تابستان داغ در انتظار یحیی و تیمش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۲۹۶۱۲
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۲
۷۴۱
تابستان داغ پایتخت از یک ماه قبل شروع شده اما شروع رسمی تابستان از فردا اول تیر ماه خواهد بود.

فرهیختگان: تابستان داغ پایتخت از یک ماه قبل شروع شده اما شروع رسمی تابستان از فردا اول تیر ماه خواهد بود. فارغ از هر آنچه در سوپرجام فوتبال ایران گذشت پرسپولیس به عنوان قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر برای رسیدن به عنوان پنجم مسیر دشواری در پیش دارد.

هر فصل تا اینجا مسابقات لیگ برتر تمام شده و تیم‌ها در میانه تیرماه تمرینات پیش‌فصل خود برای شروع فصل تازه را آغاز می‌کردند اما از وقتی کرونا آمده و همه چیز را به هم ریخته فصل فوتبالی هم به کلی جابه‌جا شده است.

سال گذشته در همین تیرماه بود که مسابقات لیگ نوزدهم بعد از وقفه‌ای چهار ماهه از سر گرفته شد و در نهایت با قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس به پایان رسید.

در عین حال دیر تمام شدن مسابقات لیگ برتر و طولانی‌تر شدن فصل فوتبالی با حضور در مسابقات جام حذفی و سپس لیگ بیستم به نوعی فصل قبل و فصل جاری فوتبال ایران را حداقل برای پرسپولیس که تا نهایی‌ترین مسابقه لیگ قهرمانان پیش رفت و در جام حذفی هم تا نیمه نهایی بالا آمد، پیوند زد.

پرسپولیس در فصل جدید با کمی نشیب مواجه شد اما غالباً در فراز بود و حالا در کنار سپاهان، مدعی جدی قهرمانی است اما یک تابستان داغ و تعیین‌کننده در پیش دارد. پرسپولیس در چهار قهرمانی گذشته غیر از لیگ هجدهم تقریباً در اواخر فصل بارش را برای قهرمانی بسته بود و از مدت‌ها قبل می‌شد درباره اینکه این تیم جام را بالای سر خواهد برد صحبت کرد. نمونه‌اش فصل قبل که در فاصله ده هفته مانده به پایان مسابقات و در شرایطی که در اسفندماه سال 98 مسابقات تعطیل شده بود با توجه به اختلاف ایجاد شده بسیاری پرسپولیس را قهرمان زودهنگام مسابقات می‌دانستند و اصلاً به همین خاطر بود که دنبال تعطیلی لیگ می‌گشتند.

پرسپولیس در چهار قهرمانی گذشته رقابتی مثل آنچه این فصل با سپاهان شروع کرده و ادامه داده، نداشت. سپاهان بعد از چند فصل دوری از قهرمانی عزم خود را جزم کرده تا به قهرمانی‌های سریالی پرسپولیس ادامه دهد و از این سو سرخ‌ها از جام گرفتن و افتخار‌آفرینی سیر نمی‌شوند.

این انگیزه و اشتیاق در کنار برخورداری از مهره‌های توانمند حتی روی نیمکت و البته داشتن کادر فنی قدرتمند باعث شده تا پرسپولیس و سپاهان از بقیه تیم‌ها فاصله بگیرند؛ فاصله‌ای که بعید نیست در هفته‌های پیش رو بیشتر شود.
با این وجود رقابت دو تیم برای قهرمانی از همین روزهای نخست تابستان و تیرماه اوج خواهد گرفت تا جایی که شاید در آخرین روز از ماه نخست تابستان بتوان قضاوت درست‌تری درباره قهرمان داشت.

طبق برنامه پرسپولیس در ادامه مسیر خود برای رسیدن به قهرمانی لیگ باید 4 یا 5 بازی مهم و حیاتی در تیرماه انجام دهد و در واقع نتایج تیم در این مسابقات است که می‌تواند تیرماه را ماه قهرمانی یا خلاصی از رقابت به سود یا به ضرر سپاهان تبدیل کند.

تیم یحیی باید ابتدا در رفسنجان مقابل مس محمد ربیعی بازی کند. تیمی که در تهران به سختی وا داد و حالا در چمن مصنوعی شهر خودش دنبال کشیدن ترمز تیم یحیی و خلق شگفتی است. بازی دوم در تیرماه نیز مقابل تیم دیگر استان کرمان برگزار خواهد شد. این بار پرسپولیس میزبان است اما قلعه‌نویی و تیمش که برای گرفتن سهمیه آسیایی انگیزه پیدا کرده‌اند با این انگیزه و البته گرفتن انتقام شکست سخت بازی رفت می‌خواهند پرسپولیس یحیی را متوقف کنند.

سومین مصاف از این دوئل‌های تابستانی احتمالاً سخت‌ترین بازی سرخ‌ها در هفت هفته باقی‌مانده است. بازی با فولاد در گرمای کشنده اهواز، مقابل تیم نکونام که به راحتی امتیاز نمی‌دهد و حتی دنبال پیروزی است.

بازی چهارم هم در خانه برگزار می‌شود اما حریف تیم شگفتی‌ساز این فصل لیگ برتر است که از لیگ یک آمده و حالا جای خوبی در نیمه بالایی جدول لیگ برتر دارد. آلومینیوم اراک که این فصل تنها شکست تیم یحیی را رقم زده با منصوریان می‌آید تا به پرسپولیس سخت بگیرد اما تیم یحیی در آن مسابقه تشنه انتقام خواهد بود.

تا اینجا یعنی پایان هفته بیست و هفتم برنامه لیگ برتر اعلام شده اما بعد از این چهار بازی سخت، نفسگیر و مهم پرسپولیس باید دربی جام حذفی را در مرحله یک چهارم نهایی برگزار کند. با توجه به تاریخ اعلام شده برای دربی به احتمال فراوان پرسپولیس و دیگر تیم‌های لیگ برتری مسابقه هفته بیست و هشتم‌شان را هم در روزهای پایانی ماه نخست تابستان انجام خواهند داد.

پرسپولیس در سه هفته پایانی به ترتیب باید مقابل ماشین‌سازی، تراکتور و پیکان قرار گیرد که بازی با ماشین‌سازی خارج از خانه خواهد بود و دیدار با پیکان در هفته پایانی در شهر قدس برگزار می‌شود.

با در نظر گرفتن این برنامه و تیرماه داغ پیش روی پرسپولیس می‌توان حدس زد که در رقابت شانه به شانه با سپاهان، چنانچه تیم یحیی روند خوب خود قبل از تعطیلی یک ماهه لیگ را دنبال کند می‌توان منتظر کم آوردن حریف اصفهانی در این هفته‌های تعیین کننده بود اما چنانچه دو تیم در همین سطح بالا به امتیازگیری ادامه دهند سرنوشت قهرمانی به مردادماه کشیده خواهد شد و باید دنبال پایان‌بندی دراماتیک‌تری برای قهرمان این فصل گشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر