واکنش فرمان‌آرا به انتقادات از اصغر فرهادی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۲۶۷
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
۱۴۰۳
بهمن فرمان‌آرا، با بیان این‌که هیچ کس نمی‌تواند برای فردی دیگر تصمیم بگیرد و با اشاره به آن‌هایی که برای اصغر فرهادی بعد از موفقیت فیلم او در جشنواره کن، دستورالعمل صادر کردند، تاکید کرد «اگر هر کسی کار خودش را بکند و به دیگران کاری نداشته باشد، بهتر است.»

خبرآنلاین: بهمن فرمان‌آرا، با بیان این‌که هیچ کس نمی‌تواند برای فردی دیگر تصمیم بگیرد و با اشاره به آن‌هایی که برای اصغر فرهادی بعد از موفقیت فیلم او در جشنواره کن، دستورالعمل صادر کردند، تاکید کرد «اگر هر کسی کار خودش را بکند و به دیگران کاری نداشته باشد، بهتر است.»

بهمن فرمان‌آرا، تهیه‌کننده، کارگردان و فیلمنامه‌نویس، شامگاه جمعه اول مرداد، مهمان برنامه «پرانتز بازِ» رادیو نمایش بود و درباره‌ فعالیت‌های جدیدش و همچنین مفهوم اخلاق در سینمای ایران، سخن گفت.

واکنش فرمان‌آرا به انتقادات از اصغر فرهادی

در ابتدای گفت‌وگو، مارال دوستی، تهیه‌کننده و سردبیر برنامه از او خواست تا درباره‌ برگزاری کلاس و دوره‌ای که دارد، توضیحاتی را ارائه دهد. فرمان‌آرا پاسخ داد: «یونسکو، یک پلتفرم برای کارهای فرهنگی دارد که در همه جای دنیا پخش می‌شود، بنابراین هر کسی، حتی کسانی که در خارج از ایران هستند هم می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند. قرار است که من چهار شب پشت سر هم، راجع به قسمت‌های مختلف سینما صحبت کنم.»

او درباره محتوای این برنامه توضیح داد: «موضوعات مختلفی را در این کلاس‌ها مطرح خواهم کرد؛ از جمله درباره‌ فیلمنامه، تدوین، کارگردانی، چطور کار کردن با هنرپیشه‌ها که با نشان دادن بخشی از فیلم‌ها همراه خواهد بود.»

این کارگردان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا مقدمات سریال‌سازی او برای شبکه نمایش خانگی فراهم شده یا آن را به زمان بهتری موکول کرده است، گفت: «ما اگر بخواهیم منتظر زمان بهتر باشیم که خیلی باید صبر کنیم!

اما من پنج ماه با یکی از پلتفرم‌ها وقت صرف کردم، ولی مثل این‌که قرار بوده که آن سریال را من نسازم؛ به هر جهت، من اصلا دنبالش را هم نگرفتم، برای این‌که عمر کوتاه است و من وقتی برای پیگیری این مسائل ندارم. در حال حاضر می‌خواهم یک فیلم بسازم و بعد از این فیلم اگر شرایط درست بود، من آن مجموعه‌ نمایش خانگی را هم می‌سازم.»

در پایان این گفت‌وگو، فرمان‌آرا درباره مفهوم اخلاق در سینمای ایران و بحث سانسور توضیح داد: «هر کسی زمانی که فیلم می‌سازد، برای مخاطبی که انتخاب کرده است، آن را می‌سازد، درواقع همین‌طوری و بدون هدف نمی‌سازد تا بعد ببیند که آیا مخاطبی پیدا می‌کند یا خیر. چرا که بعد از این‌که فیلم ساخته شد، مساله‌ پخش در میان است که مافیای پخش چه زمانی چه فیلمی را اکران می‌کند و غیره. این‌ها همه مسائلی است که ما باید در طول زمانی که می‌خواهیم فیلم‌مان به دست، چشم و گوش مخاطب برسد، با آن بجنگیم.

من فکر می‌کنم که صداقت همیشه در مورد زندگی، کار کردن و همه‌ این‌ها مهم‌ترین مساله است. من در حال حاضر، ۵۴ سال است که با همسر و سه فرزندم زندگی و فکر می‌کنم همانطور که خانمم بااخلاق بوده، من هم سعی کردم که بااخلاق باشم اما برای کسی موعظه نمی‌کنم و برای کسی تصمیم نمی‌گیرم. به همین جهت درباره‌ آن‌هایی که برای فیلم اصغر فرهادی بعد از موفقیت او دستورالعمل صادر می‌کنند، باید بگویم که من فکر می‌کنم اگر هر کسی کار خودش را بکند و به دیگران کاری نداشته باشد، بهتر است.»

وبینار «سینما از نگاه بهمن فرمان‌آرا»، از شانزدهم تا نوزدهم مرداد برگزار می‌شود و عواید این دوره، از طرف این‌کارگردان مطرح به کودکان مبتلا به سرطان تقدیم خواهد شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر