نسخه یورگن کلوپ در جیب پرسپولیس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۲۲۷
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
۱۲۰۴
یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است.

ایران ورزشی: یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است. آنها در این فصل با مربیگری یحیی گل‌محمدی شش گل کمتر از سپاهان زدند و قهرمان شدند، فصل پیش با مربیگری کالدرون - یحیی قهرمان شدند اما استقلال 9 گل بیشتر از آنها زده بود و سه سال پیش وقتی برانکو سرمربی این تیم بود 10 گل کمتر از سپاهان زدند.

در هر سه فصل تیم‌های دیگری بهترین خط حمله را داشتند اما پرسپولیس فاتح جام شد. این شاید درسی بود که در لیگ 95-94 استقلال خوزستان به آنها داد. در آن فصل خوزستانی‌ها در 30 بازی 33 گل زدند و 14 گل خورند ولی در تفاضل گل بالاتر از پرسپولیسی ایستادند که 50 گل زده بود و قهرمان شدند!

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در یک مستند تلویزیونی گفت: «اگر میخواهی بازی‌ها رو ببری باید گل بزنی و اگر قهرمانی می‌خوای باید خوب دفاع کنی» انگار این جمله را عبدالله ویسی به پرسپولیسی‌ها یاد داد. از آن پس قرمزهای پایتخت خط دفاعی‌شان را ترمیم کردند و پنج فصل پیاپی جام را بالای سر بردند.

آنها در این پنج فصل به صورت میانگین 8/14 گل دریافت کرده‌اند. به صورت میانگین 10 گل کمتر از تیم دوم خورده‌اند. به همین خاطر درخشش تیم‌های دیگر در خط حمله چندان به چشم نیامده است. همانطور که خودشان در فصلی که به خاطر تفاضل گل جام را از دست دادند 34 گل خوردند، یعنی 20 گل بیشتر از تیم قهرمان!

گرچه در این سال‌ها همه موفقیت‌ها به نام سیدجلال حسینی سند خورده است و نمی‌توان نقش او را به عنوان یک رهبر الهام‌بخش در خط دفاعی نادیده گرفت اما چطور تیمی که بارها بازیکنان خط دفاعی‌اش تغییر کرده هنوز می‌تواند این نسخه قهرمانی (کم گل خوردن) را حفظ کند؟ در پنج سال گذشته بازیکنانی در خط دفاع چون شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، محمد انصاری، شایان مصلح، محمد نادری، رامین رضاییان و... را از دست دادند اما نظم تیمی حفظ شد. همان چیزی که مربیان و کارشناسان به آن «دفاع تیمی» می‌گویند. اینکه گل نخوردن یک تیم به عملکرد تمام بازیکنان بستگی دارد نه صرفاً چند بازیکنی که به عنوان مدافع شناخته می‌شوند.

البته در این میان نمی‌توان بر عملکرد دروازه‌بانان چشم بست. هیچ دستگاهی وجود ندارد که نشان بدهد اگر جای علیرضا بیرانوند، حامد لک و بوژیدار رادوشویچ دروازه‌بانان دیگری بودند آیا دروازه این تیم به همین اندازه بسته می‌ماند و آیا اگر بازیکنان دیگری در خط دفاع بودند این سه دروازه‌بان گل‌های بیشتری دریافت نمی‌کردند؟ طبعاً هماهنگی میان دفاع و دروازه‌بان در این پنج فصل باعث خلق این نتایج شده است. هم مدافعان برای دروازه‌بانان رستگاری به همراه آورده‌اند و هم دروازه‌بانان، مدافعان را سربلند کرده‌اند.

کم گل خوردن یا «اول گل نخوردن بعد به فکر گل زدن بودن» چیزی نیست که به ذهن دیگر مربیان لیگ نرسد ولی اجرایی کردن آن در طول یک فصل همان چیزی است که یک تیم را قهرمان می‌کند و تیم دیگر را به دسته دوم می‌فرستد!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر