درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۵۶۸
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۷
۲۲۵۵
دکتر سید علی‌محمد برقعی عضو وابسته و رئیس شاخه ماشین‌های کشاورزی گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم و استاد ممتاز دانشگاه تهران در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

ایسنا: دکتر سید علی‌محمد برقعی عضو وابسته و رئیس شاخه ماشین‌های کشاورزی گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم و استاد ممتاز دانشگاه تهران در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران

برقعی در سال ۱۳۱۷ در قم به دنیا آمد و دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند. بعد از اخذ دیپلم متوسطه در سال ۱۳۳۶ وارد دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۰ با رتبه ممتاز مدرک کارشناسی ارشد را در رشته مکانیک ماشین‌های کشاورزی کسب کرد. یک سال بعد عازم فرانسه شد و در سال ۱۳۴۶ موفق به اخذ دکتری تخصصی منهدسی ماشین‌های کشاورزی از دانشگاه سوربن فرانسه شد. وی بعد از بازگشت به ایران در دانشکده کشاورزی تهران مشغول به خدمت شد و درجات علمی استادیاری را در سال ۱۳۴۷ و دانشیاری را در ۱۳۵۳ طی کرد و در سال ۱۳۶۲ به مرتبه استادی دانشگاه تهران نائل شد.

تدریس دروس مختف رشته ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز دکتری از فعالیت‌های آموزشی دکتر برقعی بوده است.

او دوره دکتری مکانیک ماشین‌های کشاورزی در دانشگاه تهران، دوره‌های کارشناسی ارشد در رشته‌های مکانیک ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی و آزمایشگاه علم مواد در گروه مهندسی ماشین‌های کشاورزی در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران را راه‌اندازی کرده است.

از جمله سوابق علمی - اداری دکتر برقعی می‌توان به مدیریت گروه ماشین‌های کشاورزی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران، ریاست شاخه ماشین‌های کشاورزی فرهنگستان علوم، عضویت در شورای مکانیزاسیون کشاورزی وزارت کشاورزی، عضویت در کمیته هیئت داوران جشنواره خوارزمی، عضویت در شورای علمی کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، عضویت در شورای پژوهش‌های علمی وزارت علوم، عضویت در کمیسیون تدوین استانداردهای ماشین‌های کشاورزی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، عضویت در کمیته هیئت داوران کتاب‌های درسی رشته ماشین‌های کشاورزی مرکز نشر دانشگاهی و عضویت در کمیته تخصصی برنامه‌ریزی و تالیف کتاب‌های درسی رشته کشاورزی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد. وی همچنین کارشناس رسمی دادگستری بود.

از دکتر برقعی ده‌ها عنوان کتاب و مقاله دانشگاهی و ده‌ها عنوان کتاب برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در رشته مکانیک،‌ ماشین‌های کشاورزی و مکانیزاسیون که توسط وزارت آموزش و پرورش چاپ شده است، به یادگار مانده است.

وی در سال‌های عضویت وابسته در گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم، علاوه بر ریاست شاخه ماشین‌های کشاورزی، طرح‌های مطالعاتی ارزشمند و دقیقی اجرا کرد و سمینارهای موفقی نیز توسط او و همکارانش برگزار شد.

همکاری در تدوین فرهنگ نوین کشاورزی و منابع طبیعی و جلد نهم آن با عنوان ماشین‌های کشاورزی، شامل تعریف و معادل فارسی واژه‌های علمی، و انتشار آن از دیگر خدمات و فعالیت‌های ارزشمند ایشان در فرهنگستان علوم بوده است.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ضایعه درگذشت شادروان دکتر سیدعلی‌محمد برقعی را به خانواده ایشان و جامعه علمی و دانشگاهی کشور بخصوص دانشگاه تهران و به اعضای فرهنگستان علوم بخصوص استادان عضو گروه علوم کشاورزی تسلیت می‌گوید و برای استاد فقید علو درجات در درگاه باریتعالی مسألت دارد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو