نقشه راه سعید جلیلی برای شهرداران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۰۱۶۰
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸
۱۴۱۳
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در موضوعات مختلف شهر، نباید صرفا با اتکا به وضع موجود، تصمیم‌گیری حداقلی صورت بگیرد بلکه شهرداران باید وضع مطلوب را در نظر داشته و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنند.

خبرگزاری فارس: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در موضوعات مختلف شهر، نباید صرفا با اتکا به وضع موجود، تصمیم‌گیری حداقلی صورت بگیرد بلکه شهرداران باید وضع مطلوب را در نظر داشته و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنند.

سعید جلیلی، عضو شورایعالی امنیت ملی پس از بازدید از رصدخانه شهری تهران، گفت: بدست آوردن اطلاعات و آمار دقیق از مولفه‌های گوناگون شهری و تشخیص ارتباط میان این داده‌ها می‌تواند به بهبود روند مدیریت شهری کمک کند.

نقشه راه سعید جلیلی برای شهرداران

جلیلی افزود: برخی کتاب‌های انتقادی درباره کارآمدی علم سیاست بویژه در نیم قرن اخیر منتشر شده که اکتفای دانش سیاست به تحلیل داده‌ها را انفعالی دانسته است؛ چرا که این روند لزوما نمی‌تواند جوامع را به وضع مطلوب برساند.

وی در این زمینه تصریح کرد: در صورتیکه هدف علم سیاست این است که وضعیت مطلوب را ترسیم و تعریف کند و وضع موجود را به آن نزدیک کند اما امروز با حکمرانی داده‌ها، مدیران نیز مقهور وضع موجود شده و بدون تصویر از وضع مطلوب و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن، به مدیریت می‌پردازند.

جلیلی خاطرنشان کرد: در موضوعات مختلف شهر، نباید صرفا با اتکا به وضع موجود، تصمیم‌گیری حداقلی صورت بگیرد بلکه شهرداران باید وضع مطلوب را در نظر داشته و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنند. حتی اگر وضع موجود به خوبی اداره شود اما تصویری از وضع مطلوب وجود نداشته باشد، پیشرفت واقعی رخ نمی‌دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تاکید کرد: هنگامی که داده‌های شهری مبنای تصمیم‌گیری قرار می‌گیرند، باید درصد بالایی از اطمینان درباره صحت و جامعیت اطلاعات و داده‌های جمع‌آوری شده احراز شود؛ هر چقدر داده‌های دریافتی، قابل اتکا تر باشد، تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و تخصیص بودجه درباره آنها دقیق‌تر خواهد بود؛ بنابراین سازوکار جمع‌آوری داده‌ها باید علمی باشد.

وی در این راستا افزود: برای مثال در جمع‌آوری داده‌های مربوط به معضلات اجتماعی نظیر آمار زنان بدسرپرست، کودکان کار و ... معیار ارزیابی نیز باید مبتنی بر واقعیت و دارای تعریف درست باشد و این مستلزم یک سازوکار علمی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح کرد: به همان میزان که به داده‌ها توجه می‌شود باید به تحلیل آن نیز توجه کنیم و تحلیل داده باید بر مبنای شاخص ‌های استاندارد و قابل دفاع صورت بگیرد.

وی در این زمینه با بیان اینکه یکی از ضعف‌های موجود، عدم توجه به اهمیت «تحلیل داده» است، خاطرنشان کرد: تحلیل داده در هر موضوعی نیازمند علم آن موضوع است که با تحقیق و تاملات جدی حاصل می‌شود؛ بنابراین با یک نگاه نمی‌توان داده‌ها را تحلیل کرد.

عضو شورایعالی امنیت ملی در ادامه گفت: همه‌ مسئولان در حیطه مسئولیت خود نیازمند چنین تاملات علمی و جدی هستند و نباید به صرف اینکه مسئول هستند، خود را بی نیاز از این مطالعات بدانند.

جلیلی در پایان با بیان اینکه دارا بودن داشبوردهای برخط مدیریتی توسط رئیس جمهور، وزرا، استانداران و شهرداران به اجرای بهتر وظایف کمک خواهد کرد، تاکید کرد: تصمیم‌گیری مبتنی بر تحلیل‌های دقیق و داده‌های صحیح، هزینه‌ها را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد.

گفتنی است پیش از سخنان جلیلی، خانم بوربور رئیس مرکز آمار و رصد شهری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به ارائه نحوه جمع‌آوری داده در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری، ارزیابی کیفیت داده‌ها و تهیه داشبوردهای مدیریتی برای سطوح مختلف مدیران شهر تهران پرداخت.

رصدخانه شهری تهران هم اکنون با هدف رصد اطلاعات شهری به صورت سرویس‌های یکپارچه در سطوح مختلف طرح تفصیلی، سیستم شهرسازی و حوزه‌های وظایف شهرداری در حال فعالیت است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222