عضو دفتر رهبری: در مرحله دولت اسلامی هستیم
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 4
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۷۳۸
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹
۲۳۲۰
عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: ضرورت دارد نسبت به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب شناخت پیدا کنیم تا پاسخ برخی سوالات ذهنی درباره تصمیمات روشن شود.

فارس: عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: ضرورت دارد نسبت به منظومه فکری رهبر معظم انقلاب شناخت پیدا کنیم تا پاسخ برخی سوالات ذهنی درباره تصمیمات روشن شود.

مهدی فضائلی در جمع اساتید بسیجی استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد شهید چمران اظهار داشت: شهید چمران الگویی برای استادان است و می‌طلبد بسیج برنامه‌های خود را با جهت‌گیری و رویکرد مشخص و الگو گرفتن از شهید چمران تعریف و به پیش ببرد.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به ضرورت شناخت منظومه فکری رهبر معظم انقلاب، گفت: چند مبنا در رفتار و افعال رهبر معظم انقلاب قابل اشاره است؛ اولین مبنا، مبنای شرع مقدس اسلامی است؛ لذا تلاش می‌شود تا حد ممکن اداره نظام به چهارچوب‌های اسلام نزدیک شود چرا که جهت‌گیری انقلاب اسلامی بر این مبنا است و همین یکی از تفاوت‌های انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها بوده‌است.

وی بیان‌ داشت: دلیل اینکه پیش‌بینی شده فقیه اداره جامعه را در دست بگیرد همین مورد است زیرا جامعه باید طبق احکام اسلامی اداره شود.

فضائلی با اشاره به رویکرد تمدنی رهبر معظم انقلاب برای طی مراحل 5 گانه انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و نهایتا تمدن اسلامی نگاه آقا به انقلاب اسلامی است که اکنون ما در مرحله دولت اسلامی قرار داریم و مرحله سختی است و باید برای تجقق تمدن اسلامی تلاش کنیم.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کرد: دولت اسلامی فقط محدود به دولت و قوه مجریه نیست هر چند نقش قوه مجریه مهم است اما این موضوع مربوط به همه کارگزاران است.

وی یادآور شد: در رأس‌ این نظام فقیهی وجود دارد که بیش‌ترین پایبندی به احکام را دارند، چه امام بزرگوارمان که چنین بودند و چه رهبر معظم انقلاب که این ویژگی را دارند؛ رهبری یکی از ویژگی‌های حاج قاسم را پای‌بندی به احکام شرعی بیان کردند و طبیعی بود حاج قاسم به عنوان شاگرد این مکتب از این ویژگی برخوردار باشد.

فضائلی گفت: یکی از معیارهای دولتمردان باید این باشد که ارزیابی کنند تصمیمات تا چه حد با احکام اسلام تطابق دارد و‌ لازمه این کار آشنایی آن‌ها با مبانی اسلام است؛ یکی از مبانی مهم رهبری تعالیم اسلامی است و شاهدیم در تمام سخنرانی‌های ایشان استنادات‌شان آیات قرآن است که البته کم‌تر به آن پرداخته می‌شود.

عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان داشت: ذیل مبحث مطرح شده، مباحث اخلاقی نیز نهفته است؛ ایشان تأکید دارند مسائل اخلاقی در مواجهه با افراد لحاظ شود؛ رهبری در این باره معتقدند کاری نکنیم که در قیامت جلوی افرادی که آن‌ها را قبول نداریم شرمنده شویم.

وی خاطرنشان کرد: به کار بردن نسبت خیانت برای مسؤولان بسیار سنگین است؛ در ماه شعبان، رهبری تا قبل از کرونا با اعضای دفترشان جلسه‌ای برگزار می‌کردند که در یکی از این جلسات گفتند برخی افراد را اشتباه خائن می‌نامند در حالی که ممکن است فهم آن‌ها اشتباه باشد اما خائن نیستند.

فضائلی اظهار داشت: مبنای بعدی رهبری قانون است که در بسیاری از موضوعات برخی انتظار اقدامی غیر قانونی از رهبری معظم انقلاب را دارند در حالی که ایشان بر مبنای قانون اقدام می‌کنند.

عضودفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کرد: سومین مبنای ایشان صیانت از جایگاه دستگاه‌های قانونی است؛ این دستگاه‌ها باید وظایف خود را انجام دهند و پاسخگو باشند و اگر این چنین نیستند دلیلی برای ورود رهبری به آن مسائل وجود ندارد و رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی‌های مختلف‌شان به این موضوع اشاره کرده‌اند که خلاف قانون، نامعقول و ناممکن است.

وی با اشاره به یکی فرمایشات رهبر معظم انقلاب توضیح داد: البته رهبری در دیدارهای خاص و خصوصی مواردی را اشاره و بیان می‌کنند و در آن باره مؤاخذه و سؤال می‌کنند اما به معنای دخالت نیست؛ برای جایگاه‌های قانونی عنصری به نام مصلحت وجود دارد و در جایی که ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، اگر رهبری تشخیص مصلحت دهند ورود می‌کنند که البته این تشخیص فقط به عهده خودشان است و در شرایط مختلف متفاوت است.

فضائلی عنوان کرد: حجت شرعی داشتن برای شخصی که می‌خواهد در چهارچوب دینی عمل کند موضوع مهمی است و در بحث تشخیص مصلحت نیر این موضوع اهمیت زیادی دارد.

عضودفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یادآور شد: اگر ما در عرصه‌های‌مختلف این سؤال برایمان پیش می‌آید که چرا رهبری این کار را انجام داده‌اند؟برای پاسخ باید به مبانی فکری ایشان مراجعه کنیم.

وی گفت: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای اسلامی، علوی و مهدوی داشته باشیم باید به این معیارها نزدیک شویم و باید از آن شناخت داشته باشیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
چوب و هنر _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر