گفتگوی شرمن با مقامات چینی درباره ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۳۹۸۶۰
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
۱۳۳۷
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد وندی شرمن معاون این وزارتخانه در دیدار با وزیر امور خارجه چین درباره ایران، افغانستان و کره شمالی مذاکره کرده است.

ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد وندی شرمن معاون این وزارتخانه در دیدار با وزیر امور خارجه چین درباره ایران، افغانستان و کره شمالی مذاکره کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد که شرمن در دیدار با "وانگ ایی" وزیر امور خارجه چین درباره منع گسترش سلاح های هسته ای و نگرانی های منطقه ای از جمله ایران، افغانستان، کره شمالی و میانمار بحث و گفتگو کرده است.

گفتگوی شرمن با مقامات چینی درباره ایران

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شرمن در این دیدار در مورد طیف وسیعی از موضوعات با وزیر خارجه چین گفتگو کرده است.

بر اساس اعلم وزارت امور خارجه آمریکا، طرفین در این دیدار درباره بحران آب و هوایی و بیماری همه گیر کووید ۱۹ نیز گفتگو کرده اند.

به گفته ند پرایس، شرمن در این دیدار تاکید کرد واشنگتن از رقابت سخت بین دو کشوراستقبال می کند اما به دنبال درگیری با چین نیست.

وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز در حساب کاربری خود نوشت که در این دیدار در مورد تعهد کشورش به رقابت سالم، حمایت از حقوق بشر، ارزش های دموکراتیک و تقویت نظم بین المللی مبتنی بر قوانین که به نفع همه ما است، صحبت کردم.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت که شرمن با وزیر خارجه چین گفت‌وگوی صریح و آشکار انجام داد و نگرانی های مربوط به حقوق بشر و پرونده‌های بازداشت شدگان آمریکایی و کانادایی در چین را مطرح کرد.

پیش از این، یک مقام ارشد آمریکایی که نامش بیان نشده بود، در آستانه سفر شرمن به تیانجین چین اعلام کرد وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به تیانجین به مقامات پکن تصریح می کند از رقابت با چین استقبال می کنیم اما میدان رقابت باید برابر باشد.

وی در نشست توجیهی با خبرنگاران آمریکایی گفته بود: ما نمی خواهیم این رقابت سخت و پایدار به درگیری تبدیل شود و موانع احتیاطی برای جلوگیری از تبدیل رقابت به درگیری باید وجود داشته باشد. همانطور که وزیر امور خارجه گفته است روابط با چین، در جایی می تواند مبتنی بر همکاری باشد، جایی که باید رقابتی و جایی دیگر خصمانه باشد.

به نقل از تارنمای گلوبال تایمز، " وانگ یی" وزیر خارجه چین روز گذشته پیش از سفر امروز (یکشنبه )"وندی شرمن" معاون وزیر خارجه آمریکا به چین خاطر نشان کرد، پکن هرگز نمی‌پذیرد که کشوری به دنبال برتری‌جویی خود در برابر دیگر کشورها باشد. چین نمی پذیرد کشوری این گونه خود را در قبال دیگران تصور کند.

به گزارش ایرنا، "شیه فنگ" معاون وزیر خارجه چین روز دوشنبه در دیدار با وندی شرمن همتای آمریکایی خود در شهر تیانجین چین اعلام کرد: روابط چین و آمریکا وارد بن بست شده و با مشکلات جدی رو به رو است و علت اصلی آن این است که برخی آمریکایی ها چین را به عنوان "دشمن" تصور کرده اند.

وی افزود: از مدت ها پیش، برخی آمریکایی ها در زمینه بروز درگیری بین چین و آمریکا جوسازی کرده اند. برخی پژوهشگران در این راستا به روشنی اعلام کردند که آمریکا چین را همانند ژاپن در جنگ دوم جهانی و شوروی در دوران جنگ سرد تصور کرده و قصد دارد با متصور ساختن چین به عنوان "دشمن خیالی"، حس هدف ملی را دوباره زنده کند.

وندی شرمن که از ۱۸ ژوییه (۲۷ تیرماه) به کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مغولستان سفر کرده بود، در ادامه این سفر روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوییه (سوم و چهارم مرداد) در چین خواهد بود و ۲۷ ژوییه (پنجم مرداد) به عمان سفر خواهد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر