سیدصالحی: در دربی، تنوع تاکتیکی ندیدیم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
استخدام_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۶۹۴۰
۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
۵۸۸
سیدمهدی سیدصالحی، بازیکن سابق تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌گوید که در دیدار این دو تیم در جام حذفی، تنوع تاکتیکی مشاهده نمی‌شد.

خبرگزاری تسنیم: سیدمهدی سیدصالحی در خصوص دیدار پرسپولیس و استقلال در جام حذفی اظهار داشت: دو تیم در شرایطی به هم رسیدند که در هفته‌های اخیر، در لیگ وضعیت خوبی داشتند. پرسپولیس با 2 امتیاز اختلاف صدر جدول است و استقلال هم به جز مساوی مقابل آلومینیوم همه بازی‌ها را برده بود.

وی ادامه داد: شرایط پیش از بازی طوری بود که انتظار یک فوتبال رو به جلو با تنوع تاکتیکی را داشته باشیم. پرسپولیس با سیستم 2-4-4 و استقلال با سیستم 1-2-4-3 بازی کرد و استقلال برخلاف بازی قبلی که 2-5-3 بازی کرد و دو مهاجم رأس داشت، در این بازی با یک مهاجم وارد میدان شد که مهدی قایدی از سمت چپ و فرشید اسماعیلی سمت راست اضافه می‌شدند و در دفاع هم به سیستم 1-4-5 تبدیل می‌شدند.

بازیکن پیشین تیم‌های پرسپولیس و استقلال خاطرنشان کرد: نیمه اول دو تیم بیشتر دنبال میانه میدان بودند و تحرک کم خط هافبک و حق انتخاب برای بازیکن صاحب توپ را کمتر دیدیم که علتش تراکم زیاد در خط هافبک بود و کمتر دیدیم که مدافعان چپ و راست نفوذ کنند. در نیمه دوم تغییرات باعث شد دو تیم فقط یک مقدار بالاتر بازی کنند و از چپ و راست موقعیت ایجاد کردند اما بازهم تنوع تاکتیکی ندیدیم و بازهم بازی در میانه میدان بود.

سیدصالحی درباره چرایی ایجاد موقعیت بیشتر در وقت‌های اضافه بازی، گفت: وقت اضافه که بیشتر از 90 دقیقه موقعیت گل داشت، به این علت که توپ در میانه میدان نبود و در دقایقی روی دروازه استقلال و دقایقی روی دروازه پرسپولیس بود. در وقت اضافه پرسپولیس به تیر دروازه زد، استقلال به کنار دروازه زد، اما در کل بازی موقعیت آنچنانی ندیدیم و میل دو تیم به حضور در ضربات پنالتی بود. حتی بازیکنان بزرگ هم در پنالتی اشتباه می‌کنند و استقلال خوش شانس‌تر بود و با مهارهای سیدحسین حسینی پیروز شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که پیروزی فصل قبل استقلال در ضربات پنالتی مقابل پرسپولیس چقدر در روحیه این تیم تأثیر داشت، خاطرنشان کرد: هر دو تیم قبل از بازی در تمرینات ضربات پنالتی می‌زنند، مربیان روحی و روانی با بازیکنان صحبت می‌کنند و نفرات پنالتی زن انتخاب می‌شوند. این شرایط روحی و روانی بازیکن است که چگونه پنالتی بزند و شانس هم باید دید با چه بازیکنی است. هر بازیکنی اعتماد به نفس بالاتری باشد، بهتر پنالتی می‌زند.

کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص اینکه در فینال یورو بازیکنان تعویضی موفق به گل کردن پنالتی نشدند و این اتفاق برای بازیکنان تعویضی پرسپولیس هم رخ داد و آیا می‌توان گفت که بازیکنان تعویضی روحیه کمتری برای پنالتی زدن دارند، اظهار داشت: بابک مرادی و سعید آقایی هم تعویضی به زمین آمدند و پنالتی خود را گل کردند. بحث روحی و روانی مهم است و حتماً این بازیکنان در تمرین خوب پنالتی زده‌اند. یحیی گل‌محمدی حتماً این بازیکنان را به زمین آورد که اگر بازی به پنالتی کشیده شد، پنالتی بزنند. وقتی بازی حذفی است و 120 دقیقه‌ای می‌شود، تفکرات مربی نسبت به بازی‌های قبل را هم تغییر می‌دهد و حتی برخی بازیکنان را دقیقه 120 به زمین می‌آورند تا پنالتی بزنند. این استدلال درست نیست که بازیکنان تعویضی برای پنالتی زدن روحیه کمتری داشته باشند.

سیدصالحی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا شکست پرسپولیس در روند این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر هم تأثیر می‌گذارد یا نه، گفت: این اتفاق می‌تواند رخ بدهد و این مسئله به کادرفنی، سرپرستی و مدیریتی بستگی دارد تا بازیکنان را از نظر روحی و روانی برگردانند. چون دربی کاری به جدول ندارد، مسائل حاشیه‌ای را وارد تیم می‌کند و این مسئله به کادرفنی بستگی دارد که تیم را از آن شرایط روحی و روانی خارج کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
آف دکور _فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر