان کی‌روش را به برزیل رساند. اکنون هشت سال بعد از آن اتفاق، امیرحسین صادقی که اکنون از دنیای بازی خداحافظی کرده، خاطرات جالبی را از سرمربی پرتغالی اسبق تیم ملی مطرح می‌کند.

وی با اشاره به برتری مقابل کره جنوبی صحبت‌هایش را اینچنین آغاز می‌کند: آن مسابقات در شرایطی بود که با مدیریت کی‌روش توانستیم 9 امتیاز از 3 بازی کسب کنیم و به عنوان تیم اول به مرحله بعدی صعود کنیم. البته این در حالی بود که دو بازی ما هم خارج از خانه برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: در آن مسابقات قطر و ازبکستان به همراه کره مدعی صعود بودند و تنها فقط یک تیم می‌توانست در مرحله بعدی مسابقات حضور داشته باشد. شرایط خیلی سخت بود زیرا کی‌روش، مهدی رحمتی، هادی عقیلی و محمد نصرتی را از تیم ملی خط زده بود و بازیکنان جدیدی چون من و رحمان احمدی به تیم ملی دعوت شده بودیم.

صادقی با اشاره به برتری مقابل بحرین پیش از دیدار با کره جنوبی می‌گوید: اردوی آخرمان در عمان بود، بعد از آن قطر را در زمین خودش شکست دادیم. مقابل لبنان در تهران 4، 5 گل زدیم که حتی باعث شد کی‌روش خیلی عصبانی شود زیرا اعتقاد داشت باید بیشتر گل می‌زدیم. بازی آخرمان مقابل کره بود، آنها زمین خوبی را انتخاب نکرده بودند. به محض ورود به کره خیلی اذیت شدیم که همین باعث شد کی‌روش عکس سرمربی کره را روی پیراهن ازبکستان در همه جای هتل بگذارد.

مدافع سابق فوتبال ایران گفت: الان برای بازی مقابل تیم‌هایی مثل هنگ‌کنگ و کامبوج پاداش آنچنانی می‌دهند اما ما تیم‌های خیلی قدرتمندتر را زدیم اما پاداشی نگرفتیم. در بازی مقابل کره آندو تیموریان در همان اوایل بازی دستش شکست و تا آخر بازی با همان شرایط بازی کرد. رحمان احمدی ستاره زمین بود و ما بعد از گلی که در اواسط نیمه دوم زدیم، 30 دقیقه فشار سنگین را تحمل کردیم.

صادقی با اشاره به ماموریتی که کی‌روش در جدال با کره جنوبی به او محول کرده بود می‌گوید: یادم می‌آید قرار بود شماره 19 کره را در زمین مهار کنم. کی‌روش مقابل لبنان به من استراحت داد و فقط فیلم‌های این بازیکن را به من داد و گفت روی آن بازیکن تمرکز کنم و خدا را شکر توانستیم او را مهار کنم.

مدافع سابق استقلال و تیم ملی که سابقه حضور در جام جهانی برزیل را نیز در کارنامه دارد، یکی از دلایل موفقیت ایران در آن دوره را انگیزه و روحیه‌ای می‌داند که کی‌روش به بازیکنان منتقل می‌کرد:‌ شاید این مطلبی را که می‌خواهم بگویم کسی نداند. ما با یک انگیزه خاصی مقابل کره به میدان رفتیم و آن هم این بود که قبل از اینکه مقابل کره به میدان برویم یک هفته قبلش به یک موسسه خیره‌ای که در آن کودکان قطع عضو حضور داشتند، رفتیم.

روز بازی مقابل کره یک فیلمی به دست کی‌روش رسید که برای ما در جلسه به نمایش گذاشت و آن هم خواسته این بازیکنان از ملی‌پوشان برای صعود به جام جهانی بود. اگر سه ویلا در لواسان به ما می‌دادند آنقدر انگیزه در ما ایجاد نمی‌کرد که آن فیلم به وجود آورد. به صراحت می‌گویم که آن فیلم باعث شد که تیم ملی به جام جهانی برود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر