یک جرقه تا جنگ میان ایران و آمریکا؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۳۵۰۳۱
۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳
۶۷۰۹
علیرغم اینکه بسیاری تصور می کردند با به قدرت رسیدن دمکرات ها شرایط روابط ایران و آمریکا به سمت مثبت خواهد رفت اما روی زمین شرایط روز به روز بحرانی تر می شود.

اسپوتنیک: علیرغم اینکه بسیاری تصور می کردند با به قدرت رسیدن دمکرات ها شرایط روابط ایران و آمریکا به سمت مثبت خواهد رفت اما روی زمین شرایط روز به روز بحرانی تر می شود.

تفاوت ترامپ و بایدن دراین است که ترامپ سیاستمدار نبود و حرف خود را رک میزد در حالی که بایدن سیاست مدار است و ظاهری بسیار فریبنده دارد اما در باطن همان خوی نامردی را آمریکایی را با خود دارد.

یک جرقه تا جنگ میان ایران و آمریکا؟

به عنوان مثال بگویم، برخی امیدوار بودند با به قدرت رسیدن دمکرات ها برجام مجددا جان بگیرد و آمریکایی ها رویکرد خود را نسبت به ایران تغییر دهند و تحریم هایی که ترامپ به ناحق بر علیه ملت ایران وضع کرده بود را بردارند اما آنچه امروزه مشاهده می شود این است که رئیس جمهوری جدید آمریکا مطیع تر از ترامپ نسبت به لابی های صهیونیست است، و چه بسا در موارد زیادی خود را صهیونیست خوانده و فیلم آن هم در اینترنت هست.

شاید این اولین بار باشد که نفوذ لابی های صهیونیست در آمریکا در این حد باشد که تقریبا همه مناصب کلیدی دولت در اختیار یهودیان صهیونیست و یا شخصیت های تابع آنها است.

از معاون رئیس جمهوری گرفته تا وزیر امور خارجه و قائم مقام او و وزیر دفاع و وزیر امنیت ملی و رئیس سیا و ... همه جزو شخصیت های معروف وابسته به لابی های صهیونیست در آمریکا به شمار می آیند.

این مساله منجر به آن شده که دولت جدید آمریکا سیاست های جدیدی را برای مقابله با ایران در پیش بگیرد.

آمریکایی ها از کانال اروپایی ها به ایرانی ها اعلام کردند که برای بازگشت به برجام می خواهند بدون هیچ پیش شرطی گفتگو کنند، و تا به حال شش گردهم آیی هم برگزار شد و در نهایت طرفها به پیش نویس توافقی دست یافتند که قرار بود نمایندگان ایران و آمریکا برای دریافت تاییدیه های نهایی به کشورهای خود برگردند.

همین که ایرانی ها واکنش مثبت به این پیش نویس نشان دادند به یکباره آمریکایی ها زیر توافق ها و حتی پیشنهاد هایی که خود داده بودند زدند و شروع کردند بهانه آوردن و مغلطه کاری کردن.

گویند سالی که نیکوست از بهار اش پیداست.

همزمان مشاهده می کنیم آنها در صدد بهم ریختن افغانستان در شرق ایران همزمان با خروج خود از این کشور می باشند تا شرایط نا امنی را در شرق ایران ایجاد کنند و از سوی دیگر قبل از خروج از عراق تلاش دارند با ضربه زدن به همپیمانان ایران در عراق زمینه جان گرفتن مجدد گروه های تروریستی مانند داعش را فراهم کنند.

فراموش نکنید که حدود 15 هزار داعشی این روزها در کمپ های آمریکایی در مناطق تحت تصرف نیروهای دمکراتیک سوریه (همان کردهای سوری تحت فرمان آمریکا) نگهداری می شوند تا برای چنین روزی افسار آنها را باز کنند و به جان مردم سوریه و عراق بیاندازند.

آمریکایی ها روی این حساب باز می کنند که علیرغم اینکه داعش در سوریه و عراق شکست خورده ولی بسیاری از طرفداران این گروه تروریستی به صورت مخفی به عنوان شهروندان معمولی در مناطق سنی نشین عراق و سوریه زندگی می کنند و همین که اینها داعشی ها را از کمپ های نگهداری شان رها کنند کافی است تا با پولی که در اختیار آنها می گذارند بتوانند مجددا نیرو جذب کنند و قدرت بگیرند.

تنها مشکل فقط وجود الحشد الشعبی در عراق و نیروهای مردمی در سوریه است و خوب آمریکایی ها با بمباران مواضع الحشد الشعبی و مقاومت مردمی سوریه تلاش دارند امکانات لجستیکی اینها برای مقابله با داعش را تضعیف کنند.

همچنین آمریکایی ها می خواهند که با نا امن کردن جاده ارتباطی فیما بین ایران و عراق وسوریه این کانال ارتباطی جبهه مقاومت را قطع کنند.

مساله ای که این روزها تاثیر آمریکایی ها بر روند شرایط افغانستان را تقویت می کند این است که طالبان با تسلیحات جدید و پیشرفته آمریکایی به جنگ نیروهای دولتی رفته اند و نه تسلیحات مثلا روسی یا چینی یا ...

آمریکایی ها مدعی می باشند طالبان این تسلیحات را از بازار سیاه خریده اند یا اینکه از نیروهای دولت افغانستان به سرقت برده اند اما چه کسی است که نداند این تسلیحات حتی در اختیار دولت افغانستان نبوده و آن بازار سیاهی که آمریکایی ها از آن صحبت می کنند همان بازار مکاره ای است که آمریکایی ها در آن تسلیحات را در مقابل مواد مخدر با طالبان مبادله می کنند.

در این شرایط مشاهده می کنیم که ایرانی ها هم ساکت ننشسته اند و از یک طرف همه طرفهای درگیر در افغانستان را به تهران دعوت می کنند و برای اولین بار می بینیم که هم طالبان و هم دولت افغانستان و هم مخالفان دولت افغانستان و هم شیعیان افغانستان با هم نشسته اند و به دنبال حل اختلافات خود با یکدیگر به صورت سیاسی هستند.

آنها به خوبی می دانند که ایران – چین – روسیه – پاکستان وهند اینبار تصمیم ندارند که اجازه دهند چاله نا امنیتی در منطقه مجددا در افغانستان ایجاد شود و اگر ننشینند و مشکل شان را با هم حل نکنند ممکن است به یکباره کشورهای منطقه تصمیم بگیرد با هم و یا از کانال نیروهای وابسته به خود مانند مثلا لشکر فاطمیون و برخی گروه های طالبان که حاضر هستند که با کشورهای منطقه برای ایجاد صلح و ثبات همکاری کنند و همچنین دولت افغانستان کار همه را در افغانستان تمام کنند.

در عراق هم مشاهده می کنیم که ایران اینبار دست همپیمانان خود را باز گذاشته تا مواضع آمریکایی ها در عراق را به شدت مورد حمله قرار دهند.احتمالا آمریکایی ها پیش بینی نمی کردند که با چنین واکنشی مواجه شوند.

به هر حال امریکایی ها سریع در حال خارج کردن و یا پناه دادن به نیروهای خود در عراق هستند تا مبادا سربازی کشته شود اما اتفاق اتفاق است و ممکن است در یکی از این واکنش ها یک یا تعدادی سرباز آمریکایی هم کشته شوند و آنزمان دیگر ماجراجویی های بایدن برایش جایی برای مانور دادن باقی نخواهد گذاشت و شاید مجبور شود یا دندان روی جگر بگذارد و بی سر و صدا نیروهایش را از منطقه خارج کند یا اینکه برای حفظ آبروی خود در داخل آمریکا هم که شده وارد جنگی با ایران شود.

این در شرایطی است که همه می دانند آمریکا هر آنچه تحریم در چنته داشت را در دوران ترامپ بر علیه ایران اعمال کرده و همه برگه هایش را سوزانده، به این ترتیب دیگر برگه ای در اختیار آمریکا برای فشار وارد آوردن به ایران نیست و در مقابل این ایران است که هر روز با اعلامی جدید مثل ماجرای تولید معدن اورانیوم 20% در حال افزایش سطح فشار بر آمریکا و اروپا است.

فقط اگر مذاکرات وین در یکی دو هفته آتی بتواند به نتیجه ای برسد آنوقت شاید بتوان گفت سوپاپ اطمینان جنگ در منطقه فعال می شود و فشار کاهش می یابد.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:185
Iran (Islamic Republic of)
09:08 - 1400/04/18
جنگ از این بدتر با این وضعیت کل کشور از تولید بیکاری تورم ثبات اقتصاد بلاتکلیفی کارخانجات تولیدات دام کشاورزی خشکسالی
Iran (Islamic Republic of)
09:10 - 1400/04/18
ايران تکلیفش مشخصه آمریکا کل دنیارو علیه ایران وارد جنگ میکنه
پاسخ ها
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
شما 1 درصد فکر کن جنگ بشه ، احتمال اینکه صلح بشه خیلی بالاتر تا جنگ بشه
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1400/04/18
ایران باید دست از ماجراجویی هایی که به طور کل به ضرر کشور و ملته دست برداره. به ما چه که اون طرف مرزها چه می گذره خودمون تو باتلاق مشکلات غرق شدیم بسه دیگه لطفا
پاسخ ها
POYA
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
ذهن مهد کودکی
Iran (Islamic Republic of)
09:15 - 1400/04/18
زودتر تکلیف رو روشن کن پس
Iran (Islamic Republic of)
09:19 - 1400/04/18
هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند
پاسخ ها
محمد ۱
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
سلام بنده نظرم دخالت در امور داخلی هیچ کشوری نیست اما در مقابل آمریکا نباید کوتاه آمد والسلام
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
کار غلط مال مسئولین ایرانه
Iran (Islamic Republic of)
09:21 - 1400/04/18
بابا امریکا نیازی به ایران نداره و براش مهم نیس ایران چجوری بشه پس واس اونا فرقی نداره که برجامی باشه یا نه بهد مسؤلان ایرانی فک میکنن مثلا انریکارو شکست دادن
Iran (Islamic Republic of)
09:22 - 1400/04/18
امریکایی ها خودشان هم می دانند که دیگر در منطقه جایی ندارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۹
دقيقا
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1400/04/18
دقیقا همینه بایدن نامرد حیله گر
Iran (Islamic Republic of)
09:25 - 1400/04/18
تا تندرو ها یه جنگی دیگه راه نیاندازند دست بردار نیستن
Iran (Islamic Republic of)
09:25 - 1400/04/18
فقطو فقط مقابل شخص زور گو باید ایستاد اگر بترسی همه چیزت رابا ترست خواهد گرفت!!!!
Iran (Islamic Republic of)
09:25 - 1400/04/18
مقاله یک طرفه و جانب دارانه و دنبال حماسه انگاری است. بهتره به حقیقت برگردیم و احساسات را کنار بگذاریم. برای مردم افغانستان و عراق و سوریه ، چه امریکا ، چه ایران متجاوز است ، پس ریسمون به آسمون نبافیم و تیم خیالی درست نکنیم.
Iran (Islamic Republic of)
09:28 - 1400/04/18
انشالله هر چه زود تر جنگ اتفاق بیفتد .
تا مسئولین و اقا زاده از کشور دفاع کنند.
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1400/04/18
بعضی دوست دارند ، مسیله را از سختترن
راه حل کنند ، نه اسانترین راه .
Iran (Islamic Republic of)
15:21 - 1400/04/18
جنگ جنگ تا پیروزی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
اورانوس_فوتر2
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر