شمسایی: امیدوارم رونالدو به رکورد دایی نرسد!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۲۹۴
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۹
۹۸۲
وحید شمسایی معتقد است که تمامی رکورد‌ها و افتخارات ورزشی زیر سایه پرچم آن کشور به دست آمده و همه به آن می‌بالند.

خبرآنلاین: دیگر باید کم کم پذیرفت که رکورد آقای گلی فوتبال ملی جهان از زیر پرچم ایران و نام علی دایی در حال خارج شدن است. کریستیانو رونالدو ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال در شرایطی که 36 سالگی اش را پشت سر می گذارد، سر حال تر و آماده تر از همیشه، مشغول تاخت و تاز در مستطیل سبز است و حالا فقط دو گل دیگر تا رکورد شهریار فوتبال ایران فاصله دارد.

رونالدو حالا با 107 گل ملی که سه تای آن در رقابت های یورو 2020 به ثمر رسیده، این شانس را دارد تا در همین تورنمنت این افتخار بزرگ را از آن خود کند و رکوردش را به نام خود ثبت کند. رکوردی که شاید در ایران فقط یک نفر عظمت آن و حس از دست رفتنش را درک کند و آن هم کسی نیست جز وحید شمسایی. ستاره بی چون و چرای تیم ملی فوتسال ایران که خود روزگاری با 392 گل ملی، رکورددار گلزنی در فوتسال ملی جهان بود اما درنهایت ستاره ای دیگر به نام فالکائو از راه رسید و این رکورد را مال خود کند.

به همین مناسبت با وحید شمسایی گفت و گویی داشته ایم و از او درباره حس و حال این رکوردها و اهمیتش در عرصه بین المللی پرسیده ایم:

*شما شاید تنها کسی باشید که بتوانید حس و حال کنونی علی دایی را درک کنید چرا که خود شما هم صاحب رکورد ارزشمندی در فوتسال بودید که توسط فالکائوی برزیلی شکسته شد. موقع شکسته شدن رکوردتان چه احساسی داشتید و فکر می کنید علی دایی الان چه حسی داشته باشد؟

-علی دایی آنقدری برای کشور ما بزرگی کرده و سطح فوتبال ایران را در سطح جهان بالا برده است که هر گلی که رونالدو در تیم ملی پرتغال می زند، تمامی رسانه های جهان می نویسند که رونالدو به رکورد دایی نزدیک می شود. این یعنی یک موفقیت ابدی برای یک کشور. این یعنی این آدم آنقدری در جهان بزرگ هست که اگر هزاران بار کسی بخواهد از کنار این آدم رد بشود، کوچک ترین خللی به جایگاه او وارد نمی شود. این که دایی کاری کرده است که ما طی این سال ها به ایرانی بودن خودمان ببالیم، بسیار ارزشمند است. در مورد خودم می توانم بگویم وقتی تعداد گل ها به رکورد من نزدیک می شد، قطع به یقین مقداری از لحاظ فکری آدم را قلقلک می داد.

اما نکته حائز اهمیت برای من این است که به قول خود آقای دایی، رکوردها برای شکسته شدن هستند. روزی که فالکائو گل 393 خود را به ثمر رساند و پیراهنش را نشان داد، این جمله از علی دایی بود که توانست من را آرام کند. در حال حاضر هم که هنوز علی دایی مثل سال های پیشین رکورددار است.امیدوار هم هستم که رونالدو به این رکورد نرسد و ان شاءالله پرتغال امشب به فرانسه هم می بازد و حذف می شود و رکورد دایی فعلا دست نخورده باقی می ماند.

اگر هم یک روزی این اتفاق بیفتد، یکی از تاریخ سازترین چهره های فوتبال جهان چنین رکوردی را شکسته. رونالدو یکی از برترین فوتبالیست های تاریخ است و رکوردهای مختلفی را شکسته و حالا هم دارد می آید تا این رکورد را از علی دایی تحویل بگیرد. برای ما البته علی دایی خیلی جلوتر از رونالدو است و ارزش بالاتری دارد و به این نکته هم باید توجه کرد که تعداد بازی ملی رونالدو، به مراتب بیشتر از علی دایی است.

*بعضی ها معتقدند حریفانی که وحید شمسایی و علی دایی در مقابل آن ها قرار گرفته اند و گل زده اند، به مراتب آسان تر از حریفانی بوده که فالکائو و رونالدو در مقابل آن ها موفق به گلزنی شده اند. آیا شما اساسا این گزاره را قبول دارید؟ و یا اینکه معتقدید چنین نکاتی نمی تواند نافی توانایی فنی شما و آقای دایی باشد؟

-من کاری به گلزنی های خودم یا فالکائو ندارم. فالکائو بازیکن بزرگی در سطح جهان است اما در مقابل همین برزیل در دیداری که 4-4 مساوی شد، 3 گل زدم. من علاوه بر برزیل، به اسپانیا و ایتالیا و روسیه و پرتغال و آرژانتین گل زده ام. آیا تیم برتر دیگری وجود دارد که من به آن ها گل نزده باشم؟ من در خاک برزیل به این تیم گل زده ام. بنظر من این حرف ها، ریشه درستی ندارد. مگر در اروپا تیمی مثل مالت وجود ندارد؟ تیم های سطح سه اروپا مگر در گروه تیم های بزرگ نیستند؟ در آسیا ما تیمی مثل کره جنوبی را داریم که 4تای جهان را دیده است. ژاپنی را در آسیا داریم که در جام جهانی 2018 تیم بلژیک سوم جهان را به چالش کشید.

ضمن این که مگر قبل یا بعد از علی دایی کسی بوده که بتواند این تعداد گل را به همان تیم های ضعیف بزند؟ مگر کسی جایگزین او شده یا حتی به فاصله نزدیک او برسد؟ بیایید به کسی مثل علی دایی در کشورمان ببالیم. او از لحاظ شخصی و عمومی و مادی و معنوی به هرچه که خواسته رسیده است. من در مراسم انتخاب بهترین های فوتبال آسیا در استرالیا و چین بوده ام. علی دایی آن جا به عنوان مهمان ویژه حضور داشت. من می دانم که در سطح قاره و جهان به علی دایی با چه جایگاهی نگاه می کنند. تا وقتی کنار این آدم به خارج از کشور سفر نکنید، نمی فهمید که این آدم چقدر بزرگ است و چه جایگاهی دارد.

*به نظر شما رکوردهایی که در اختیار شما و علی دایی بوده، صرفا افتخاری فردی به حساب یک بازیکن است یا جنبه و ارزشی ملی در سطح جهان دارد؟

-باز هم به همان حرف پیشین برمی گردم که این رکوردها در چرخه زندگی ایجاد می شوند و از بین می روند.بازیکنانی که چنین رکوردهایی را ثبت می کنند یا می شکنند، خواه ناخواه اسم آن کشور را یدک می کشند. این زیبایی ورزش است. مردم هر کشوری به موفقیت های ورزشکاران خود افتخار می کنند.

*در پایان هر نکته ای هست و ...

-همه این اتفاقات برای کشور است.همه ما زیر سایه این پرچم تلاش می کنیم و همه مدیون مردم همین کشور هستیم. این رکوردها و آقای گلی ها می آید و می رود. من کلی جام داخلی و بین المللی در خانه دارم که با یک سلام و علیک مردم قابل مقایسه نیست و این مورد، به مراتب ارزشمندتر از آن افتخارات است.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:10
Iran (Islamic Republic of)
08:58 - 1400/04/02
رونالدو به رکورد علی دایی برسه خیلی بهتر از اینه که فردا یه عرب حاشیه خلیج فارس به این رکورد برسه.... اگه میخواد رکورد شکسته بشه رونالدو بشکنه بهتره....... رکورد برا شکستنه وگرنه اسمش رکورد نبود
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1400/04/02
علی دائی یک اسطوره هست مثله علی دائی دیگه نیست ونخواهد بود
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1400/04/02
همانطوری که فالکایو رکوردشمارازد،شک نکن رونالدو هم رکود دایی رامی زند. دایی خودش گفته که دوست دارد رونالدو رکوردش رابزند .دایی انسان متواضع وبلندنظریست واصلا حسود وبخیل نیست واز افتخارات دیگران هم شادمی شود .
Iran (Islamic Republic of)
10:26 - 1400/04/02
اصلا حذف بشه ده تا بازی دیگه تو مقدماتی جام جهانی داره چرا به دنبال حذف پرتغال هستین شما ایرانیا؟؟؟بعد کریس بهتر ین وکاملترین و با ثباترین بازیکنه تاریخه
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/04/02
رکورد بر ای شکستن هست معلوم ادم تنگ نظری شمسایی اینقدر همه نگران شکستن آقای دایی هستن خودش نیست ب ای اینکه خود دایی دل بزرگی داره
Iran (Islamic Republic of)
11:55 - 1400/04/02
شخصا دوست دارم رونالدو رکورد دایی بزنه عزیز من خجالت نمیکشین با گلهای جلو گوام وافغانستان اینقدر پوز میدین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر