نسخه یورگن کلوپ در جیب پرسپولیس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۲۲۷
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
۱۲۱۸
یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است.

ایران ورزشی: یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است. آنها در این فصل با مربیگری یحیی گل‌محمدی شش گل کمتر از سپاهان زدند و قهرمان شدند، فصل پیش با مربیگری کالدرون - یحیی قهرمان شدند اما استقلال 9 گل بیشتر از آنها زده بود و سه سال پیش وقتی برانکو سرمربی این تیم بود 10 گل کمتر از سپاهان زدند.

در هر سه فصل تیم‌های دیگری بهترین خط حمله را داشتند اما پرسپولیس فاتح جام شد. این شاید درسی بود که در لیگ 95-94 استقلال خوزستان به آنها داد. در آن فصل خوزستانی‌ها در 30 بازی 33 گل زدند و 14 گل خورند ولی در تفاضل گل بالاتر از پرسپولیسی ایستادند که 50 گل زده بود و قهرمان شدند!

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در یک مستند تلویزیونی گفت: «اگر میخواهی بازی‌ها رو ببری باید گل بزنی و اگر قهرمانی می‌خوای باید خوب دفاع کنی» انگار این جمله را عبدالله ویسی به پرسپولیسی‌ها یاد داد. از آن پس قرمزهای پایتخت خط دفاعی‌شان را ترمیم کردند و پنج فصل پیاپی جام را بالای سر بردند.

آنها در این پنج فصل به صورت میانگین 8/14 گل دریافت کرده‌اند. به صورت میانگین 10 گل کمتر از تیم دوم خورده‌اند. به همین خاطر درخشش تیم‌های دیگر در خط حمله چندان به چشم نیامده است. همانطور که خودشان در فصلی که به خاطر تفاضل گل جام را از دست دادند 34 گل خوردند، یعنی 20 گل بیشتر از تیم قهرمان!

گرچه در این سال‌ها همه موفقیت‌ها به نام سیدجلال حسینی سند خورده است و نمی‌توان نقش او را به عنوان یک رهبر الهام‌بخش در خط دفاعی نادیده گرفت اما چطور تیمی که بارها بازیکنان خط دفاعی‌اش تغییر کرده هنوز می‌تواند این نسخه قهرمانی (کم گل خوردن) را حفظ کند؟ در پنج سال گذشته بازیکنانی در خط دفاع چون شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، محمد انصاری، شایان مصلح، محمد نادری، رامین رضاییان و... را از دست دادند اما نظم تیمی حفظ شد. همان چیزی که مربیان و کارشناسان به آن «دفاع تیمی» می‌گویند. اینکه گل نخوردن یک تیم به عملکرد تمام بازیکنان بستگی دارد نه صرفاً چند بازیکنی که به عنوان مدافع شناخته می‌شوند.

البته در این میان نمی‌توان بر عملکرد دروازه‌بانان چشم بست. هیچ دستگاهی وجود ندارد که نشان بدهد اگر جای علیرضا بیرانوند، حامد لک و بوژیدار رادوشویچ دروازه‌بانان دیگری بودند آیا دروازه این تیم به همین اندازه بسته می‌ماند و آیا اگر بازیکنان دیگری در خط دفاع بودند این سه دروازه‌بان گل‌های بیشتری دریافت نمی‌کردند؟ طبعاً هماهنگی میان دفاع و دروازه‌بان در این پنج فصل باعث خلق این نتایج شده است. هم مدافعان برای دروازه‌بانان رستگاری به همراه آورده‌اند و هم دروازه‌بانان، مدافعان را سربلند کرده‌اند.

کم گل خوردن یا «اول گل نخوردن بعد به فکر گل زدن بودن» چیزی نیست که به ذهن دیگر مربیان لیگ نرسد ولی اجرایی کردن آن در طول یک فصل همان چیزی است که یک تیم را قهرمان می‌کند و تیم دیگر را به دسته دوم می‌فرستد!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو