جهانپور: فاصله بین دو دز آسترازنکا ۴۴ هفته شد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۲۴۱۵
۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
۱۸۹۹
کیانوش جهانپور گفت: اگر دو دفعه با دو مرکز متخلف، برخورد جدی صورت بگیرد، دیگر مراکز به نظم می‌رسند، ولی آخر دولت است و این برخورد‌ها را نمی‌پسندند و گرنه دو مرکز بسته شود، یا دو رئیس دانشگاه اخراج شوند، آشفتگی‌ها تمام می‌شود.

فرتاک‌نیوز: کیانوش جهانپور گفت: اگر دو دفعه با دو مرکز متخلف، برخورد جدی صورت بگیرد ، دیگر مراکز به نظم می رسند ولی آخر دولت است و این برخورد ها را نمی پسندند و گرنه دو مرکز بسته شود، یا دو رئیس دانشگاه اخراج شوند، آشفتگی ها تمام می شود.

روند واکسیناسیون کرونا در ایران دچار آشفتگی در مدیریت است. ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت مکررا اعلام می کنند که مردم برای دریافت واکسن ، حضوری به مراکز بهداشت مراجعه نکنند، اول در سامانه واکسن، نام خود را ثبت کنند، بعد از دریافت پیامک نوبت دهی در زمان تعیین شده به مراکز مراجعه کنند تا تجمع های خطرناک ایجاد نشود. اما تنها مرحله اول ثبت نام با موفقیت انجام می شود و در ادامه در 90 درصد موارد خبری از پیامک نوبت دهی نیست و در نهایت هم خود سالمند یا اطرافیانش برای دریافت نوبت واکسن باید حضوری به مراکز مراجعه کنند.

این آشفتگی در زمان بندی با رسیدن به زمان دریافت دز دوم واکسن، افزایش یافت به شکلی که نه از واکسن دز دوم تا مدت ها خبری بود و نه واکسن برای جامانده ها از واکسن دز اول به مراکز بهداشت داده می شد و هر روز تجمع مقابل مراکز تزریق واکسن ، انبوه تر و فضا آشفته تر ته حددرگیری و زد و خورد رسید.

سوال مردم و رسانه ها و منتقدان به این روند مدیریت واکسیناسیون این است که با رشد فناوری و امکان راه اندازی یک سایت نوبت دهی مناسب و منظم ، چرا چنین سامانه ای راه اندازی نشد و چنین بهم ریختگی خطرناکی در روند واکسیناسیون کرونا در ایران شکل گرفت.

کیانوش جهانپور- مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگو سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی رکنا در خصوص این آشفتگی مدیریتی ضمن تایید ناهماهنگی ها چنین توضیح داد: علت های آشفتگی این شرایط مختلف دارد. در برخی موارد افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند ، از قبل پیامک خود را بسته اند و به همین دلیل پیام نوبت دهی به دست آنها نمی رسد و بعد از مدتی انتظار ، به اجبار حضوری به مرکز بهداشت مراجعه کرده اند. بعضی از افراد بعد از ثبت نام ، پیامک را پیگیری نکرده اند. بعضی از افراد ، در مرکز بهداشتی ثبت نام کرده اند که به محل زندگی آنها ارتباطی ندارد و واکسن در آن خانه یا مرکز بهداشت به آنها تزریق نمی شد. البته تاکید می کنم که سامانه نیز ایراداتی دارد و بدون نقص نیست.

واکسن نفرستادند و نوبت دهی واکسن آشفته شد و تجمع ها شکل گرفت

وی در خصوص افرادی که هیچ کدام از این مشکل ها را نداشتند و با دریافت پیامک به محل دریافت واکسن مراجعه کردند ولی با درهای بسته مواجه شده اند گفت: پیامک زمان تزریق واکسن آنها ارسال شده بود ولی قبل از اینکه واکسن به اتمام برسد. در زمانی به محل مراجعه کردند که به دلیل خلف وعده های کشورهایی که باید واکسن را ارسال می کردند با کمبود واکسن و نبود واکسن مواجه شده بودیم. البته مواردی هم بوده است که در زمان موجود بودن واکسن ، پیامک زمان تزریق ارسال شده و افراد مراجعه کردند و مرکز بسته بوده است که با آن مرکز برخورد شده است.

فاصله بین دز اول و دوم آسترازنکا 44 هفته شد

کیانوش جهانپور با تاکید بر اینکه تاخیر در زمان تزریق دز دوم واکسن جای نگرانی ندارد ادامه داد: واکسن کرونا و میزان تاثیر پذیری آن همچنان در دست تحقیق است به شکلی که تا همین دیروز تاکید می شد که فاصله دز اول و دوم واکسن آسترآزنکا باید 12 هفته باشد ولی امروز اعلام شده است که فاصله زمانی 44 هفته بین دز اول و دوم این واکسن کرونا ، مفید تر است. یعنی نزدیک یکسال فاصله را عنوان کرده اند. هیچ فردی هنوز نمی تواند بهترین فاصله زمانی بین دو دز واکسن کرونا را قطعی اعلام کند زیرا همه موارد در مرحله تحقیق و بررسی است. حتی در مورد اسپوتینک سه ماه هم فاصله بین دو دز اعلام شده است.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت با گفتن از اینکه هیچ مرکز بهداشتی نباید به شهروندان بگوید که از نیمه شب در مقابل مرکز صف بکشند تا نوبت دهی صورت بگیرد گفت: اگر دو دفعه با دو مرکز متخلف، برخورد جدی صورت بگیرد ، دیگر مراکز به نظم می رسند ولی آخر دولت است و این برخورد ها را نمی پسندند و گرنه دو مرکز بسته شود، یا دو رئیس دانشگاه اخراج شوند، آشفتگی ها تمام می شود.

وی در پایان تاکید داشت : بحث 120 میلیون دز واکسن است و مدیریت آن ، آسان نیست آنهم با این شرایط ارسال واکسن ، سخت تر هم می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
09:46 - 1400/04/09
به امریکا واکسن ارسال میکنیم !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
و به کل دنیا !!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
!!!!!!!!ایران تمام محرومان دنیا رو واکسینه میکنه
Iran (Islamic Republic of)
09:46 - 1400/04/09
از روز اول که کرونا اومد فقط مردم را فریب دادن ، کو واکسن پس چی شد هر روز اسم شصت جور واکسن میارن که داریم میسازیم ملت ما خانواده های ما ایرانیا داره پرپر میشه ، اروپا واکسن زدن راحت شدن هر شب فوتبال داره نشون میده تمام استادیوم ها پر از جمعیت هستن
Iran (Islamic Republic of)
09:49 - 1400/04/09
با این اظهارات ، خودشون و همه رو راحت کرد .
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1400/04/09
واکسنا رو فرستادن امریکا بره خودمون چیزی نمونده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
خخخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
09:56 - 1400/04/09
خالی بند.تمام تقصیرهارا گردن مردم ومراکز درمانی انداخت.خودشان هیج سهل انگاری وگناهی ندارند.دومییلیون گفتنندچندروزگذشته واکسن وارد شد معلوم نیست چی شد.وبعدا گفتند یک میلیون .معلوم نشد آن یک میلیون واکسن چه شد.خدامیداند.
Iran (Islamic Republic of)
09:56 - 1400/04/09
مدیریت در حد کارتن خوابها هم نیست .
Iran (Islamic Republic of)
10:00 - 1400/04/09
خدا شاهده که اگر همین الان 120 میلیون دوز بهتون واکسن بدن اولا یخچال واسه نگهداری ندارید دوما مدیریت کافی واسه تزریقشون رو ندارید
Iran (Islamic Republic of)
11:42 - 1400/04/09
عاشقتم. یه دونه ای
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر