عضو دفتر رهبری: در مرحله دولت اسلامی هستیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۰۷۳۸
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
۲۳۶۳
عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: ضرورت دارد نسبت به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب شناخت پیدا کنیم تا پاسخ برخی سوالات ذهنی درباره تصمیمات روشن شود.

فارس: عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: ضرورت دارد نسبت به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب شناخت پیدا کنیم تا پاسخ برخی سوالات ذهنی درباره تصمیمات روشن شود.

مهدی فضائلی در جمع اساتید بسیجی استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد شهید چمران اظهار داشت: شهید چمران الگویی برای استادان است و می‌طلبد بسیج برنامه‌های خود را با جهت‌گیری و رویکرد مشخص و الگو گرفتن از شهید چمران تعریف و به پیش ببرد.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت شناخت منظومه فکری رهبر معظم انقلاب، گفت: چند مبنا در رفتار و افعال رهبر معظم انقلاب قابل اشاره است؛ اولین مبنا، مبنای شرع مقدس اسلامی است؛ لذا تلاش می‌شود تا حد ممکن اداره نظام به چهارچوب‌های اسلام نزدیک شود چرا که جهت‌گیری انقلاب اسلامی بر این مبنا است و همین یکی از تفاوت‌های انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها بوده‌است.

وی بیان‌ داشت: دلیل اینکه پیش‌بینی شده فقیه اداره جامعه را در دست بگیرد همین مورد است زیرا جامعه باید طبق احکام اسلامی اداره شود.

فضائلی با اشاره به رویکرد تمدنی رهبر معظم انقلاب برای طی مراحل 5 گانه انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و نهایتا تمدن اسلامی نگاه آقا به انقلاب اسلامی است که اکنون ما در مرحله دولت اسلامی قرار داریم و مرحله سختی است و باید برای تجقق تمدن اسلامی تلاش کنیم.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کرد: دولت اسلامی فقط محدود به دولت و قوه مجریه نیست هر چند نقش قوه مجریه مهم است اما این موضوع مربوط به همه کارگزاران است.

وی یادآور شد: در رأس‌ این نظام فقیهی وجود دارد که بیش‌ترین پایبندی به احکام را دارند، چه امام بزرگوارمان که چنین بودند و چه رهبر معظم انقلاب که این ویژگی را دارند؛ رهبری یکی از ویژگی‌های حاج قاسم را پای‌بندی به احکام شرعی بیان کردند و طبیعی بود حاج قاسم به عنوان شاگرد این مکتب از این ویژگی برخوردار باشد.

فضائلی گفت: یکی از معیارهای دولتمردان باید این باشد که ارزیابی کنند تصمیمات تا چه حد با احکام اسلام تطابق دارد و‌ لازمه این کار آشنایی آن‌ها با مبانی اسلام است؛ یکی از مبانی مهم رهبری تعالیم اسلامی است و شاهدیم در تمام سخنرانی‌های ایشان استنادات‌شان آیات قرآن است که البته کم‌تر به آن پرداخته می‌شود.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان داشت: ذیل مبحث مطرح شده، مباحث اخلاقی نیز نهفته است؛ ایشان تأکید دارند مسائل اخلاقی در مواجهه با افراد لحاظ شود؛ رهبری در این باره معتقدند کاری نکنیم که در قیامت جلوی افرادی که آن‌ها را قبول نداریم شرمنده شویم.

وی خاطرنشان کرد: به کار بردن نسبت خیانت برای مسؤولان بسیار سنگین است؛ در ماه شعبان، رهبری تا قبل از کرونا با اعضای دفترشان جلسه‌ای برگزار می‌کردند که در یکی از این جلسات گفتند برخی افراد را اشتباه خائن می‌نامند در حالی که ممکن است فهم آن‌ها اشتباه باشد اما خائن نیستند.

فضائلی اظهار داشت: مبنای بعدی رهبری قانون است که در بسیاری از موضوعات برخی انتظار اقدامی غیر قانونی از رهبری معظم انقلاب را دارند در حالی که ایشان بر مبنای قانون اقدام می‌کنند.

عضودفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کرد: سومین مبنای ایشان صیانت از جایگاه دستگاه‌های قانونی است؛ این دستگاه‌ها باید وظایف خود را انجام دهند و پاسخگو باشند و اگر این چنین نیستند دلیلی برای ورود رهبری به آن مسائل وجود ندارد و رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی‌های مختلف‌شان به این موضوع اشاره کرده‌اند که خلاف قانون، نامعقول و ناممکن است.

وی با اشاره به یکی فرمایشات رهبر معظم انقلاب توضیح داد: البته رهبری در دیدارهای خاص و خصوصی مواردی را اشاره و بیان می‌کنند و در آن باره مؤاخذه و سؤال می‌کنند اما به معنای دخالت نیست؛ برای جایگاه‌های قانونی عنصری به نام مصلحت وجود دارد و در جایی که ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، اگر رهبری تشخیص مصلحت دهند ورود می‌کنند که البته این تشخیص فقط به عهده خودشان است و در شرایط مختلف متفاوت است.

فضائلی عنوان کرد: حجت شرعی داشتن برای شخصی که می‌خواهد در چهارچوب دینی عمل کند موضوع مهمی است و در بحث تشخیص مصلحت نیر این موضوع اهمیت زیادی دارد.

عضودفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یادآور شد: اگر ما در عرصه‌های‌مختلف این سؤال برایمان پیش می‌آید که چرا رهبری این کار را انجام داده‌اند؟برای پاسخ باید به مبانی فکری ایشان مراجعه کنیم.

وی گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای اسلامی، علوی و مهدوی داشته باشیم باید به این معیارها نزدیک شویم و باید از آن شناخت داشته باشیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر