چالش‌های ایفای نقش پلیس در «صبح آخرین روز»
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۴۵۱
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
۹۵۸
حمیدرضا عطایی بازیگر «صبح آخرین روز» می‌گوید این سریال درباره زندگی شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای است و همین موضوع باعث شد بیشتر برای حضور در این سریال راغب شوم چراکه من ارادت ویژه‌ای نسبت به همه شهدا تا همیشه دارم.

خبرگزاری برنا: حمیدرضا عطایی بازیگر «صبح آخرین روز» می گوید این سریال درباره زندگی شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای است و همین موضوع باعث شد بیشتر برای حضور در این سریال راغب شوم چراکه من ارادت ویژه‌ای نسبت به همه شهدا تا همیشه دارم.

چالش‌های ایفای نقش پلیس در «صبح آخرین روز»

حمیدرضا عطایی بازیگر «صبح آخرین روز» که این شب‌ها از 2 شبکه تلویزیونی «شما» و دو روی آنتن است، درباره چگونگی پیوستن به این سریال اظهار کرد: از دفتر مصطفی علمی‌فرد تهیه‌کننده برای همکاری با من تماس گرفته شد و زمانی که فیلمنامه را خواندم متوجه شدم که می‌توانم نقش پیشنهادی را بپذیرم چراکه آن را دوست داشتم.

وی ادامه داد: «صبح آخرین روز» درباره زندگی شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای است و همین موضوع باعث شد بیشتر برای حضور در این سریال راغب شوم چراکه من ارادت ویژه‌ای نسبت به همه شهدا تا همیشه دارم البته تا حدود زیادی با زندگی ایشان آشنا بودم و می‌دانستم نقاط دراماتیکی در زندگی ایشان بوده است که جای پرداخت بسیار دارد همچنین شهید شهریاری بسیار مظلوم و ناجوانمردانه ترور شده است و این مظلومیت در سناریو نیز وجود داشت. همه این موارد من را به این سمت برد که نقش پلیسی را ایفا کنم که پیگیر ماجرای شهادت ایشان می‌شود.

بازیگر «صبح آخرین روز» با بیان اینکه اساسا ایفای نقش پلیس به خودی خود دارای حساسیت است، درباره چالش‌های ایفای این نقش در این سریال مطرح کرد: این نقش‌ها علاوه بر چارچوب و قوانین خاص خود بر اساس یکسری پرونده‌های واقعی نوشته و دراماتیزه شده و تخصصی است. حال من به عنوان بازیگر باید علاوه بر اینکه باید خلاقیت خود را در ایفای این نقش به نمایش بگذارم، نکات مطرح شده را نیز باید رعایت کنم یعنی اینکه دیالوگ‌هایی به ما داده می‌شود که از جنس دیگری است و معناهای به شدت سیاسی و فرامنطقه‌ای دارد که گفتن آن‌ها را در دل هر ژانری و به هر صورتی جا ندارد و گفته نمی‌شود.

عطایی ادامه داد: اگر به تولیدات انبوه نمایشی نگاه کنیم، تعداد بسیار اندکی از این جنس دیالوگ‌ها گفته می‌شود چراکه بار معنایی و سیاسی خاص خود را دارد و کاربردی است. همچنین این دیالوگ‌ها را هر بازیگری هم نگفته است اما نقش‌هایی که من ایفا کرده‌ام این دیالوگ‌ها را دارد. من در واقع دیالوگ‌هایی را بیان می‌کنم که هرکدام از آن‌ها چالش برانگیز است. 50 درصد اینگونه از نقش‌ها نیازمند زبان بدن، فیزیک آماده است که باعث می‌شود مخاطب را به سمت خود جذب کند و در حقیقت مردم به آن پلیس افتخار کنند و دوستش داشته باشند.

وی تاکید کرد: من به شخصه نمی‌توانم زمانی که انبوهی از ایفای نقش پلیس به من پیشنهاد می‌شود، برای خود یک زندگی روتین داشته باشم بلکه باید همیشه آمادگی بدنی و ذهنی خود را نیز حفظ کنم.

بازیگر «صبح آخرین روز» ادامه داد: بعضا داستان‌هایی به ما پیشنهاد می‌شود که برگرفته از تاریخ معاصر و یا قدیمی‌تر است که من به عنوان بازیگر یک مسئولیت ویژه‌ای را احساس می‌کنم و آن این است که نسبت به آنچه در دل این داستان اتفاق می‌افتد و مابه‌ازای حقیقی و واقعی در تاریخ معاصر داشته است. این موضوع باعث می‌شود من دقت خود را افزایش دهم و روی این مساله متمرکز شوم که در یک داستان واقعی قرار گرفته‌ام نه داستانی که ساخته و پرداخته ذهن نویسنده و کارگردان است البته در «صبح آخرین روز» به دلایل امنیتی اجازه ورود به برخی از مسایل را نداشتیم اما برای ایفای این نقش علاوه بر کارگردان از دکتر اصفهانی که برای اهالی سینما و تلویزیون آشنا هستند، کمک گرفتم.

عطایی درباره استقبال مخاطبان از این سریال تصریح کرد: آنچه که من از اطرافم دریافت کرده‌ام این است که مخاطب با سریال ارتباط برقرار و داستان را دنبال کرده است. همچنین از اینکه داستان زندگی شهید شهریاری اوج و فرودهای بسیار داشته، شگفت زده شده است و این موضوع باعث شده است تماشاچی بیشتری کار را دنبال کند.

وی با بیان اینکه خواست همه مردم این است که آثاری درباره مفاخر کشور در زمینه‌های مختلف ساخته شود، گفت: من براساس تحقیقات شخصی به این نتیجه رسیده‌ام که اساسا مردم کمتر کتاب می‌خوانند اما به شدت تصویری هستند. هنر تصویر را نمی‌توان کم انگاشت یا نادیده گرفت چراکه مردم دوست دارد. از آنجاکه عموما مردم کتاب‌خوان حرفه‌ای نیستند اما تصویری هستند پس لازم است که زندگی مفاخر خود را برای مخاطبان به زبان نمایش دربیاوریم.

بازیگر «خانه امن» در ادامه با اشاره به اینکه مساله اصلی معاونت امور استان‌ها مباحث مالی است، توضیح داد: معاونت امور استان‌ها باید یک ردیف بودجه خاصی را دریافت کند که بتواند علاوه بر استفاده از نیروهای بومی و منطقه‌ای که باید جزو سیاست‌هایشان باشد، از نیروهای قدیمی و مستعد بهره ببرند تا بتواند کارهای قوی تولید کند که از شبکه‌های سراسری پخش شود مانند «صبح آخرین روز» که کاری شاخصی شد و شبکه‌های سراسری مایل بودند این سریال را پخش کنند.

عطایی در ادامه با بیان اینکه تمام عوامل گروه زنجان در «صبح آخرین روز» بسیار خوب کار کردند، خاطرنشان کرد: بازیگران زنجان بسیار طبیعی و به صورت رئال کار کردند که من به آینده کاریشان امیدواری هستم از همین منظر قصد گلایه از دوستانم در خبرگزاری‌ها را دارم چراکه احساس می‌کنم با نسل جدیدی از بازیگران شهرستان روبه‌رو هستیم که کمتر در خبرگزاری‌ها با آن‌ها مصاحبه می‌شود در حالیکه آن‌هایی که خوب کار می کنند، نیازمند دیده شدن هستند.

وی درباره همکاری با حسین تبریزی کارگردان «صبح آخرین روز» بیان کرد: حسین تبریزی مردی بسیار شریف، مهربان، دوست‌داشتنی، سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر است. در برخی از سکانس‌ها ایشان به صورت کاملا دلی برخورد می‌کرد چراکه معتقد بود روح شهید بزرگوار به این پروژه کمک کرده است.

بازیگر «صبح آخرین روز» در پایان درباره همکاری با مصطفی علمی‌فرد تهیه‌کننده سریال نیز گفت: زمانی که با ایشان آشنا شدم، متوجه شدم که فردی بسیار دغدغه‌مند است که دلش برای این کار می‌تپد. امیدوارم دیگر فیلمسازان دغدغه‌مند نیز بتوانند چنین آثار فاخری را تولید کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
چوب و هنر _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر