وداع با فرشتگان ویکتوریا سکرت؛ مُد‌ علیه کلیشه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۹۳۲۰
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
۹۵۷۱
سال‌های زیادیست که شنیدن نام برند ویکتوریا سیکرت تصویری از رژه مدل‌هایی زیبا در حالی‌که محصولات لوکس همین برند را بر تن دارند، به ذهن می‌آورد. این تصویر تقریبا در ذهن همه یکسان است.

برترین‌ها: سال‌های زیادیست که شنیدن نام برند ویکتوریا سیکرت تصویری از رژه مدل‌هایی زیبا در حالی‌که محصولات لوکس همین برند را بر تن دارند، به ذهن می‌آورد. این تصویر تقریبا در ذهن همه یکسان است. دختران جوان و زیبایی که همچون فرشته‌ها بال‌هایی مسحورکننده دارند و در اوج جذابیت جلوی دوربین رژه می‌روند. ایرادی که، اما از گذشته تا امروز از مسئولان رده‌بالای این برند گرفته می‌شد تک‌بعدی بودن این مدل‌ها بود و هرچند که برای دهه‌ها آرزوی هر مدل کم سن وسالی راه یافتن به جمع این فرشته‌ها بود، اما این دختران انگار عروسک‌هایی بودند که تنها برای جذابیت جنسی ساخته شده است.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید

مدیر عامل این برند، مارتین واترز در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز در روز چهارشنبه، رویه پیشین برند را از منظر فرهنگی نامناسب توصیف کرد و اعلام کرد برند لباس زیر ویکتوریا سیکرت قصد دارد فرشتگان معروفش را برای همیشه کنار بگذارد و به جای آن‌ها به سمتی برود که زنان امروز می‌خواهند.

صرف نظر از اقبال نشان دادن مردم و بازار به این تغییر، ما شاهد یکی از بزرگترین تغییر جهت‌ها در تاریخ مدرن برای رویکرد یک برند هستیم. برندی که سال‌ها با مدل‌هایی که بدون تعارف فرشته می‌نامیدشان، مرز‌های جذابیت جنسی زنانه را (اگر نه برای همه دست‌کم برای بسیاری) تعریف می‌کرد این روز‌ها از شنیدن صدای زن امروزی حرف می‌زند و می‌گوید مدل‌های جذاب لباس زیر این کمپانی، برای جامعه امروز مناسب نبودند.

انگار دیگر باید مدل‌های این برند لباس زیر، دخترانی با بدنی شبیه عروسک‌های باربی و سمبل جذابیت زنانه (با تعریف رسانه البته) را به دست فراموشی بسپریم. حالا دیگر احتمالا بال‌های زیبای این فرشته‌ها که معجونی از پر و بدلیجات بود و گاه وزنش به ۱۵ کیلوگرم می‌رسید، در انبار خاک خواهد خورد و خبری از رژه مدل‌ها در لباس‌های زیر مزین به الماس و هرچیز درخشان دیگر نخواهد بود.

بر اساس آنچه تا کنون اعلام شده است قرار است ۷ زن برجسته و الهام بخش جای فرشتگان معروف ویکتوریا سیکرت را بگیرند و به تبلیغات این برند شکلی امروزی ببخشند. با توجه به اقبال دنیا به این تغییر شاید بد نباشد اندکی با این ۷ زن که قرار است وجهه این برند بزرگ لباس زیر را به سلیقه زنان امروز دنیا نزدیک کنند، آشنا شویم.

مگان راپینو

اولین نفر فردیست که در سال‌های اخیر بار‌ها و بار‌ها چهره و صدایش را در حمایت از برابری جنسیتی و احقاق حقوق زنان دیده و شنیده‌ایم. مگان آنا راپینو، وینگر و کاپیتان مو صورتی و ۳۴ ساله باشگاهش و تیم ملی آمریکاست. راپینو که حالا دیگر حسرت هیچ افتخاری در فوتبال زنان را به دل ندارد مدت‌هاست که بخش بزرگی از زمان، انرژی و شهرتش را صرف آگاهی‌بخشی برای هم سطح کردن حقوق زنان و مردان می‌کند.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


اِیلین گو

ایلین که تنها ۱۷ سال سن دارد در زمینه اسکی فری استایل فعالیت می‌کند و قرار است در المپیک بعدی یکی از ورزشکاران آمریکا باشد. این ورزشکار خوش آتیه پدری آمریکایی و مادری چینی دارد و تا سال ۲۰۱۹ برای کشور چین مسابقه می‌داد.

ایلین ایستادن کنار ۶ زن دیگر منتخب ویکتوریا سیکرت را برای خود افتخار می‌داند و قول داده است از هیچ تلاشی برای از بین بردن موانع برابری جنسیتی دریغ نخواهد کرد.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


پالوما اِلسِسِر

نفر بعدی مدل ۲۹ ساله سوئیسی، آمریکایی، بریتانیایی پالوما السِسِر است. پالوما تنها مدلی است که با سایز ۱۴ تصویرش روی جلد مجله وگ کار شده است و یکی از فعالانی است که در این سال‌ها به تعریف غیر واقعی رسانه‌ها و برند‌ها از زیبایی زنانه اعتراض کرده است. پالوما معتقد است زنان در اندازه‌ها و شکل‌های متفاوتی زیبا هستند و تصویر باربی گونه‌ای که از بدن مورد قبول برای زن‌ها ارائه شده است، اثرات مخربی بر شخصیت و اعتماد به نفس دختران خواهد گذاشت.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


ادوت اکِچ

نفر بعدی مدل سودانی-استرالیاییِ ۲۱ ساله، ادوت اکچ است. ادوت که در این سن کم، سابقه همکاری با برند‌های مطرحی، چون سِینت لورن، والنتینو و جیونچی را در کارنامه دارد، دوران کودکی سختی داشته است. او در سودان جنوبی متولد شد و تا پیش از مهاجرت به استرالیا بیشتر کودکیش در کمپ پناهندگان کاکوما در کنیا گذشت. حالا ادوت قرار است جایگزین مدل‌هایی شود که هیچ شباهتی به تصویر واقعی زن در کشور‌های فقیر و توسعه نیافته نداشتند.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


آماندا دِکدنِی

تفاوت عمده آماندا با نفرات دیگر، حیطه کاری اوست. آماندا دکدنی یک روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ایست. آماندا کارش را با لاندن نیتیو (London Native) به عنوان مجری برنامه‌هایی، چون The Word و The Big Breakfast آغاز کرد و حالا بنا بر وبسایت‌اش بیشتر مشغول ضبط پادکست است. این فعال رسانه‌ای البته پایه‌گذار گرلگِیز (Girlgaze) هم هست. گرلگیز پلتفورمی دیجیتالیست که با هدف کاهش نابرابری جنسیتی و ارج نهادن به گوناگونی نژادی ایجاد شده است و به هر کسب و کار خلاقی در دنیا شانس دیده شدن می‌دهد.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


پریانکا چوپرا جوناس

پریانکا چوپرا بازیگر، خواننده، فیلم‌ساز و فعال رسانه‌ایست و یکی از بالاترین دستمزد‌ها را در رسانه‌های هندوستان دریافت می‌کند. پریانکا در هند به دنیا آمد و هرچند به گفته خودش دوست داشت مهندس شود، اما با بازی در سینمای بالیوود مسیر زندگی‌اش تغییر کرد. او اندکی بعد دختر شایسته هندوستان شد و البته بعد‌ها تاج دختر شایسته دنیا را هم بر سر گذاشت.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


والنتینا سمپایو

والنتینا بازیگر و مدل ۲۴ ساله، اهل کشور برزیل است. او پیشتر هم سابقه همکاری با برند ویکتوریا سیکرت را داشته است. بسیاری والنتینا را اولین مدل حرفه‌ای ترنس دنیا می‌دانند. والنتینا در روستایی با اکثریت ماهیگیر در شمال شرقی برزیل به دنیا آمد. مادر او معلم مدرسه و پدرش مانند بیشتر مردان روستا، ماهیگیر بود در ۸ سالگی پس از معاینه روانشناس، ترنسجندر شناخته شد. او بار‌ها و بار‌ها با مجلات و رسانه‌های گوناگون با صراحت درباره شرایطش حرف زده است و فعالیت‌های او به آگاهی‌بخشی درباره انسان‌های شبیه به او منجر شده است.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید


نظر شما

شاید بسیاری تغییر جهت ناگهانی ویکتوریا سیکرت را شگردی تبلیغاتی بدانند که تنها با هدف فروش بیشتر انجام شده است. بعید می‌دانم چنین حدسی کاملا اشتباه باشد، اما نکته جالب توجه اینجاست که ما امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که حتی برند بزرگ و ثروتمندی مانند ویکتوریا سیکرت هم ناگزیر به شنیدن صدای مردم است. مدیران این برند احتمالا نه از روی نیک‌خواهی بلکه برای طرد نشدن از سوی جامعه و از دست ندادن فروش مجبور به ویرایش تصویر این برند شده‌اند.

بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌آید

نباید فراموش کنیم زنان (و مردان) زیادی تمام عمرشان را در راه برابری جنسیتی و اصلاح و واقعی کردن تصویر زن در رسانه صرف کرده‌اند و فشاری که مدیران ویکتوریا سیکرت در این سال‌ها تحمل کردند، نتیجه زحمات آن‌هاست.

شما مخاطبان برترین‌ها درباره تصویر رایجی که از زن در رسانه‌های جریان اصلی دنیا ارائه می‌شود، چه نظری دارید؟ آیا فکر می‌کنید که مدل‌ها (زن و مرد) بنا بر مقتضیات حرفه‌ایشان باید سایز و شکل معینی داشته باشند یا عقیده دارید انسان‌ها در شکل‌های متفاوتی زیبا هستند و رسانه‌ها و به طبع آن تبلیغات برند‌ها باید تصویری واقعی‌تر و انسانی‌تر برای مدل‌هایشان تعریف کنند؟ به نظر شما این ۷ زن جایگزین بهتری برای فرشتگان ویکتوریا سیکرت هستند؟

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/03/30
دیگه شورشو درآوردن. الآن قراره مگان راپینو رو در حالیکه لباس ویکتوریا سیکرت پوشیده ببینیم؟؟؟ هر چیزی در جای خودش خوبه. مگان راپینو فوتبالیست خوبیه ولی این دلیل نمیشه بیاد مدل بشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
از یه خاورمیانه ای انتظار مامنت بهتر از این نمیره
همه دنیا مخالف نگاه تک بعدی جنسیتی به زن هست یه عده که مادر زاد با یه موهبتی به دنیا اومدن میشن نماد زن هیچ دستاوردی هم ندارند بعد از سی سالگی هم یه اردنگی حوالشون میکنند چون دیگه مثل سابق جذاب نیستند
خیلی خوب شد این برند باقی برندهای مشابه که زن رو فقط با بدن و فیزیک اش امتیاز میدادن بزرگترین دشمن زنان و و وسلیه تربیت زنان بی عرضه و بدون هنر هستند که تا وقتی یه زن جوونه و مادرزاد خوشگل ارزش داره والبته اون ارزش هم فقط جذابیت جنسی برای اقایون
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
خدا حفظتون کنه دخترها نباید بزارند اینا بیکار بشند حیف این همه استعداد حروم می شند سیگاری می شند کاش می شد بیان ایران ای بابا تف به این روزگار
بدون نام
Netherlands
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
آخی مردهای ایرونی سرگرمیاشونو هی دارند از دست میدن خخخ
بدون نام
Netherlands
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
اینها رو می تونن بفرستند خاورمیانه که زناش بخاطر مردسالاری هشتاد قلم آرایش می کنند و بعد در انتخابات شوراها توسط مردان ایرونی برگزیده میشن
بدون نام
Netherlands
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
در ایران زنها اگه جاذبه جنسی نداشته باشند حتی توسط مدیر فلان شرکت دوزاری هم استخدام نمیشن خاورمیانه دویست سال از جهان متمدن عقب تره
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1400/03/30
همشون نماینده خوبی میشن بجز پریانکا..
Iran (Islamic Republic of)
10:17 - 1400/03/30
مگان راپینو هم جنس بازه به نظرم برای الگو شدن مناسب نباشه.. بازم خوددانید..
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
مگه شما دیدی؟؟؟؟ شنیده هارو بیخیال
...........
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
یادت باشه جرج فلو.....چقدررر برای ما الگو شد خخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
جورج فلوید ....آخی داغ دل بعضیا تازه شد
خخخخخخخخخخ

با فیلما اون بعضیا خاطره داشتن اخه
United Arab Emirates
10:20 - 1400/03/30
ادوت اکچ از همه خوشگل تر بود
Iran (Islamic Republic of)
10:32 - 1400/03/30
ایده ی خیلی خوبیه، نگاه های کلیشه ای و جنسیت زده باید شکسته بشه، این یک واقعیته که انقلاب های آینده در دستان زنان قدرتمند رقم می خوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
دقیقا تا و قتی تو دنیا به زن با زیبایی و ظاهرش امتیاز و ارزش بذیم نباید انتظار داشته باشیم دخترانمون در اینده تحصیلکرده و صاحب افکار درخشان باشند بلکه همیشه محبوس قفس تفکرات احمقانه قیافه ام چطوره ؟ایا زیبا هستم یا نه؟ ایا از نظر مردان جذابم یا نه؟
ارزشهای دنیای مد فقط زن احمق و همیشه با دغدغه قیافه بار میاره
Iran (Islamic Republic of)
10:47 - 1400/03/30
کاملا تبلیغاتیه. مثلا پرینکا و .. مدل های معروفی اند. همه پولدار و موفق به واسطه تبلیغات و مدل و فیلم. اگه به جامعه امروز می خواد نزدیک کنه باید از دل جامعه مدلهاشو انتخاب کنه با زیبایی متفاوت و البته حیطه کاری متفاوت یه آدم معمولی اما موفق در حیطه خودش.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
لایک
Iran (Islamic Republic of)
11:50 - 1400/03/30
فکر درستیه چون مدل ها نماینده واقعی زنان نیستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۰
دقیقا اینکه یه تفر با ژن اروپایی بلوند و استخونی و قد حدود صد و هشتاد به دنیا میاد خوبه ولی دستاوردش برای دنیا چیه .... چطور به دخترانمون بگیم تلاش کتید تخصیل کنید انسانهای سازنده ای باشید اما با ژنتیکشون امتیاز بندی کنیم که هیچ نقشی در به دست اوردنش ندارند و کاملا از اراده اشون خارجه
Iran (Islamic Republic of)
13:12 - 1400/03/30
بسیار کار جالب و درستیه اگر از آدمهایی با بدن های معمولی و شبیه عرف جامعه استفاده بشه ولی به شخصه استفاده از خانمها یا آقایان ای که اضافه وزن زیاد دارند را نمی پسندم چون این باعث میشه برای مردم عادی بشه و در آینده مشکلاتی که چاقی برای آدم به وجود میاره نادیده گرفته بشه و گریبان انسان رو بگیره
China
13:42 - 1400/03/30
مدلهای جدید هم خیلی معمولی نیستن. معمولی یعنی از دل جامعه، نه چند ورزشکار و مدل ثروتمند دیگه!
Iran (Islamic Republic of)
16:16 - 1400/03/30
من باید اینها رو در حال اجرا ببینم تا بتونم نظر بدم
Iran (Islamic Republic of)
12:21 - 1400/03/31
وای اون مدل سودانی چه خوشکله کاش یه دختر سیاهپوست رو میدادن من بزرگش میکردم و باهاش عشق میکردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
آف دکور _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر