ماجرای شهاب‌سنگی که در تهران میلیاردی شد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۵۹۱۵
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶
۵۲۰۴
در میان آشفته بازار داد و ستدهای پر شگفتی دنیای سایبری انتشار آگهی فروش یک شهاب سنگ مریخی درشت پیکر از همه غریب‌تر و بدیع‌تر است.

برترین ها: انتشار آگهی فروش یک شهاب سنگ مریخی درشت پیکر که به آکندریت هاوردیت مسمی شده و محل برخوردش با سطح زمین بندر عباس معرفی شده و ۴۷۸ گرم وزن دارد و مدعی فروشش ادعای موجود بودن ویدیوی لحظه برخوردش با سطح زمین را هم دارد در تارنمای یک سایت در میان آشفته بازار داد و ستد‌های پر شگفتی دنیای سایبری از همه غریب‌تر و بدیع‌تر این روز‌ها بود. این شهاب‌سنگ بالغ بر ۵۰میلیارد تومان قیمت خورده است.

شهاب سنگ

آن طور که گفته می‌شود در طول سال عدد شهاب سنگ‌هایی که با سطح زمین برخورد می‌کنند پانصد گونه است که تنها پنج نمونه از آن به دست دانشمندان می‌افتد. شهاب سنگ به تکه باقیمانده از دنباله‌دار‌ها و سیارک‌ها گفته می‌شود که هنگام برخورد با جو زمین، ذوب نمی‌شود و به سطح سیاره ما سقوط می‌کند. بعضی از این سنگ‌ها به‌دلیل ابعاد کوچک هرگز پیدا نمی‌شوند. بعضی بسیار غول‌پیکرند و بعضی دیگر بسیار گران‌قیمت. به بهانه‌ی این آگهی نگاهی انداخته‌ایم به شهاب سنگ‌هایی که تاکنون کشف‌شده.

شهاب‌سنگ هوبا (Hoba)

شهاب سنگ

هوبا با ۶۰ تن وزن، ۷/۲ متر طول، ۷/۲ متر عرض و یک متر قطر. بزرگ‌ترین شهاب‌سنگ فلزی است که تاکنون روی زمین کشف شده است و درحال‌حاضر، در همان نقطه‌ای که در نامیبیا به زمین برخورد کرده نگهداری می‌شود. هوبا که به‌نظر می‌رسد حدود ۸۰ هزار سال قبل از جو زمین عبور کرده باشد، در سال ۱۹۲۰ توسط یک دهقان بومی کشف و از سال ۱۹۵۵ به‌عنوان میراث ملی ثبت شد.

شهاب‌سنگ آنیگیتو (Ahnighito)

شهاب سنگ

شهاب‌سنگ آنیگیتو یا خیمه که با حدود ۳۱ تن وزن حدود ۱۰ هزار سال قبل در دماغه یورک (کیپ یورک) در شمال‌غربی گرین‌لند به زمین برخورد کرده است، نه‌فقط سومین سنگ آسمانی بزرگ تاکنون کشف‌شده روی زمین است که بزرگ‌ترین شهاب‌سنگی است که تاکنون به دست انسان جابه‌جا شده است.

شهاب‌سنگ ال‌چاکو (El Chaco)

شهاب سنگ

ال‌چاکو یکی از بسیار شهاب‌سنگ‌های آهنی است که متعلق به مجموعه شهاب‌سنگ‌های محوطه‌ای با نام «مزرعه آسمان» است. شهاب‌سنگ‌های میدان آسمان، مربوط به بارش‌های شهابی هستند که بین ۴ هزار تا ۵ هزار سال قبل در شمال‌شرقی آرژانتین در استان ال‌چاکو رخ داده است.

شهاب‌سنگ آرمانتی (Armanty)

شهاب سنگ

این شهاب‌سنگ آهنی که با حدود ۲۸ تن، چهارمین شهاب‌سنگ بزرگ تاکنون کشف‌شده روی زمین است در سال ۱۸۹۸ در جمهوری خودمختار شین‌جیانگ در شرق چین کشف شد.

شهاب‌سنگ باکوبیریتو (Bacubirito)

شهاب سنگ

این شهاب‌سنگ که درحال حاضر در مرکز علمی کولیاکان در مکزیک نگهداری می‌شود با ۲۴ تن وزن، پنجمین شهاب‌سنگ یک‌تکه بزرگی است که تاکنون روی زمین کشف شده است.

اما قصه‌ی سقوط شهاب‌سنگ‌ها در ایران مربوط به سال ۱۲۵۹ می‌شود که در ۱۰۰ کیلومتری غرب تهران، در محلی به نام «بوغین» واقع در غرب اشتهارد شهاب‌سنگی سقوط کرد و چوپانان منطقه این سنگ آسمانی را از عمق دو متری زمین خارج کردند و به دربار ناصرالدین شاه قاجار فرستادند. این شهاب‌سنگ بزرگترین شهاب‌سنگی است که از آسمان و جو زمین عبور کرد و در کشور ما با وزن ۵۴ کیلوگرم به زمین نشست و در حال حاضر در کاخ گلستان نگهداری می‌شود.

شهاب سنگ

شهاب‌سنگ «نراق» نیز پس از حدود ۱۳ میلیون سال گردش در فضا به سمت کره زمین متمایل شد و در روز ۲۸ مرداد سال ۱۳۵۳ در نراق از توابع استان مرکزی فرود آمد. این شهابسنگ ۳ کیلو و ۲۰۰ گرمی در لحظه فرود با سقف دبیرستان معصومی نراق برخورد کرد که در آن زمان در حال ساخت بود.

در سال ۱۳۹۴ نیز شهاب‌سنگ دیگری بر پشت بام خانه‌ای در فامنین استان همدان افتاد. این سنگ با وزنی حدود یک کیلوگرم از ایزوگام عبور کرده و به بافت سنگی پشت بام رسید، اما از آن عبور نکرد.

شهاب سنگ

بر اساس آمار‌ها تا سال ۲۰۱۹ تعداد ۲۹۹ شهاب سنگ ایران به ثبت رسیده است.بنا بر نتایج تحقیقی که به تازگی در مجله ساینس منتشر شده است، میزان بارش شهاب سنگ‌ها در ۲۹۰ میلیون سال اخیر نسبت به دوره ۷۰۰ میلیون سال پیش از آن دو برابر شده است.

شهاب سنگ

با این حال جای نگرانی نیست چرا که علیرغم روند افزایش بارش شهاب‌سنگ‌ها، برخورد‌های بزرگ و شدید هر یک یا چند میلیون سال یک بار رخ می‌دهد. در لیست خطر سازمان ناسا تهدید شهاب‌سنگی عمده‌ای دیده نمی‌شود. در واقع بزرگ‌ترین تهدید حاضر یک شهاب‌سنگ به عرض ۱.۳ کیلومتر است که منجمان تخمین می‌زنند در حدود ۸۶۱ سال دیگر با احتمال ۹۹.۹۸۸ درصد بدون برخورد از کنار زمین بگذرد.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
Colombia
08:16 - 1400/04/22
چند سال پیش در یکی از برنامه های کانال دیسکاوری فیلمی دیدم که در یکی از شهرهای کوچک آمریکا بارش شهاب سنگ اتفاق افتاده بود و از یکی از دانشگاه های معروف ، اکیپی از دانشمندان برای خرید و جمع آوری به آنجا رفته بودند و به قیمت طلا ، شهاب سنگها را وزن کرده و می خریدند و جالب بود که همه در سطح شهر به دنبال تکه های شهاب سنگها می گشتند و خیلی ها هم پیدا می کردند ولی قطعات کوچکی بودند و یکی از نشانه های این سنگهای قیمتی جدای از ظاهر آنها ،جرم حجمی بیشتر و سنگینی آنها نسبت به سنگهای معمولی بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
خوب حالا که چی؟ چکار کنیم خب؟ اینارو که همه میدونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
ادیب_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر