نشانه‌های زودهنگام از یک رابطه جهنمی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۴۵۰۸
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
۱۱۱۸۰
کدام رفتار‌های شریک زندگیتان خیلی زود باعث شد بفهمید که انتخابتان اشتباه بوده است و شخصی که با او در رابطه هستید، فردی آزارگر و همواره در پی سوءاستفاده از موقعیت است؟

برترین‌ها - آرمان رمضانی: همه داستان این مقاله از آنجایی شروع شد که یک حساب کاربری در رِدیت از دنبال‌کننده‌هایش سوالی پرسید که خیلی زود افرادی از سراسر دنیا به آن واکنش نشان دادند. این فرد از دنبال‌کننده‌هایش خواست تا بر اساس تجربه‌های شخصی، نشانه‌هایی از رفتار و اخلاق شریک زندگیشان را به اشتراک بگذارند که خیلی زود به آن‌ها فهماند با فرد اشتباهی در رابطه هستند.

نشانه‌های زودهنگام از یک رابطه جهنمی

توجه داشته باشید که این نشانه‌ها را نه روانشناسان و متخصصان رابطه بلکه انسان‌های واقعی به اشتراک گذاشتند و لازم است در شروع رابطه با یک فرد به این علامت‌ها حساس‌تر باشید.

رفتار‌ها و عاداتی که در زیر فهرست شده در حقیقت پرتکرارترین پاسخ‌ها از سرتاسر دنیا به این پرسش است:

کدام رفتار‌های شریک زندگیتان خیلی زود باعث شد بفهمید که انتخابتان اشتباه بوده است و شخصی که با او در رابطه هستید، فردی آزارگر و همواره در پی سوءاستفاده از موقعیت است؟

توجه داشته باشید که هریک از این ۲۱ رفتارِ آزار دهنده در حقیقت خصوصیت شریک زندگی یک فرد واقعی بوده است و نیازی نیست یک فرد تمام این خصوصیات را داشته باشد تا رابطه‌ای مثل یک جهنم برای شما بسازد.

۱. او همیشه راهی پیدا می‌کرد تا من را از دوستان، آشنایان و خانواده‌ام جدا کند.

۲. در اوایل رابطه و زمانی که حتی هنوز همه‌چیز خوب پیش می‌رفت متوجه شدم برای قوانین، مرزبندی‌ها و خطوط قرمزِ من برای زندگی‌ام هیچ احترامی قائل نیست.

۳. مهم نیست چه می‌کردم، او همیشه من و کارهایم را بی‌اهمیت می‌دانست. تحقیر کردن، کم اهمیت جلوه دادن کار‌ها و کوچک شمردن شخصیتِ من بخشی از رفتارِ همیشگیِ او بود.

۴. در داستان‌ها و خاطرات این افراد همه کسانی که قبلا با آن‌ها در رابطه بوده است دیوانه، غیر نرمال و نامتعادل بوده است.

۵. اگر مستقیما درباره مشکلات و عادات نادرستِ او صحبت کردم، شوکه و عصبانی می‌شد و درنهایت یا من را به سمت معذرت‌خواهی سوق می‌داد و یا تلاش می‌کرد به من تلقین کند که حتی باعثِ رفتار‌های اشتباه او هم، کار‌ها و به اندازه کافی خوب نبودنِ من است.

نشانه‌های زودهنگام از یک رابطه جهنمی

۶. توجه داشته باشید که در رابطه با چنین افرادی، همیشه مقصر همه چیز شما هستید. این افراد آن‌قدر نسخه خودشان از حقیقت یک ماجرا را بر سر شما خواهند کوبید که یا باورش کنید و یا قید آن بحث را برای همیشه بزنید.

۷. بر اساس صحبت‌های این افراد تقریبا تمام دور و بری‌هایشان را افراد عوضی تشکیل داده است. رئیسشان یک آدم عوضی است، همکارانشان حسود و بی‌ارزشند و همان‌طور که قبل‌تر گفته شد همیشه اِکس‌هایشان دیوانه زنجیری هستند.

۸. نشانه اول برای من، ابراز عشق و اعتماد زیاد از طرف او بود، آن هم در شرایطی که هنوز زمانِ خیلی کمی از شروع رابطه می‌گذشت. به نظرم او خیلی زودتر از آن‌چه که منطقی باشد از عباراتی، چون عاشقت هستم، هیچ وقت کسی شبیه به تو را ندیده‌ام، ما دو روح در یک بدنیم، به هیچ‌کس مانند تو اعتماد ندارم و ... شروع به استفاده کرد.

۹. او در ابتدای رابطه آن‌قدر من را غرق در تماس، پیام‌های عاشقانه، انواع هدیه‌های کوچک و بزرگ و ... کرد که عملا شانس شِکوه وشکایت را از من گرفت.

۱۰. این افراد در زمینه رابطه جنسی با اعمالی، چون اجبار شما به دوست داشتن و عمل کردن به علاقمندی‌های آن‌ها، اصرار به داشتن رابطه هنگامی که این درخواست از طرف شما رد شده است، حسادت زیاد و مقصر دانستن شما بابت این حسادت و ... باعث آزار شما می‌شوند.

۱۱. او خیلی زیاد از این جمله استفاده می‌کرد:

" اگر واقعا عاشقم بودی حاضر می‌شدی فلان کار را برای من انجام دهی. "

۱۲. چنین فردی به شما تلقین می‌کند که تنها کسی که به شما اهمیت می‌دهد، اوست. با این حربه شما را به تکیه کردن به او و در نهایت ماندن در رابطه وادار می‌کند.

نشانه‌های زودهنگام از یک رابطه جهنمی

۱۳. هرچند که او بسیار بیش‌تر از هر فرد دیگری قول می‌داد، هرگز به یاد ندارم به یکی از این قول‌ها (حتی کوچکترینشان) عمل کرده باشد.

۱۴. در ابتدای رابطه، او با انتقاد‌های نامحسوس و آگاهانه از قیافه، هیکل، طرز لباس پوشیدن و رفتارِ من، اعتماد بنفسم را به شدت پایین آورد و بعدتر متوجه شدم که این حربه‌ای از طرف او بود که من را وادار به ماندن در رابطه کند.

۱۵. هرگز عباراتی، چون متاسفم یا تقصیر من بود را از او نمی‌شنیدم. بار‌ها اتفاق افتاد که شروع به تعریف یک داستان می‌کردم و در نهایت وقتی به خودم می‌آمدم متوجه می‌شدم که مشغول عذرخواهی بابت رفتارهایم هستم. فراموش نکنید در رابطه با این افراد همیشه شما مقصرید.

۱۶. هنوز اندکی از رابطه‌مان نگذشته بود که دریافتم او همواره به من تلقین می‌کند که بدون او از پس هیچ کاری برنخواهم آمد. در حقیقت با تحقیر و دست کم گرفتن همیشگیش سعی می‌کرد من را به این باور برساند که برای گذرانِ ساده‌ترین امورِ زندگیم به او محتاج هستم.

۱۷. تهدید به جدایی و ترکِ شما تقریبا بعد از هر جروبحثی.

۱۸. تهدید به دست زدن به خودکشی در صورتی‌که ترکشان کنید.

۱۹. در ابتدای رابطه و زمانی که هنوز با من مانند شاهزاده‌ها رفتار می‌کرد متوجه شدم که با اعضای خانواده و دوستان خیلی نزدیکش، رفتاری بسیار زننده و توهین‌آمیز دارد. اگر تجربه امروزم را داشتم همین نشانه کافی بود تا بفهمم هنگامی که با من هم احساس صمیمت کند، با همان چوب رانده خواهم شد.

۲۰. گفتن این عبارت: نگاه کن مجبورم کردی چه‌کار کنم؟

۲۱. و در نهایت اگر در اول رابطه با وجود گل و بلبل بودن همه‌چیز مشاهده کردید که از شما می‌خواهد برای دیگران بهانه بیاورید و یا چیز‌هایی را در مورد او یا خودتان از دیگران پنهان کنید، این موضوع باید برای شما یک پرچم قرمز بزرگ باشد.

نظر شما

شما مخاطبان برترین‌ها (با هر جنسیتی) اگر قرار بود بر اساس تجربه‌های شخصیتان، رفتاری به این ۲۱ مورد اضافه کنید، آن رفتار چه بود؟ به نظر شما در ابتدای یک رابطه چه عاداتی در طرف مقابل باید برای شما زنگ هشدار را به صدا درآورد؟ اگر سابقه رابطه با یک فرد آزارگر را دارید، چگونه مخاطبان دیگر برترین‌ها را از داشتن چنین تجربه‌ای بر حذر می‌دارید؟

انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1400/04/16
به همان اندازه که زیر سوال بردن شما خطرناک محسوب میشه،بیشتر از اون،از تایید زیاد طرف مقابل نسبت به خود هراس داشته باشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
شما نمیتوانید کسی را پیدا کنید که از این موارد هیچکدام را نداشته باشد !! با این نظریه شما همه باید از هم جدا شوند . من رشته تحصیلیم جامعه شناسی بوده و همه مردم در تمام جوامع حداقل یکی دو تا از این ایرادها را دارند ، البته در خانمها بیشتر دیده می شود .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
من و همسرم هیچ کدوم ازین علائم رو نداریم خانم جامعه شناس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
۱۱۰۲
آفرین به تو و همسرت ، احتمالا شما دو تا که هیچ ایرادی ندارین و کامل هستید ، انسان نیستید و شاید پیامبر هستید !!! هیچ زوجی توی این دنیا بدون ایراد وجود ندارد . شاید هم دچار بزرگ بینی و توهم هستی خخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
من فکر میکنم توی روابط بین دوطرف ، همه با این چند مواردی که گفته شده برخورد داشته اند و در همه چه خانمها و چه آقایان این موارد کم و زیاد دیده میشه ، مهم اینه که تلاش کنیم این عیبها رو در طرف مقابلمون رفع کنیم چون بالاخره یک علاقه ای بوده که رابطه برقرار شده ، نباید زود رابطه قطع بشه چون مطمئنا بعدا پشیمونی بوجود میاد و از اینکه تلاش نکردیم ناراحت خواهیم بود .
بدون نام
Netherlands
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
تایید زیاد درسته که عادی نیست ولی به اندازه زیر سوال بردن خطرناک نیست
Iran (Islamic Republic of)
09:35 - 1400/04/16
طرف من حداقل ۵دمورد از این موارد رو داره
خوبیهایی هم داره ولی خب من یه بچه دارم چطور میتونم ازاین رابطه خارج بشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
همین که خوبیها رو هم در نظر گرفتید خودش یک نکته مثبتی و ميتونه به شما کمک کنه صبور تر باشید و سعی کنید با کمک گرفتن از مشاور سعی در حل مشکلات مشترک بکنید دوست عزیز برای خارج شدن از رابطه عجولانه تصمیم نگیرید و با توکل به خدا و خوشبین به آینده سعی کنید تا خدای نکرده بعدها پشیمان نشید ..شما سعی خودتو بکن و نتیجه رو به خدا واگذار کن اون هيچوقت بنده هاشو تنها نمیذاره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
سريع خارج شو
Iran (Islamic Republic of)
09:41 - 1400/04/16
واقعا دقیق بود
پاسخ ها
اسی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
همسر من ١۵ مورد بالا رو داره.چه کنم دخترم رو خیلی دوست دارم.
ابی
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
همسر من که نمیشه گفت بهش همسر،سوهان روحه من،عذاب الیم من،دشمن من،همشو داره ،درکش صفره،یه دختر دارم دکتر هم هستم فقط و فقط بخاطر دخترم موندم و تحمل کردم،،روزی که دخترم دیپلم بگیره و بره دانشگاه با اردنگی میندازمش بیرون...صبر فقط جواب میده
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1400/04/16
مورد1و 16 رو به کرات داشتم. ولی جوری بهش ثابت کردم که من ادم مستقلی هستم که دیگه تکرار نکرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
با شما موافقم ، همه ایرادهایی داریم که اگر علاقه بین طرفین وجود داشته باشد ، بسیاری از این مشکلات رو میتوان با کمک هم حل کنیم ، حتی انسان میتواند عادتهای خودش رو هم تغییر بده
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/04/16
اینکه طرف از ابتدای آشنایی فقط از خودش حرف بزنه و هیچ علاقه ای به شنیدن حرف های شما نداشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
11:00 - 1400/04/16
هیچ کدوم مهم نیست جز کوتاه آمدن دوطرف به اخلاق پایبند بودن گذشت و فداکاری بدون این چند تا هیچ زندگی روی آرامش نخواهد دید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۷
منم با نظر شما موافقم بعضی مواقع باید کوتاه اومد تازندگیت ازهمه نپاشه بیشتر افراد همه این خصوصیات رودارن
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1400/04/16
همه زندگي ها يه سري مشكلاتي داره چه مجرد چه متاهلي وقتي تصميم گرفتي متاهل باشي و بچه آوردي يعني بايد از يه سري ضعف ها چشم بپوشي نگاه ظاهرزندگي بقيه نكرد همه جلو بقيه گل و بلبل هستن نميگم با بدترين مشكلات بايد ساخت ولي تصور جدايي و مورد بهتر پيدا كردن خنده داره چون همون مورد بهتر هم از دور بهتره وقتي وارد زندگيمون شد ضعفاش معلوم ميشه ديگه بايد سوخت و ساخت توقع كم و واقع بيني خيلي خوشحالي مياره متاسفانه ما ايرانيا يه خود بزرگ بيني كاذب داريم
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1400/04/16
همه زندگي ها يه سري مشكلاتي داره چه مجرد چه متاهلي وقتي تصميم گرفتي متاهل باشي و بچه آوردي يعني بايد از يه سري ضعف ها چشم بپوشي نگاه ظاهرزندگي بقيه نكرد همه جلو بقيه گل و بلبل هستن نميگم با بدترين مشكلات بايد ساخت ولي تصور جدايي و مورد بهتر پيدا كردن خنده داره چون همون مورد بهتر هم از دور بهتره وقتي وارد زندگيمون شد ضعفاش معلوم ميشه ديگه بايد سوخت و ساخت توقع كم و واقع بيني خيلي خوشحالي مياره متاسفانه ما ايرانيا يه خود بزرگ بيني كاذب داريم
پاسخ ها
اایرانی
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
همه آدمها عیب دارن اگه کسی بگه من عیب ندارم دروغ گفته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
گاهی جدایی برای مورد بهتر پیدا کردن نیست رحم کردن به همون بچه هاست ،قشنگ شعار میدی ولی تا وقتی توی اون جهنم بزرگ نشی نمیفهمی ،احتمالا فقط یچیزی از مشکل شنیدی !!!وقتی مشکل دارین بچه دار نشین طلاق یجور درده ادامه تو جهنم و تنش و استرس و دعوای صبح و شب و نصفه شب هزارتا درد دیگه اینجوری هیچ کدومشون رو نداری
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/04/16
به هيچ وجه رابطه هاي جهنمي را تحمل نكنيد چه دختر چه پسر ضمنا زير بار اهرم ها فشار و تداوم رابطه مثل مهريه هرگز نرويد
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/04/16
من هم با گزینه های زیادی از این موارد تو همسرم هست و باها‌ش روبرو هستم همسرم رفتارای خوبم داره چه بسا که رفتارهای بدش اون خوبارو هم ازبین میبره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۷
بعنوان یک مرد ، معتقدم این گزارش خیلی تامل برانگیز بود ،متاسفانه اکثر خانمها در ایران سعی در عوض کردن شوهران خودشان دارند ولی فقط به نفع خودشون ولی نمی دونند که آقایون می فهمند پس بهتره انصاف داشته باشیم و احترام بگذاریم به هم دیگه
Iran (Islamic Republic of)
13:25 - 1400/04/16
اهرم فشار و تداوم در رابطه هاي جهنمي مهريه است براي همين به هيچ وجه زير بار مهريه نرويد تا بتوانيد از رابطه هاي جهنمي رهايي يابيد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
موضوع اینجا چیز دیگه ای بود ولی حالا که اینو گفتی برای خانم ها اهرم فشار از دست دادن آزادی هاشون هست از دست دادن حق و حقوق انسانی شون حق کار حق حضانت فرزند نداشتن استقلال در خصوصی ترین موارد زندگی شون و نیاز به گفتن نیست شکر خدا دخترهامون خودشون عاقل شدن و دیگه حاضر نیستن زیر فشار این اهرم های مردانه خورد بشن مهریه پیشکش تون شما رو بخیر مارو به سلامت
Iran (Islamic Republic of)
13:52 - 1400/04/16
بلخره یه مقاله بدرد بخور گذاشتین. من بعد ۴ سال از طلاق هنوز یادش میفتم غصه میخورم
Iran (Islamic Republic of)
14:36 - 1400/04/16
محبت کردن و ناز خریدن ولی بی تفاوتی و تحقیر کردن
Iran (Islamic Republic of)
17:16 - 1400/04/16
بعد از مدت کوتاهی از ازدواج حتی الآن که پنج سال میگذره من مقصر ناکامی هاش هستم
Iran (Islamic Republic of)
17:25 - 1400/04/16
مقصر کردن دونستن دیگران درمورد شرایط فعلیش حتی حاضر نبود بپذیره که خودش هر چند کم مقصره هرچند که فقط و فقط خودش مقصر بود
Iran (Islamic Republic of)
17:39 - 1400/04/16
بیشتر زنان و دختران تو ایران مشکل رفتاری دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۷
با همشون زندگی کردی؟؟لطفا مشکل خونوادگیتو به همه دختران مادران وهمسران سرزمینم نسبت نده
Iran (Islamic Republic of)
18:54 - 1400/04/16
اینکه به شدت معتقده که اگر زن بیرون از خونه ارایش کنه و لباس خوب بپوشه فقط و فقط به خاطر جلب توجه مردهاست
Iran (Islamic Republic of)
18:55 - 1400/04/16
همسر من اکثر این رفتار ها راداشت و تحمل من زیر یکسال تمام شد و جداشدم خدایا شکرت که همچین ادمی کنارم نیست
Iran (Islamic Republic of)
20:18 - 1400/04/16
بنظرم ادم باید تا جایی ک ب روحش صدمه وارد نمیشه طرفش رو تحمل کنه و با محبت بیارش تو راه و اگ دید نمیشه اون رابطه رو تموم کنه حتی اگ بچه داشت باشن .اما متاسفانه ما ایرانیا اینطور نیستیم و همیشه طلاق رو سخت و ناپسند میدونیم و مخصوصا زن ها از طلاق و ترد شدن میترسن .انشالله روزی برسه ک جامعه ما زن ها رو نترس بار بیاره تا هر جا ک ظلمی بهشون میشه و روحشون مورد ازار راحت بتونن برای زندگیشون تصمیم بگیرن
Iran (Islamic Republic of)
20:23 - 1400/04/16
ادمی که وسط رابطه بدون هیچ توضیحی چند روز غیب میشه...
اینا معمولا دمدمی مزاج هستن
Iran (Islamic Republic of)
20:44 - 1400/04/16
شوهرم بعضی این رفتارا رو داشت اشتباه کردم تحمل می کردم بخاطر دوست داشتن زیاد الان بعد از بیست سال واقعا پشیمونم زیرا خیلی از این چیزا با کمی جدیت از بین رفت من باید جلوش وامیستادم
Netherlands
21:43 - 1400/04/16
انداختن مسئولیت ها به گردن طرف مقابل
Iran (Islamic Republic of)
00:41 - 1400/04/17
همسر من کار شماره ۱ رو انجام داد و من از همه بریدم
Iran (Islamic Republic of)
11:07 - 1400/04/17
بیشتر این موارد در همسرم هست و شامل حال من میشه ولی بعد 20 سال دیگه خودمو فراموش کردم و سعی میکنم زندگی آروم باشه به خاطر فرزندان. بدرد جوونای امروزی میخوره که رابطه های طولانی دارن قبل از ازدواج. زمان ما سریع عقد و تمام سوختن و ساختن
Iran (Islamic Republic of)
23:52 - 1400/04/17
خب شوهر من ۱۵ مورد را داره ومن همچنان دارم با اون زندگی میکنم الان ۶سال از این زندگی میگذره وفقط تنها چیزی که میتونم الان بگم ادمایی مثل من جهنم حقشونه چون شجاعت جدا شدن ندارند وبعد ۴ سال خدا یه فرشته بهم داده وفکر کنم محکوم به این زندگی ام........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر