۸ بیماری که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۳۷۴۸۰
۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
۴۷۸۴
در این مطلب ۸ مشکل مربوط به سلامت جنسی را بررسی می‌کنیم که متأسفانه آقایان تمایلی به صحبت کردن در خصوص آن‌ها را ندارند.

سلامت‌نیوز: در این مطلب ۸ مشکل مربوط به سلامت جنسی را بررسی می‌کنیم که متأسفانه آقایان تمایلی به صحبت کردن در خصوص آن‌ها را ندارند.

۸ مشکل مردانه که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند

سلامت جنسی آقایان اهمیت ویژه‌ای دارد، اما بر اساس بررسی‌هایی که در آمریکا انجام شده از هر ۵ مرد، ۴ مرد بین ۱۸ تا ۳۴ سال هیچ‌گاه در خصوص سلامت جنسی و مشکلات مردانه با اطرافیانشان صحبت نمی‌کنند. اما لازم است که آقایان از همین سنین نسبت به سلامت جنسی خود هشیار بوده و مراقب خود باشند. در این مطلب ۸ مشکل مربوط به سلامت جنسی را بررسی می‌کنیم که متأسفانه آقایان تمایلی به صحبت کردن در خصوص آن‌ها را ندارند.

سرطان بیضه‌ها

آقایان به سختی راضی می‌شوند نزد پزشک بروند و این یک عادت ناخوشایند و آسیب‌رسان است. چون سرطان بیضه‌ها در حدود ۳۳ سالگی بروز می‌کند و این نوع سرطان رایج‌ترین نوع سرطان در بین آقایان بین ۱۵ تا ۲۹ سال محسوب می‌شود. در حدود ۷ درصد از این نوع سرطان نیز در بین کودکان و نوجوانان مشاهده می‌شود. بر اساس بررسی محققان، در ۴۰ سال گذشته شاخص ابتلا به سرطان بیضه در این گروه سنی دو برابر شده است.

به گفته متخصصان آقایان سالانه باید سلامت بیضه‌های خود را بررسی کنند این در حالی است که اکثر آن‌ها یا آگاهی کافی در این خصوص ندارند و یا تمایلی به این کار نشان نمی‌دهند. به توصیه پزشکان اگر در این ناحیه غده یا ناراحتی احساس می‌کنید حتماً به پزشک مراجعه کنید و بدانید که این نوع سرطان، مردان بین ۲۰ یا ۳۰ سال را درگیر می‌کند. خبر خوب اینکه این نوع سرطان اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است. خبر بد اینکه این نوع سرطان سلامت جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و برداشتن بیضه نیز می‌تواند باروری را کاهش دهد؛ بنابراین بهتر است قبل از اقدام اسپرم فریز شود تا در زمان مورد نیاز مورد استفاده قرار بگیرد.

۸ مشکل مردانه که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند


ناباروری

پدر شدن معمولاً در سنین پایین جزو اولویت‌های مردان جوان نیست. متأسفانه برخی کار‌ها در سنین جوانی احتمال بروز مشکل در قدرت باروری مردانه را در سنین بالاتر تحت تأثیر قرار می‌دهد. مصرف مواد مخدر سلامت اسپرم را به خطر می‌اندازد و مصرف استروئید‌ها برای افزایش حجم عضلانی نیز می‌تواند تولید اسپرم را متوقف کند. البته در نهایت، این مشکلات به مرور برگشت‌پذیر است، چون اسپرم هر سه ماه یکبار دوباره تولید می‌شود. اما آقایان صرفاً زمانی متوجه خطرات و مشکلات سلامت جنسی خود می‌شوند که با پزشک مشورت کنند؛ بنابراین بهتر است هر از گاهی برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید.


افسردگی

علائم افسردگی در بین آقایان و خانم‌ها متفاوت است. مردانی که با این مشکل دست به گریبان هستند بیشتر احساس خستگی می‌کنند و عصبی و تحریک‌پذیر می‌شوند. افسردگی مانند دیگر مشکلات روحی، خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما اکثر آقایان به دلیل ترس از قضاوت شدن و به قول خودشان انگ خوردن در خصوص آن صحبتی نمی‌کنند. برخی از آقایان به دلیل افت میل جنسی به پزشک مراجعه می‌کنند و پزشک بعد از بررسی‌های دقیق‌تر متوجه علائم افسردگی یا مشکلات زناشویی در آن‌ها می‌شود. صحبت کردن با اطرافیان و پزشک در خصوص سلامت روان اولین گام برای کنترل مشکل افسردگی و بهبود سلامت روانی و جنسی در آقایان است.

۸ مشکل مردانه که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند


چاقی مفرط

اضافه وزن و چاقی مفرط خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و برخی از انواع سرطان‌ها را افزایش می‌دهد. اما اضافه وزن همچنین به قدرت باروری و میل جنسی آقایان نیز آسیب می‌زند. سلول‌های چربی، استروژن بیشتری تولید می‌کنند و این هورمون یک هورمون زنانه است. این مسئله نیز تأثیر منفی روی اسپرم گذاشته و به قدرت باروری آقایان آسیب می‌زند. این مسئله همچنین به میل جنسی نیز آسیب می‌زند؛ بنابراین لازم است که پزشک در هر مراجعه وزن و شاخص توده بدنی‌تان را کنترل کند. یادتان باشد برای داشتن رابطه جنسی شاداب بهتر است که آقایان برخی از تغییرات مثبت مانند کنترل وزن را از سنین جوانی اعمال کنند.


بیماری‌های مقاربتی

هرساله میلیون‌ها مورد جدید بیماری‌های جنسی قابل سرایت مانند سیفلیس که در صورت عدم درمان به‌موقع اثرات فاجعه باری دارد در آمریکای شمالی تشخیص داده می‌شود. یادتان باشد همیشه برای پرداختن به سلامت جنسی زمان ندارید و گاهی برای درمان خیلی دیر می‌شود. برای تشخیص و بررسی بیماری‌های مقاربتی لازم است که آقایان و حتی نوجوانان نیز حداقل یکبار تست اچ آی وی که عامل بیماری ایدز است بدهند. دیگر تست‌های مربوط به بیماری‌های مقاربتی نیز باید برحسب نوع سبک زندگی و سابقه پزشکی فرد انجام شود. لازم است که آقایان از سنین جوانی آموزش‌های لازم را برای خودمراقبتی دریافت کنند و همچنین بیاموزند که مراجعه به پزشک شروع صحبت در خصوص مشکلات سلامتی آن‌ها و بخصوص بیماری‌های مقاربتی است. یادتان باشد که پیشگیری از ابتلا به این نوع بیماری‌های بسیار ساده است و تنها نیاز به آموزش به موقع و صحبت در خصوص مشکلات جنسی دارد. استفاده از کاندوم بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی در آقایان است.

۸ مشکل مردانه که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند


دیابت

باید بدانید ابتلا به دیابت نوع ۲ در آقایان خطر بروز اختلالات نعوظ را افزایش می‌دهد. دیابت می‌تواند به عصب‌هایی که آلت تناسلی و همچنین رگ‌های خونی را تحت تأثیر قرار می‌دهند آسیب زده و در نتیجه در روند نعوظ آلت اختلال ایجاد کند. تشخیص به موقع اختلال در قند خون می‌تواند خطر ابتلا به دیابت و در نتیجه اثرات آن در بروز اختلال نعوظی را نیز کاهش دهد. متخصصان توصیه می‌کنند که آقایان به طور مرتب به پزشک مراجعه کنند تا در مسیر درست سلامتی گام بردارند. به این ترتیب نیز تمام عواملی که سلامت جنسی آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد در سریع‌ترین زمان ممکن تشخیص و در مسیر درمان قرار می‌گیرد.


افت میزان تستوسترون

میزان کم هورمون تستوسترون که یک هورمون مردانه است با بروز مشکلات سلامتی مانند افت میل جنسی، بی‌خوابی و تغییر خلق‌وخوی ارتباط دارد. این مشکل گاهی تمام اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد بنابراین توصیه می‌شود که با پزشک مشورت کرده و آزمایش دهید. ممکن است برای برخی آقایان روش‌های درمانی جایگزینی تستوسترون برای تقویت مردانگی خود وسوسه‌انگیز باشد. اما توجه داشته باشید که این نوع درمان با عوارضی مانند جمع شدن بیضه‌ها و کاهش تولید اسپرم همراه است. بهتر است میزان تستوسترون خود را بررسی و با پزشک در خصوص مزایا و معایب درمان جایگزینی تستوسترون صحبت کنید. باید بدانید که روش‌های طبیعی مانند بلند کردن وزنه برای تحریک تولید تستوسترون وجود دارد.

۸ مشکل مردانه که آقایان درباره آن صحبت نمی‌کنند


سرطان پروستات

سرطان پروستات بیشتر جنبه ژنتیکی و خانوادگی دارد. اگر در خصوص این مشکل با خانواده و نزدیکانتان صحبت کنید بیشتر در جریان احتمال خطر بروز این نوع سرطان، روش‌های پیشگیری و مراقبت قرار می‌گیرید. اگر زیر ۳۵ سال هستید، اما پدرتان سرطان پروستات داشته لازم است که زودتر از فردی که سابقه خانوادگی این نوع سرطان را ندارد تست‌های لازم را انجام دهید.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
09:15 - 1400/04/27
من دچار زود انزالي بسيار شديد و همچنين نعوظ ضعيف هستم، چه كار كنم؟ خجالت مي كشم دكتر برم
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1400/04/27
به جهنم ،ان شااالله کل مردا و پسرایی که مادر و خواهر و زن و دخترشون اذیت میکنن از این بیماریها بگیرن و بمیرن ،یکیش پدرم
پاسخ ها
علی باقری
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
چه دل پری داریا خخخ.
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
چقدر شما ناراحتید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر