میزبانی برای سعودی‌ها، زمین بی‌طرف برای ایران!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۱۰۷۰
۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۵
۷۸۸
کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی بحث‌برانگیز و کاملاً غیرورزشی و برخاسته از فشار‌های سیاسی در سال 2016 اعلام کرد بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود.

ایران ورزشی: کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی بحث‌برانگیز و کاملاً غیرورزشی و برخاسته از فشار‌های سیاسی در سال 2016 اعلام کرد بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود.

از آن زمان تا ماه رمضان اخیر تمام بازی‌های نماینده‌های فوتبال ایران و عربستان در زمین بی‌طرف برگزار شد. گاهی این بازی‌ها در کشور عمان برگزار می‌شد و گاهی در کشور امارات. در مقطعی هم کشور کویت میزبانی برخی بازی‌ها را به عهده گرفت تا اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا در مرحله گروهی رقابت‌های فصل جاری که استقلال و دیگر نماینده‌های فوتبال ایران نیز در آن شرکت داشتند، نام کشور عربستان را به رغم رویه قبل که بازی‌هایش با نماینده‌های ایران در کشور ثالث برگزار می‌شد، در فهرست تیم‌هایی قرار داد که می‌توانند در مرحله گروهی به میزبانی از دیگر تیم‌ها بپردازند!

این تصمیم باعث شد تا تیم‌های استقلال و تراکتور مجاب به حضور در کشورعربستان شوند و به شکل متمرکز بازی‌های خود را برگزار کنند. حضور استقلال و تراکتور در کشور عربستان این احتمال را قوت می‌بخشید که در صورت ادامه حضور تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های عربستانی نیز به ایران سفر کنند تا ماجرای بازی درکشور ثالث به کلی از میان رفته و دو کشور بتوانند در شرایط عادی رخ در رخ هم قرار بگیرند،اما بعد از اینکه مشخص شد باشگاه استقلال روی کاغذ و به طور رسمی باید به میزبانی از تیم الهلال عربستان بپردازد، کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی عجیب اعلام کرد استقلال حق میزبانی از الهلال را ندارد و باید به زودی یک زمین بی‌طرف را از میان گزینه‌های محدود به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کند تا در ورزشگاهی که قطعاً در کشور ایران نیست به میزبانی از الهلال بپردازد.

این تصمیم در شرایطی که باشگاه استقلال و باشگاه تراکتور در مرحله گروهی همین فصل به عربستان رفتند و بازی‌های خود را در این کشوربرگزار کردند، سبب شگفتی بسیاری از کارشناسان و حتی رسانه‌های داخلی کشور عربستان شده است. در حالی که رسانه‌های نزدیک به باشگاه الهلال عربستان از بازی در زمین بی‌طرف احساس پیروزی دارند اما برخی جریان‌های مخالف در کشور عربستان از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا انتقاد کرده و حتی در رسانه‌های سعودی نوشته‌اند که چون استقلال به عربستان رفته در نتیجه الهلال نیز باید در تهران مقابل استقلال قرار بگیرد.

اعتراضی که البته به نتیجه‌ای نخواهد رسید و مشخص نیست بعد از حضور استقلال در عربستان که در حقیقت لغو رسمی قانونی بازی در کشور بی‌طرف بود، چرا دوباره کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی به برگزاری بازی‌های دو تیم در زمین بی‌طرف داده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال‌های اخیرهمواره کمترین همکاری را با تیم‌های باشگاهی در ایران داشته و از هیچ کوششی برای پایمال کردن حقوق فوتبال ایران فروگذار نبوده است و این بار نیز بدون توجه به اینکه استقلال نزدیک به ۲۰ روز در کشور عربستان حضور داشت و بدون بهانه گیری مقابل رقبای خود در این مرحله قرار گرفت و حتی به عنوان تیم اول از این مرحله به یک هشتم نهایی صعود کرد، دوباره آشکارا حق این تیم را نادیده می‌گیرد و اعلام می‌کند که استقلال حق میزبانی در مرحله بعد را هم ندارد.

حتی بسیاری از جریان‌های رسانه‌ای سعودی نیز منتظر اعلام رسمی میزبانی باشگاه استقلال از الهلال عربستان بودند که اعلام رسمی این موضوع پرده از حقایق تلخ برداشت. نضال بحران سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مصاحبه با شبکه العربیه عربستان این خبر را اینگونه تأیید کرد: «کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم خود را به برگزاری بازی‌های نمایندگان عربستان با ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گرفته تا در زمین بی‌طرف برگزار شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه با فدراسیون‌های ایران و عربستان نامه نگاری کرده و از هر دو فدراسیون درخواست کرد تا دو هفته آینده میزبان استقلال مقابل الهلال و میزبان النصر مقابل تراکتور را مشخص کنند.»

با این تفاسیرباشگاه استقلال باید به سرعت در راستای انتخاب زمین بی‌طرف اقدام کرده و به نظر می‌رسد در داخل ایران نیز هیچ گونه دیپلماسی و انگیزه‌ای برای رایزنی به جهت لغو احتمالی این حق‌خوری آشکار وجود ندارد و مسئولان ورزش و فوتبال ایران قصد دارند به این تصمیم نیز تن دهند و بعد از پذیرش حضور در عربستان در مرحله گروهی، این بار به سادگی از کنار حق میزبانی خود در مرحله یک هشتم گذشته و در زمین بی‌طرف مقابل رقیب سعودی خود قرار بگیرند.

پرسش مهم این است که آیا اگر الهلال میزبان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود، کنفدراسیون فوتبال آسیا بازهم زمین بی‌طرف را میزبان این مرحله اعلام می‌کرد یا بازهم ازاستقلال می‌خواست در عربستان مقابل رقیبش حاضر شود؟ به نظر می‌رسد پاسخ این سؤال به واسطه تصمیم‌های کاملاً خطی کنفدراسیون فوتبال آسیا روشن است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
08:19 - 1400/04/05
اقتدار دیپلماسی به این میگن نه مثل ما که از کوچکترین حقمون هم نمیتونیم دفاع کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر