نسخه یورگن کلوپ در جیب پرسپولیس
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۲۲۷
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۱
۱۲۲۳
یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است.

ایران ورزشی: یکی از نکات عجیب در مورد سه قهرمانی اخیر پرسپولیس تعداد گل‌های زده این تیم است. آنها در این فصل با مربیگری یحیی گل‌محمدی شش گل کمتر از سپاهان زدند و قهرمان شدند، فصل پیش با مربیگری کالدرون - یحیی قهرمان شدند اما استقلال 9 گل بیشتر از آنها زده بود و سه سال پیش وقتی برانکو سرمربی این تیم بود 10 گل کمتر از سپاهان زدند.

در هر سه فصل تیم‌های دیگری بهترین خط حمله را داشتند اما پرسپولیس فاتح جام شد. این شاید درسی بود که در لیگ 95-94 استقلال خوزستان به آنها داد. در آن فصل خوزستانی‌ها در 30 بازی 33 گل زدند و 14 گل خورند ولی در تفاضل گل بالاتر از پرسپولیسی ایستادند که 50 گل زده بود و قهرمان شدند!

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در یک مستند تلویزیونی گفت: «اگر میخواهی بازی‌ها رو ببری باید گل بزنی و اگر قهرمانی می‌خوای باید خوب دفاع کنی» انگار این جمله را عبدالله ویسی به پرسپولیسی‌ها یاد داد. از آن پس قرمزهای پایتخت خط دفاعی‌شان را ترمیم کردند و پنج فصل پیاپی جام را بالای سر بردند.

آنها در این پنج فصل به صورت میانگین 8/14 گل دریافت کرده‌اند. به صورت میانگین 10 گل کمتر از تیم دوم خورده‌اند. به همین خاطر درخشش تیم‌های دیگر در خط حمله چندان به چشم نیامده است. همانطور که خودشان در فصلی که به خاطر تفاضل گل جام را از دست دادند 34 گل خوردند، یعنی 20 گل بیشتر از تیم قهرمان!

گرچه در این سال‌ها همه موفقیت‌ها به نام سیدجلال حسینی سند خورده است و نمی‌توان نقش او را به عنوان یک رهبر الهام‌بخش در خط دفاعی نادیده گرفت اما چطور تیمی که بارها بازیکنان خط دفاعی‌اش تغییر کرده هنوز می‌تواند این نسخه قهرمانی (کم گل خوردن) را حفظ کند؟ در پنج سال گذشته بازیکنانی در خط دفاع چون شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، حسین ماهینی، محمد انصاری، شایان مصلح، محمد نادری، رامین رضاییان و... را از دست دادند اما نظم تیمی حفظ شد. همان چیزی که مربیان و کارشناسان به آن «دفاع تیمی» می‌گویند. اینکه گل نخوردن یک تیم به عملکرد تمام بازیکنان بستگی دارد نه صرفاً چند بازیکنی که به عنوان مدافع شناخته می‌شوند.

البته در این میان نمی‌توان بر عملکرد دروازه‌بانان چشم بست. هیچ دستگاهی وجود ندارد که نشان بدهد اگر جای علیرضا بیرانوند، حامد لک و بوژیدار رادوشویچ دروازه‌بانان دیگری بودند آیا دروازه این تیم به همین اندازه بسته می‌ماند و آیا اگر بازیکنان دیگری در خط دفاع بودند این سه دروازه‌بان گل‌های بیشتری دریافت نمی‌کردند؟ طبعاً هماهنگی میان دفاع و دروازه‌بان در این پنج فصل باعث خلق این نتایج شده است. هم مدافعان برای دروازه‌بانان رستگاری به همراه آورده‌اند و هم دروازه‌بانان، مدافعان را سربلند کرده‌اند.

کم گل خوردن یا «اول گل نخوردن بعد به فکر گل زدن بودن» چیزی نیست که به ذهن دیگر مربیان لیگ نرسد ولی اجرایی کردن آن در طول یک فصل همان چیزی است که یک تیم را قهرمان می‌کند و تیم دیگر را به دسته دوم می‌فرستد!

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر