یک واکنش به شایعه دستمزد میلیاردی گلزار
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۲۹۷۵۸
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
۱۲۴۰
محمد صراف رئیس انجمن «شرکت‌های نمایش ویدئوی آنلاین» در واکنش به شایعه دستمزد ۱۸ میلیاردی محمدرضا گلزار برای اجرای یک مسابقه در یکی از پلتفرم‌های اینترنتی، توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری مهر: محمد صراف رئیس انجمن «شرکت‌های نمایش ویدئوی آنلاین» در واکنش به شایعه دستمزد ۱۸ میلیاردی محمدرضا گلزار برای اجرای یک مسابقه در یکی از پلتفرم‌های اینترنتی، توضیحاتی ارائه کرد.

یک واکنش به شایعه دستمزد میلیاردی گلزار

محمد صراف رئیس انجمن «شرکت‌های نمایش ویدئوی آنلاین» درباره شائبه‌های به‌وجود آمده در مورد پرداخت دستمزدهای نجومی به برخی سلبریتی‌ها از سوی پلتفرم‌های سرمایه‌گذار در تولیدات فضای مجازی گفت: پلتفرم‌ها برای همه تولیدات خود طبیعتاً برنامه‌ریزی‌هایی دارند که شامل انتخاب طرح یک برنامه، انتخاب مجری برای آن و هزینه‌های دیگر می‌شود. با این پیش‌فرض اولین نتیجه پرداخت دستمزد نجومی، لطمه‌ای است که به لحاظ اقتصادی به خود پلتفرم تولیدکننده وارد می‌شود. نه فقط برنامه‌ها که در سریال‌سازی هم همین است؛ هرچقدر دستمزدها بالاتر برود، هزینه تولید بالا می‌رود و پلتفرم‌ها متضرر می‌شوند.

وی ادامه داد: ما هم از طریق انجمن پیگیری‌هایی در این زمینه داریم و مباحث مرتبط با دستمزدها را هم بررسی می‌کنیم، در نهایت اما این یک تصمیم اقتصادی است که توسط یک‌سری سرمایه‌گذار بخش خصوصی گرفته می‌شود. آن‌ها هستند که می‌توانند تصمیم بگیرند یک پروژه ۱۰ میلیاردی را با ۲۰ میلیارد تومان تولید کنند، در نهایت اما اولین لطمه هم متوجه خودشان می‌شود. باقی عوامل که همه دستمزدهای خود را می‌گیرند و می‌روند.

صراف تأکید کرد: به لطف همین فعالیت پلتفرم‌ها امروز همه عوامل تولید سینما و تلویزیون سرکار هستند. واقعیت این است که پلتفرم‌ها کمک کردند در بحران کرونا تا به واسطه تعطیلی پروژه‌های سینمایی عوامل بی‌کار نشوند و امروز همه آن‌ها در سریال‌ها مشغولند. این خدمت را پلتفرم‌ها کرده‌اند اما از سوی دیگر هم همین پلتفرم‌ها هستند که باید به فکر چرخه اقتصادی این حوزه باشند.

وی درباره طرح برخی شایعه‌ها در زمینه دستمزدهای نجومی به‌خصوص دستمزد ۱۸ میلیارد تومانی محمدرضا گلزار برای اجرای یک مسابقه، گفت: در این مورد خاص اطلاع موثق ندارم اما اگر چنین دستمزدهایی هم به‌فرض پرداخت شود، حتماً معدود است. در سریال‌ها و پروژه‌های در دست تولید در پلتفرم‌ها، تهیه‌کننده‌های مطرح و باسابقه حضور دارند و اگر بحثی درباره دستمزد نجومی مطرح می‌شود، این تهیه‌کننده است که درباره آن تصمیم می‌گیرد. ما در مقام پلتفرم صرفاً سرمایه‌گذار هستیم.

رئیس انجمن «شرکت‌های نمایش ویدئوی آنلاین» در پایان تأکید کرد: پلتفرم‌ها اساساً در زمینه پرداخت دستمزد سخت‌گیر هستند چرا که به‌عنوان بنگاه اقتصادی بخش خصوصی ناگزیر از توجه به این ملاحظات هستند. اگر تهیه‌کننده‌ای هم دستمزد نجومی در این حوزه پرداخت کرده، حتماً اشتباه کرده است و ضرر خواهد کرد. از طرفی به هر حال ما سوپراستارهایی هم داریم که شاید از نگاه ما دستمزد بالا هم بگیرند اما در مقایسه با نمونه‌های جهانی واقعاً این دستمزدها رقمی نیست.

ولی باید پذیرفت به اندازه شهرت و زحمتی که برای اعتبار نام خود کشیده‌اند، می‌توانند دستمزدهای بالاتری را هم مطالبه کنند اما در نهایت این تهیه کنندگان هستند که قراردادها را منعقد می‌کنند و پلتفرم‌ها سرمایه گذارند. با وجود این اصل منطقی، تا جایی که من اطلاع دارم از شرایط امروز تولید در پلتفرم‌ها، همه دستمزدها معقول است و هیچ دستمزد نامعقولی پرداخت نشده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
16:01 - 1400/03/31
دیدن این برنامه ها باید تحریم بشه تا دیگه دیگه کسی به خودش جرعت نده این دستمزدهای کلا رو برای هنرپیشه دست چهارم خرج کته
Iran (Islamic Republic of)
16:23 - 1400/03/31
واقعا ایشان درحد یک بازیگر یا یک هنرمند نیست واقعی که مراتب علوم بازیگری گذارنده باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر