عجیب‌ترین تصمیمات بازیگران ایرانی؛ از گلزار تا هدیه!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۰۳۱۹
۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۸
۱۳۶۰۵
در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به چند کاراکتر معروف سینمای ایران که در ابتدا قرار بوده نفرات دیگری نقششان را بازی کنند، مثلا فکر کنید گلزار قرار بوده جای پارسا پیروزفر در مهمان باشد، باور کنید در بعضی موارد شانس آورده‌ایم!

برترین ‌ها: در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به چند کاراکتر معروف سینمای ایران که در ابتدا قرار بوده نفرات دیگری نقششان را بازی کنند، مثلا فکر کنید گلزار قرار بوده جای پارسا پیروزفر در مهمان باشد، باور کنید که شانس آورده‌ایم!

مجید مظفری - هامون

حسین عصاران در اینستاگرام خود درباره‌ی انتخاب بازیگر نقش اول هامون نوشت: « زنده یاد ناصر چشم‌آذر  که معرف بی تا فرهی به مهرجویی هم بود گفت: مهرجویی قبلا مجید مظفری را برای نقش هامون انتخاب کرده بود، اما دو دل بود. روزی من در خانه‌ی دوستی نواری شنیدم که کسی اشعار سهراب سپهری را می ‌خواند . پرس و جو که کردمفهمیدم بازیگر است.  به مهرجویی معرفی ‌اش کردم و مهرجویی هم بلافاصله گفت خودشه.»

بازیگر

زنده یاد چشم‌آذر نیز در بخش‌هایی از برنامه خندوانه درباره این ماجرا گفت: روزی داریوش مهرجویی با یک صفحه کاغذ پیشم آمد و گفت به دنبال بازیگری است که بتواند نقش حمید هامون را بازی کند. روی کاغذ فقط اسم‌های هامون، مهشید، عشق ابراهیم، ذبح اسماعیل و این جور چیزها را نوشته بود. گفتم من را برای این نقش انتخاب کن. مهرجویی گفت دماغت خوب نیست، داستان گیشه و این حرف‌ها. گفتم من اگر تهیه‌کننده بودم می‌گفتم مهرجویی «اجاره‌نشین‌ها 2 » را بساز. اما مهرجویی گفت این فیلم درباره عشق است، عشق ابراهیم به خدا و قربانی کردن اسماعیل برای عشقش.


هدیه تهرانی – بودن یانبودن

هدیه تهرانی برای فیلم «بودن یا نبودن» کیانوش عیاری دعوت می شود و کیانوش عیاری قصه را برای او تعریف کرده و تهرانی از قصه خوشش می آید و می پذیرد.کم کم قرارها جدی تر می شود و او شروع می کند به تمرین و تحقیق و صحبت با بیماران قلبی.

بازیگر

تهرانی درباره منتفی شدن بازی اش در این فیلم گفته: «این پروسه تمرین و تحقیق دو سال طول کشید و من هم چون با فضا و شرایط سینمای ایران آشنایی نداشتم تا بدانم دوستان چقدر به هم لطف دارند و چطور زیرآب هم را می زنند (؟) مدام می شنیدم که این فیلم پروانه ساخت ندارد و به مرحله تولید نمی رسد و حتی یکی از دوستان نزدیکم از آقای عیاری شنیده بود که ساخت اینه فیلم منتفی شده، در حالی که همه اینها شایعه بود و من هم از این ماجراها دلخور بودم که چرا آقای عیاری مرا در جریان نگذاشته اند.» این نقش را زنده یاد عسل بدیعی بازی کرد.


نیکی کریمی - درباره الی

نیکی کریمی در بخشهایی از مصاحبه خود با همشهری ۲۴ حرفهای جالبی درباره بازی نکردن درفیلم «درباره الی» زده است.کریمی گفته : ابتدا قرار بود نقش اصلی «درباره الی» را من بازی کنم. یک ماه هم تمرین کردیم که بخاطر قراردادی که شش ماه قبل با تهیه کننده دیگری داشتم و ناگهان تولید آن به جریان افتاد، با توافق فرهادی از پروژه انصراف دادم.

بازیگر

او ادامه داده : مجبور به کناره گیری شدم که بحثش مفصل است. امکان تاخیر در فیلمبرداری«درباره الی» هم نبود چون آن ویلایی که در شمال گرفته بودند بلافاصله بعد از فیلمبرداری قرار بود تخریب شود. به هر حال من برای “«درباره الی» انتخاب شده بودم و کلی تمرین کرده بودم. فرهادی جزو افتخارات سینمای ایران است و طبیعی است هر بازیگری برای بازی در فیلمی از این کارگردان مشتاق باشد اما خب قسمت نبود…


حامد بهداد - درباره الی

حامد بهداد نیز در مصاحبه ای با روزنامه همشهری درباره پیشنهاد بازی در فیلم درباره الی فرهادی گفت:یکی از نقش‌هایی هم که رد کردید «درباره الی» بود. قرار بود چه نقشی را بازی کنید؟ نقشی که پیمان معادی بازی کرد.

بازیگر

 الان پشیمان نیستید که بازی نکردید؟ «درباره الی» می‌توانست مسیر تازه‌ای برایتان باز کند؟ به این مسئله فکر نمی‌کنم. اصغر فرهادی را دوست دارم و به توانایی‌هایش ایمان دارم. به هر حال نشد در فیلمش بازی کنم. حالا فکر کن می‌رفتم و اصلا اسکار هم می‌گرفتم، این جایزه نجاتم می‌داد؟ به امام رضا (ع) قسم به اسکار و به سالن‌های خارج از این مملکت فکر نمی‌کنم.


محمدرضا گلزار - مهمان مامان

مهمان مامان ساخته تحسین شده داریوش مهرجویی قرار بود گلزار در آن درنقش جوان معتاد فیلم حضور داشته باشد. نقشی که بعد‌ها به پارسا پیروز فر رسید. در مورد «مه‌مان مامان» خود گلزار در اظهار نظری گفته: واقعاً خودم هم نفهمیدم که چه اتفاقی افتاد. قرار بود در این فیلم بازی کنم و بسیار هم انرژی گذاشته بودم.محمد رضا گلزار به اتفاق آقای پورشیرازی، گلاب آدینه و امین حیایی هر روز در دورخوانی‌های فیلمنامه حضور داشتند. گلزار آن موقع همزمان مشغول بازی در فیلم «کما» هم بود و با تمام مشغله‌اش در جلسات «مهمان مامان» هم حضور پیدا می‌کرد. قرار بود نقش معتاد را گلزار بازی کند و حتی ابزار گردو شکستن را هم تهیه کرده بود و با آن تمرین می‌کرد. اما یک روز حیایی به گلزار می‌گوید که برویم سر صحنه «مهمان مامان». گلزار به امین حیایی می‌گوید که کسی با من تماس نگرفته و تو برو ببین داستان چیست. امین حیایی می‌رود ومی بیند کس دیگری آنجا حضور دارد و قرار است شخص دیگری نقش را بازی کند.

بازیگر

گلزار ادامه ماجرا را اینطور تعریف می کند: «بعداً مهرجویی به امین گفته بوده که رفیقت خیلی کار بدی کرد که یک‌دفعه گفت نمی‌آیم. امین هم می‌گوید یعنی چی؟! آقای مهرجویی هم گفته آقای شریفی‌نیا آمده گفته رضا گلزار گفته من نمی‌آیم. آقای مهرجویی هم گفته حالا ما چه کنیم؟ ما همه تمرین‌های‌مان را با رضا کردیم. آقای شریفی‌نیا هم گفته مشکلی نیست من یک نفر را دارم آماده است، پارسا پیروزفر، هر وقت بگویید می آورمش سر صحنه. بعد آقای مهرجویی هم گفته بگویید بیاید. امین زنگ زده به آقای شریفی‌نیا که چرا؟ چی شده؟ چرا با رضا گلزار چنین رفتاری کردی؟ آقای شریفی‌نیا هم گفته چرا رفته سر فیلم "کما" و ته‌ریشش را زده و به من نگفته باید حتماً به من می‌گفت و با من هماهنگ می‌کرد.»گلزار در پایان گفته های خود اظهار داشت:« این چیزها پیش آمد که نشد و متأسفانه دیگر فیلم‌برداری شروع شده بود و از قول من به آقای مهرجویی منتقل شده بود که من گفته‌ام سر این کار نمی‌آیم و انصراف داده‌ام.


امین حیایی - قرمز

ابتدا قرار بود امین حیایی در فیلم قرمز به جای محمدرضا فروتن بازی کند.امین حیایی درباره رد کردن پیشنهاد بازی در «قرمز» گفت: اولین فیلمی که نقش اول بودم «قرمز»بود؛ تست زدم و ۲۰ دقیقه بازی کردم و حتی سکانس آخر فیلم هم سایه خودم در فیلم است. در همان مدت هم با نیلوفر خوش خلق آشنا شده بودم که سرصحنه هم می آمد. اما یک روز صبح نیامدم سرصحنه و همان باعث شد که قید این کار را بزنم.

بازیگر

امین حیایی درباره دلیل این سرصحنه نرفتن می گوید: در ماجراهایی بودم که انقلاب درونی برایم پیش آمده بود و تحت آزمایشاتی بودم. خودکشی یکی از دوستان صمیمی ام و قبلتر هم فوت خواهرم که باعث شد دیدم نسبت به دنیا عوض شود. یعنی حس می کردم انگار به دلیل خاصی این اتفاقات پیش رویم قرار گرفته پس مبارزه کردم با کارهای اشتباهی که ناآگاهانه انجام می دادم. یک روز مقابل آینه ایستادم و با خدا صحبت کردم بعد تیغ را برداشتم و ریشهایم را زدم و فردایش رفتم سرصحنه «قرمز» و گفتم دیگر نمی توانم بیایم!


علی نصیریان - اجاره نشین ها

«اجاره‌نشین‌ها» در سال ۱۳۶۵ ساخته شد و توانست لقب پر فروش‌ترین فیلم سینمایی ایران در آن سال را به خود اختصاص دهد. عزت‌الله انتظامی نقش اول این فیلم را بازی کرد در صورتی که بسیاری بعد از سال‌ها ادعا می‌کنند که نقش اول به علی نصیریان پیشنهاد شده بود.

بازیگر

هرچند مهرجویی در این باره گفته: «نصیریان فیلمنامه رد کرد گفت: داریوش این یک مقدار شوخ و شنگ است و به پای کارهای قبلی ‌ات نمی‌رسدها. یک جورهایی است!قضیه از این قرار بود که این دو نفر، نصیریان و انتظامی ، همیشه با هم یک جور رقابت پنهانی داشتند و نقش هایی که من بهشان می‌دادم در فیلم ‌های قبلی کم و بیش هم وزن بودند. در اجاره نشین‌ها نقش وکیل را به نصیریان پیشنهاد دادم، که بعد ایرج راد آن را بازی کرد.نصیریان انگار دیده بود نقش انتظامی خیلی قوی تر و شاخص تر است ، قبول نکرد. به هر حال بازیگران آن نسل هم رقابت ‌های این شکلی داشتند.»

بازیگر

علی نصیریان در مصاحبه‌ای درباره این موضوع گفته بود: «داریوش مهرجویی حتماً از من ناراحت شده که چرا پیشنهاد اجاره‌نشین‌ها را قبول نکردم چون دیگرهیچ‌وقت به من پیشنهاد همکاری نداد. البته آن زمان در حال بازی در فیلم «ناخدا خورشید» بودم و به آقای تقوایی قول بازی داده بودم.»

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
07:38 - 1400/05/07
خدا پدر هر کسی رو که نذاشت گلزلر تو فیلم مهمان مامان بازی کنه رو بیامرزه اگه نه فاتحه فیلمو میخوند
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
و همینطور کسی یا چیزی که باعث شد نقش اول درباره الی گلشیفته باشه نه نیکی کریمب
Iran (Islamic Republic of)
07:48 - 1400/05/07
بازی کردن پارسا پیروزفر به جای گلزاد یکی از بهترین اتفاقات ممکن بوده،حتی تصور گلزار تو اون نقش سخته...
پاسخ ها
sim sim
Poland
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
دقیقا.پارسا پیروزفر خیلی قشنگ بازی کرد
Iran (Islamic Republic of)
08:45 - 1400/05/07
هامون فقط شکیبایی نیکی بازی نکرد گلی بود بهتر شد بهداد اگر جای معادی بود بهتر میشد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
اصلا سن فراهانی به اون نقش نمی خورد فراهانی هم بسیار بازیگر بد و ادایی هست
بدون نام
United States of America
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
گلشیفته در فیلم درباره الی خیلی عالی بود
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1400/05/07
خدا را شکر که این نقش ها رو همین عزیزان بازی کردن
Iran (Islamic Republic of)
09:54 - 1400/05/07
اتفاقابهترچون همه این فیلمهاماندگارشدبخاطراین بازیگران مخصوصاهامون
Iran (Islamic Republic of)
10:31 - 1400/05/07
شریفی نیا چه کار زشتی کرده، دور از انسانیت بوده
Iran (Islamic Republic of)
12:13 - 1400/05/07
مطلب باحالی بود بالاخره بعد مدت ها
Iran (Islamic Republic of)
12:18 - 1400/05/07
چه خوب شد که امین حیایی در فیلم قرمز بازی نکرد، این نقش انگار فقط برای محمدرضا فروتن ساخته شده بود
Iran (Islamic Republic of)
12:35 - 1400/05/07
کاش میشد همه این فیلم هارو با آدم های جدید ساخت بعد میدیم چطور میشه
Iran (Islamic Republic of)
12:48 - 1400/05/07
خدا به آقای مهرجویی رحم کرد نمیتونم تصور کنم گلزار نقش معتاد بازی کنه
Iran (Islamic Republic of)
13:07 - 1400/05/07
نه بازیگر خوبیه نا خواننده فقط خوشکله گلزار وگرنه هیچی بلد نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۷
الان قیافه اشم خراب شده ولی تو مدتی که چهره اش خوب بود حسابی نون خوشگلیش و خورد
Iran (Islamic Republic of)
08:25 - 1400/06/24
اینکه گفتید شانس آوردیم، مگه آقای گلزار تو بوتیک بد بازی کرده؟، در ضمن پارسا همین یه کاراکتر رو خوب بازی کرده وگرنه که بازیگر فوق العاده بدی هست، هر نقشی که بازی کنه آخرش پارسا ست و تو قالب کاراکتر نرفته اصلا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر