آمازون کتاب‌های فروش نرفته را معدوم می‌کند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۴۶۳
۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
۷۰۵
براساس سندی که از داخل انبار دانفرملین به بیرون درز کرده، تنها در یک هفته از ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت ۱۴۰۰)، بیش از ۱۲۴ هزار کالا برای معدوم‌سازی به این انبار فرستاده شدند.

ایرنا: براساس سندی که از داخل انبار دانفرملین به بیرون درز کرده، تنها در یک هفته از ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت ۱۴۰۰)، بیش از ۱۲۴ هزار کالا برای معدوم‌سازی به این انبار فرستاده شدند.

نتایج تحقیقات خبرنگاران برنامه آی تی وی نیوز نشان داد کمپانی آمازون هر هفته ده‌ها هزار کالای فروش‌نرفته از جمله کتابها را در انباری واقع در انگلیس از بین می‌برد.

آمازون کتاب‌های فروش نرفته را معدوم می‌کند

ویدئویی که این تیم خبری از انبار دانفرملین آمازون ثبت کرده نشان می‌دهد کتاب سالهای پارک‌هرست (The Parkhurst Years) نوشته بابی کامینز و فرزندان خون و استخوان (Children of Blood and Bone) از تومی آدیمی در بین کتابهایی هستند که همراه تلویزیون‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، پهپادها، هدفون‌ها، درایوهای کامپیوتری و سشوارها در جعبه‌هایی با برچسب «معدومی» قرار داده شده‌اند. سرنوشت آن دسته از محصولاتی به این جعبه‌ها ختم می‌شود که یا فروش نرفته‌ یا مرجوع شده باشند.

براساس سندی که از داخل انبار دانفرملین به بیرون درز کرده، تنها در یک هفته از ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت ۱۴۰۰)، بیش از ۱۲۴ هزار کالا برای معدوم‌سازی به این انبار فرستاده شدند. این در حالی است که در یک بازه زمانی مشابه تنها ۲۸ هزار کالا از طرف آمازون اهدا شد. یکی از کارکنان سابق آمازون در گفت‌وگو با آی تی وی نیوز گفت: هدف کمپانی بر این بود که در هر هفته ۱۳۰ هزار کالا را از بین ببرد.

الگوی تجاری آمازون متهم ردیف اول این رسوایی است. بسیاری از فروشندگان انتخاب می‌کنند محصولاتشان در انبارهای بزرگ آمازون انبار شود اما اگر این کالاها برای مدت طولانی فروش نروند، هزینه نگهداری از آنها بیشتر می‌شود. بنابراین در نهایت از بین بردن این کالاها از ادامه نگهداری از آنها در انبار ارزان‌تر خواهد بود.

یکی از سخنگویان آمازون در واکنش به جنجال انتشار این ویدئو در گفت‌وگو با بوک سلر گفت: ما هیچ کالایی را به گودال‌های دفن پسماند در انگلیس نمی‌فرستیم و هر ادعایی غیر از این گمراه کننده و نادرست است. اولویت ما فروش دوباره، اهدا یا بازیافت کالاهای فروش نرفته است. اگر هیچ راه دیگری نباشد، آنها را به مراکز بازیابی انرژی می‌فرستیم اما در تلاشیم تعداد دفعاتی که این اتفاق می‌افتد را به صفر برسانیم.

وی افزود: ما (در آمازون) به کاهش ردپای زیست محیطی خود و تدوین یک برنامه اقتصادی چرخشی با هدف کاهش مرجوعات، استفاده و فروش مجدد محصولات و کاهش دورریزها متعهدیم.

سم چتان ولش (Sam Chetan-Welsh) سخنگوی سازمان مدافع محیط زیست "صلح سبز" (گرین پیس) در این باره گفت: حجم ضایعات غیرضروری آمازون خارج از تصور بوده و این که یک کمپانی چند میلیارد پوندی به این شکل کالاها را معدوم می‌کند، شوکه کننده است؛ محصولاتی که حتی یک بار هم مصرف نشده‌اند، مستقیم از خط تولید به زباله‌دانی فرستاده می‌شوند. تا زمانی که الگوی تجاری آمازون مبتنی بر فرهنگ دورریزی باشد، وضع هر روز بدتر خواهد شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر