کشف جدید دانشمندان درباره موجودات فرازمینی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۳۰۷۴۸
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
۳۹۶۹
برای قرن‌ها انسان‌ها به آسمان خیره شده‌اند تا نشانی از حیات فرازمینی را ببینند. دانشمندان اکنون می‌گویند موجودات فرازمینی احتمالی در دستکم ۲۹ سیاره به لحاظ مکان قرارگیری در نقطه‌ای هستند که می‌توانند فعالیت ما را روی زمین رصد کنند.

یورو نیوز: برای قرن‌ها انسان‌ها به آسمان خیره شده‌اند تا نشانی از حیات فرازمینی را ببینند. دانشمندان اکنون می‌گویند موجودات فرازمینی احتمالی در دستکم ۲۹ سیاره به لحاظ مکان قرارگیری در نقطه‌ای هستند که می‌توانند فعالیت ما را روی زمین رصد کنند.

دانشمندان برای پیدا کردن سیاره‌های واجد شرایط، نخست از تکنیک نوری استفاده کرده‌اند. به این معنی که هرچند سیاره‌ها به طور مستقیم با تلسکوپ‌ها قابل مشاهده نیستند، با این حال وقتی این سیاره‌ها از جلوی ستاره خود عبور می‌کنند باعث می‌شوند نور ستاره کمتر به ما برسد. اینگونه دانشمندان متوجه می‌شوند که این سیاره‌ها وجود دارند.

کشف جدید دانشمندان درباره موجودات فرازمینی

اخترشناسان سپس با روشی که به نام ترانزیت مشهور است با یک ترازبندی دقیق بین مکان سیاره عبوری، ستاره مربوط به آن و جایگاه خورشید ما؛ مداری را ترسیم می‌کنند که اجازه می‌دهد بفهمند دقیقا در چه نقطه‌هایی زمین در تیررس سیاره‌های فرازمینی دید قرار می‌گیرد.

دانشمندان از این طریق ۲۰۳۴ منظومه ستاره‌ای را در منطقه‌ای به وسعت ۳۲۶ سال نوری شناسایی كردند كه می‌توانند در بازه زمانی ده هزار ساله (از ۵ هزار سال پیش تا ۵ هزار سال بعد) زمین را ببینند.

در این میان ۱۷۱۵ منظومه ستاره‌ای در کهکشان راه شیری وجود دارند و از آنان ۴۶ سامانه به اندازه کافی نزدیک هستند که سیارات آن‌ها بتوانند سیگنال واضحی از وجود انسان در کره زمین را رهگیری کنند. ارسال سیگنال‌ها که از طریق پخش رادیو و تلویزیون صورت می‌گیرد از حدود ۱۰۰ سال پیش توسط تمدن بشری آغاز شده است.

اخترشناسان می‌گویند در ۴۶ منظومه‌ای که به اندازه کافی به زمین نزدیک هستند، ۲۹ سیاره «بالقوه قابل سکونت» در موقعیت خوبی قرار دارند که بتوانند امواج رادیویی رادیو و تلویزیونی انسانی را شنود کنند و بفهمند موجودات هوشمندی در منظومه شمسی زیست می‌کنند. البته اینکه آیا تمدن پیشرفته‌ احتمالی قصد برقراری تماس با ما را خواهد کرد یا نه موضوع دیگری است.

برای بررسی اینکه کدام سامانه ستاره‌ای نزدیک برای مشاهده زمین مناسب است دکتر جکی فاهرتی، اخترفیزیکدان در موزه تاریخ طبیعی آمریکا، و همکارانش به فهرست موقعیت‌ها و حرکات ستاره‌ای که توسط تلسکوپ فضای گایا متعلق به آژانس فضایی اروپا تهیه شده است متوسل شدند.

نقطه مکانی سیاره‌ها برای توانایی مشاهده زمین بسیار مهم است. برای مثال در فاصله ۴۵ سال نوری از ما ستاره‌ای به نام تراپیست-۱ قرار دارد که به اندازه کافی نزدیک است تا ۷ سیاره قابل سکونتش بتوانند در شرایطی قرار بگیرند که زمین را در تیررس داشته باشند. با این حال نحوه قرار گرفتن کنونی آنان در فضا به نحوی است که تا ۱۴۶۴ سال دیگر نخواهند توانست زمین را مشاهده کنند.

در ستاره معروف به روس-۱۲۸، که یک کوتوله قرمز در ۱۱ سال نوری از ما است، سیاره‌ای تقریبا دو برابر زمین وجود دارد که می‌توانست برای ۲ هزار سال زمین را مستقیم مشاهده کند اما ۹۰۰ سال پیش نقطه دیدش نسبت به زمین کور شد. این در حالی است که برای مثال سیاره‌ای که به دور ستاره تیگاردن در ۱۲.۵ سال نوری از ما می‌گردد، اگر حیات هوشمندی در سطح آن در جریان باشد، می‌تواند ۲۹ سال دیگر در موقعیت عالی زمین را رصد کند.

نتایج مطالعات تازه دانشمندان در نشریه علمی نیچر منتشر شده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر