آزارا پرز سانچز؛ دختری که چشم‌ها را خیره کرد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۰۷۶
۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
۱۳۰۱۰
عبور از کودکی درحالی که به اختلال‌های خاصی مبتلا هستید، می‌تواند بسیار سخت و خارج از تحمل یک کودک باشد. معمولا کودکان مبتلا به بیماری یا اختلالی که به یادگیری مربوط است، به دلایل متفاوتی مانند برخورد همکلاسی‌ها و کادر آموزشی و البته مجهز نبودن مدرسه‌ها روز‌های کابوس‌واری را می‌گذرانند.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: عبور از کودکی درحالی که به اختلال‌های خاصی مبتلا هستید، می‌تواند بسیار سخت و خارج از تحمل یک کودک باشد. معمولا کودکان مبتلا به بیماری یا اختلالی که به یادگیری مربوط است، به دلایل متفاوتی مانند برخورد همکلاسی‌ها و کادر آموزشی و البته مجهز نبودن مدرسه‌ها روز‌های کابوس‌واری را می‌گذرانند.

سندروم اسپرگر

داستان زندگی این دختر و موارد مشابه البته به ما یادآوری می‌کند با تشخیص به موقع و به کارگیری استراتژی‌های آموزشی مناسب، کودکان مبتلا به اختلال‌های طیف اوتیسم یا اختلا‌های مشابه می‌توانند درخششی برابر یا بیشتر از کودکان "به اصطلاح نرمال" داشته باشند.

روز‌هایی که بی‌جهت سخت بودند!

آزارا پرز سانچز، دخترِ نابغه داستان ما هم تا پیش از تشخیص درگیریش با سندروم اسپرگر، شرایط بدی را تجربه می‌کرد. به دلیل همین بیماری که برای فرد مبتلا مراودات اجتماعی را بسیار سخت می‌کند، آزارا هم در پیش دبستانی و مهد کودک روز‌های سختی را از سر می‌گذراند.

سندروم اسپرگر

بسیار پیش می‌آمد که همکلاسی‌هایش صرفا، چون درک درستی از شرایط او نداشتند، آزارش می‌دادند و او را عجیب و غریب صدا می‌کردند. حتی بعضی از معلمانِ او شکایتش را پیش مادرش می‌بردند و عدم علاقه او به مباحث درسی و خوابیدنش سر کلاس را سرزنش می‌کردند. همین سرزنش‌ها برای مادر آزارا تردیدی ایجاد کرد که چگونه دختری که همیشه سرش در کتاب است ممکن است به درس علاقه نداشته باشد؟

اختلال طیف اوتیسم یا ASD

اختلال‌های طیف اوتیسم یا ASD که بیماری اسپرگر را هم شامل می‌شود، اختلالی به طور مستقیم مربوط به رشد روانی است. مبتلایان به این اختلال با سختی‌هایی غیر عادی در روابط اجتماعی، ارتباط‌های کلامی و غیرکلامی و پردازش و انجام الگو‌های رفتاریِ تکراری روبرو هستند.

سندروم اسپرگر

این اختلال‌ها، طیف اوتیسم نامیده می‌شوند چرا که شدت و نوع اثر آن در انسان‌های مختلف به شدت متفاوت است. برای افراد درگیر با این اختلال، تشخیص به موقع و بهره‌مندی از آموزش مناسبِ شرایطشان تفاوتی به شدت چشمگیر ایجاد می‌کند. ایلان ماسک یکی از معروف‌ترین افراد درگیر با سندروم اسپرگر است.

باهوش‌تر از انیشتین!

دقیقا در همان زمانی که خانواده آزارا مشغول درک تشخیص پزشک و هضم شرایط او بودند، تشخیص دیگری شگفت زده‌شان کرد. آن‌ها در کمال شگفتی آگاه شدند که آی‌کیوی آزارا، عدد بسیار قابل توجه ۱۶۲ است. این عدد زمانی باعث تعجبتان خواهد شد که بدانید آی‌کیوی دانشمندان بزرگ و نوابغی مانند استفان هاوکینگ و آلبرت انیشتین کمتر از آزارا و ۱۶۰ تخمین زده می‌شود.

سندروم اسپرگر

همین تشخیص به موقع انگار زندگی و شرایط آزارا را از این رو به آن رو کرد. دانستن چنین داستانی به ما یادآوری می‌کند که چه بسیار دختران و پسرانی در کشورمان با شرایطی شبیه به آزارا صرفا به دلیل عدم تشخیص به موقع و عدم دسترسی به آموزش مناسب به جای درخشیدن در مجامع علمی معتبر دنیا، فقط و فقط با کلمات و نگاه‌ها سرزنش می‌شوند.

به‌همین سادگی شرایط عوض شد

آزارا به محض برخورداری از آموزش مناسبِ شرایطش، چشم‌ها را خیره کرد. او در مدرسه جدید و مناسبش تا پیش از ۵ سالگی تحصیلات دوره ابتدایی را به پایان رساند. آزارا تا پیش از ۶ سالگی دوره راهنمایی را تمام کرد و زمانی که ۸ ساله بود، موفق شد تحصیلات دوره دبیرستان را به پایان برساند و دیپلمش را بگیرد. او قبل از ۸ سالگی به عنوان نماینده مدرسه‌اش در همایشی که انستیتوی فرهنگ و هنر مکزیک در تیخوانا برگزار می‌کرد، حاضر شد و ارائه فوق‌العاده‌اش درباره سیاه‌چاله‌ها تمام افراد بالغ حاضر در جلسه را مبهوت کرد.

سندروم اسپرگر

دختر نابغه داستان ما در حال حاضر در حالی که هنوز ۱۰ سال هم ندارد در دانشگاهی در مکزیک تحصیل می‌کند. آزارا در دانشگاه به صورت همزمان در دو رشته متفاوت مهندسی درس می‌خواند و حالا دیگر به خوبی می‌داند چه توانایی‌هایی دارد. حالا دیگر سقف آرزوی این دختر، شبیه بچه‌های عادی بودن نیست. آزارا می‌خواهد فضانورد شود و روزی روی مریخ گام بردارد و استادان و همکلاسی‌هایش هیچ‌کدام به این آرزوی او نمی‌خندند.

تحصیل در دانشگاه آریزونا

قدم بعدی برای آزارا تحصیل در دانشگاه آریزونا است. مکانی که دانشگاه محبوب او محسوب می‌شود وبرنامه‌های اکتشافات فضایی‌اش را حتی سازمان ناسا به رسمیت می‌شناسد. جالب است بدانید آزارای مبتلا به نوع خاصی از اوتیسم، این دختر عجیب و غریب، یکی از معدود دانشجویان دانشگاه آریزونا خواهد بود که مستقیما توسط رئیس دانشگاه به تحصیل در آن‌جا دعوت شده است.

سندروم اسپرگر

رئیس دانشگاه معتبر آریزونا، رابرت سی رابینز در نامه دعوتش از آزارا چنین نوشته است:" وقتی در گوشه و کنار اینترنت داستان زندگیت را خواندم، بسیار احساساتی شدم و زمانی که فهمیدم دانشگاه ما، دانشگاه مورد علاقه توست، احساس غرور کردم. ما در دانشگاه آریزونا برنامه‌های فضایی بسیار برجسته‌ای داریم و مطمئن باش که در آینده به دفعات شانه به شانه بزرگترین متخصصان علوم فضایی تحقیق و تلاش خواهی کرد. آینده بسیار روشنی روبروی توست و از صمیم قلب امیدوارم خاطرات خوبی در کمپ دانشگاه آریزونا بسازی. "

به کودکانِ ایرانی شبیه آزارا

آزارا پرز سانچز تا قبل از ۱۰ سالگی، به موفقیت‌هایی رسیده است که بیشتر انسان‌ها در تمام طول عمرشان تجربه نخواهند کرد. آزارا البته در همان زمان که به پیشرفت و تحصیل مشغول است، هیچ زمانی را برای انگیزه و روحیه دادن به دختران و پسران شبیه به خودش از دست نمی‌دهد. دخترک نابغه ضمن تاکید بر دنبال کردن آرزوها، به تمام کودکانِ هم‌شرایطش در جهان می‌گوید:" هرگز تسلیم نشو... اگر از جایی که الان هستی راضی نیستی همین حالا شروع به برنامه‌ریزی و تلاش کن تا به جایی که راضی‌ات می‌کند برسی. "

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
08:24 - 1400/05/08
بابا ایول چقدر کیف کردم خدایی عالی بود عالی موفق باشی دختر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
رسانه برای عوام افسانه سازی میکنه و رویا می فروشه هیچ خبری نیست .هیاهوی قبلیها چی شد؟ هیچ .آدمی برای این دو روز دنیا ساخته نشده خیلی جدیش نگیرید!
Iran (Islamic Republic of)
09:00 - 1400/05/08
جوانان ایرانی با مدرک تحصیلی دکترا در رشته های مختلف بخصوص مهندسی ، امیدی برای فردای خود ندارن.اینجا علم و سواد بی معنا.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
مدرک دانشگاه آزاد رو بذار در کوزه آبشو بخور! از وقتی این مملکت بدبخت شد که همه خواستند برن دانشگاه مدرک بگیرند
ارش کمانگیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
مدرک کشکی ک ارزش نداره. بلد نیستن ی دو دوتا چهارتا کنن فوق لیسانس گرفتن
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1400/05/08
کودک ایرانی چطوری تسلیم نشه وقتی قرار اینترنت و ارتباطش با دنیای بیرون قطع بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
کودکان با اختلال یادگیری خیلی عذاب می کشن چون مدرسه امکانات و شناختی از مشکلاتشون ندارن و اونا رو طرد می کنن
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1400/05/08
ایران بود بدبخت بی آینده بود
Iran (Islamic Republic of)
12:32 - 1400/05/08
جوانان ایرانی که اکثر اساتید و دانشجوهاش بیسوادن حتی اوضاع صنعتی شریفم خوب نیست.خنگ ترین فامیل ما فوق لیسانس رو صنعتی شریف گرفت و لیسانس رو از شاهد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
راستی چرا اینجوریه؟!
البته یه نکته مهم اینکه، تعداد دانشگاه‌های ما به نسبت جهانی خیلی زیاده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
من صنعتی شریف تحصیل کردم اکثرا اساتید بیسواد و سهمیه ای
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
اون سهمیه‌ای بوده حتما. کسی که با درس خوندن برسه شریف واقعا خوبه از لحاظ سواد.
Iran (Islamic Republic of)
12:54 - 1400/05/08
به اندازه کافی ناامید و داغون هستیم .پس بهتره افراد خاص و نابغه رو معرفی و مقایسه نکنید.
Iran (Islamic Republic of)
19:01 - 1400/05/08
اینجا ایران است کشوری که همه چیزش فرق میکند
Iran (Islamic Republic of)
01:16 - 1400/05/09
آفزین افتخار ایران عزیز
Iran (Islamic Republic of)
01:32 - 1400/05/09
اینجا ایران است به اندازه مدارس دانشگاه درست کردن بدون کنکور میری مدرک لیسانس فوق لیسانس می‌دهند بد میگی صندلی نیست بشین روش و حقوق ماهیانه بگیرند کار سخت هم که افغانی می کند جوانان بیسواد و تنبل تحویل جامعه دادن
پاسخ ها
setareh
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
البته نابغه بودن و هوش از بچگی معلوم میشه! ربطی نداره
Iran (Islamic Republic of)
20:04 - 1400/05/12
یاد دکتر علی وفا افتادم
موفق باشی دختر
Iran (Islamic Republic of)
09:25 - 1400/06/20
ابتدای مطلب نوشته در دوره پیش دبستانی شرایط سختی داشته و... پس چطور تا قبل از پنج سالگی ابتدایی رو تموم کرده؟ لابد از سه سالگی رفته مهد کودک؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو