تفاوت‌های احتمالی دولت رئیسی با احمدی‌نژاد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۰۲۳۳
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۲
۳۰۰۸
عباس عبدی گفت: احمدی‌نژاد سیاست خارجی بدون منطق داشت و سبب شد تا مردم تاوان سنگینی بدهند. فکر می‌کنم که رئیسی ابدا این کار را انجام نخواهد داد و نشانه آن هم صحبت‌های دیروزش [در کنفرانس خبری] درباره توافق هسته‌ای است. علاوه بر این شخصیت و رفتار رئیسی از احمدی‌نژاد کاملا متفاوت است لذا معتقدم که اساساً دولت رئیسی با دولت احمدی‌نژاد تفاوت خواهد داشت

خبرگزاری فارس: «عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز سه‌شنبه میهمان استودیو تهران شبکه خبری المیادین بود.

نتیجه انتخابات قابل پیش‌بینی بود

عبدی در این برنامه که در قالب ویژه‌برنامه‌های این شبکه برای انتخابات ایران پخش می‌شد، درباره نتیجه انتخابات گفت، این نتیجه برای ما کاملا قابل‌پیش‌بینی بود و چیز جدیدی رخ نداد. چرا که نظرسنجی‌ها همین را نشان می‌دهد و تحلیل‌ها نیز همینطور بود. کار من تحلیل نشانه‌ها و نظرسنجی‌هاست و این نتیجه مشخص بود.

دولت و اصلاح‌طلبان در تعامل با این انتخابات به تناقض رسیدند. تناقض دولت از این جهت بود که از یک سو تکیه به مردم دارد اما از سوی دیگر مسئولیت خواسته‌های مردم را بر عهده نمی‌گرفت. از طرفی دیگر هم شورای نگهبان صلاحیت شماری از نامزدها را رد کرد و میزان مشارکت کاهش یافت. جریان اصلاح‌طلب هم دچار تناقض داخلی بود. از یک سو رسما از نامزدی حمایت نکرد اما در عین حال میخواست از تنها نامزد باقی‌مانده حمایت کند. برای نمونه آقای روحانی چهار سال پیش خیلی جدی وارد انتخابات شدند و آراء خاکستری به پای صندوق رأی کشیده شدند.

تفاوت‌های احتمالی دولت رئیسی با احمدی‌نژاد

شخصیت و رفتار رئیسی از احمدی‌نژاد کاملا متفاوت است

عبدی در پاسخ به این سوال که شما پیشتر دوره ریاست دکتر احمدی‌نژاد را فاجعه توصیف کرده بودید و الان دوره ریاست روحانی نیز به پایان رسیده است و اولا شما این دوره را چطور توصیف می‌کنید و دوره ریاست آقای رئیسی را چطور ارزیابی می‌کنید؟، گفت: دوره آقای رئیسی قطعا مثل دوره آقای احمدی‌نژاد نخواهد بود، به دلایل متعدد. اصلاح‌طلبان باید با دید مثبت به دولت آقای رئیسی نگاه کنند.

آقای احمدی‌نژاد درآمد نفتی هنگفتی در اختیارش بود و برای مدیریت آن نیازمند مدیران شایسته بود که در اختیار نداشت. او می‌توانست خیلی کارها انجام دهد اما برنامه لازم را برای آن نداشت. اما آقای رئیسی دستش خالی است و باید خیلی در انتخاب مدیران شایسته دقت به خرج بدهد.

لذا او خیلی نیازمند دقت در سیاست خارجی است. احمدی‌نژاد سیاست خارجی بدون منطق داشت و سبب شد تا مردم تاوان سنگینی بدهند. فکر می‌کنم که رئیسی ابدا این کار را انجام نخواهد داد و نشانه آن هم صحبت‌های دیروزش [در کنفرانس خبری] درباره توافق هسته‌ای است... علاوه بر این شخصیت و رفتار رئیسی از احمدی‌نژاد کاملا متفاوت است لذا معتقدم که اساساً دولت رئیسی با دولت احمدی‌نژاد تفاوت خواهد داشت.

ترکیب کابینه رئیسی، مثل هندوانه دربسته است

المیادین پرسید، امروز روزنامه آفتاب‌یزد نیز به سخنان رئیسی درباره تشکیل دولت ائتلافی [یا فراجناحی] پرداخت. خود آقای رئیسی هم گفت که وابسته به هیچ حزبی نیست و آیا می‌توان احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از او را داد اگر ببینند که برنامه‌هایش در راستای برنامه‌های آنان باشد؟ و عبدی پاسخ داد: من فکر می‌کنم اگر آقای رئیسی بتواند بخشی از وعده‌هایش را عملی کند، همه از او حمایت خواهند کرد نه فقط یک یا دو حزب و جریان. اما من در این تردید دارم زیرا که شرط نخست این [عمل به وعده‌ها] حل موضوع توافق هسته‌ای است.

بدون حل این موضوع نمی‌تواند به وعده‌هایش عمل کند. شرط دوم به کاری گیری نیروهای تکنوکرات مستقل است. من نمی‌دانم که او می‌خواهد همه وزارتخانه‌ها را به دوستان هم‌حزبی‌اش بدهد یا به افراد شایسته دیگر. من اطمینان ندارم و این مسئله مثل هندوانه دربسته است و باید باز شود تا ببینیم داخلش چیست. بنابراین ما روی شعارها حساب نمی‌کنیم و منتظریم در عمل ببینیم چه می‌شود.

از طرفی مطمئنم که اصلاح‌طلبان از رئیسی حمایت می‌کنند و از تکرار دوره احمدی‌نژاد می‌ترسند و تکرار این مسئله ضرر زیادی به کشور می‌زند. اصلاح‌طلبان تا آخر سال صبر می‌کنند تا عملکرد آقای رئیسی را ببینند و سپس حمایت خواهند کرد.

اصلاح‌طلبی و اصولگرایی نمی توانند ادامه پیدا کنند

من که گفتم که جریان اصلاح‌طلبی نمی‌تواند ادامه پیدا کند و جریان اصولگرایی هم رو به اضمحلال است. مطمئن باشید که اینها فرزندانشان هم با آنها مخالفت خواهند کرد چرا که این اندیشه‌ها با زندگی جدید و الزامات آن همخوانی ندارد. لذا می‌بینیم که آرایشان نه در انتخابات شوراهای شهر و نه در ریاست جمهوری زیاد نمی‌شود... انتخابات کنونی هم مسیر اصلاح‌طلبی کنونی را قطع کرد و آنها نمی‌توانند با این ساختار ادامه دهند.

عبدی در پاسخ به سوالی درباره شکست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر با وجود دعوت سران اصلاحات از جمله محمد خاتمی برای رأی دادن، گفت علتش خود جریان اصلاح‌طلبی است یا عملکرد دولت روحانی سبب این شکست شده، گفت: آقای روحانی نامزد اصلاح‌طلبان نبود...

اصلاح‌طلبان از آقای روحانی حمایت کردند. من آن زمان هم گفتم که اصلاح‌طلبان نباید از عارف حمایت کنند و باید از آقای روحانی حمایت کنند... روحانی در دولت اول موفق بود اما در دولت دوم بخصوص بعد از آمدن دونالد ترامپ ناموفق بود چرا که همه اساس سیاست خود را بر اساس توافق هسته‌ای قرار داده بود و به نظر من بهتر بود که بنا را بر سیاست داخل می‌گذاشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر