واکنش به آمادگی کیش برای واردات واکسن کرونا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۴۶۷
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
۱۷۸۴
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که هر شرکتی که قصد واردات واکسن کرونا را دارد، باید مدارک خود را به سازمان غذا و دارو ارائه کند، گفت: ما جایی سراغ نداریم که از طریق فضای مجازی یا نامه یک سازمان، تقاضای واردات واکسن کرونا بدهند.

خبرگزاری تسنیم: دکتر کیانوش چهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به ادعای رضا رشیدپور مبنی بر آمادگی جزیره کیش برای واردات واکسن‌های کرونا، اظهار داشت: هر شرکتی که قصد واردات واکسن کرونا را دارد، باید مسیر مشخص را طی کند و با ارائه پروفرم و مدارک مورد نیاز به سازمان غذا و دارو، مجوز را دریافت کند.

او گفتک ما جایی سراغ نداریم که از طریق فضای مجازی یا نامه یک سازمان، تقاضای واردات واکسن کرونا بدهند و هر شرکتی که می‌خواهد اقدام به واردات واکسن کرونا کند، باید مدارک مورد نیاز واکسنی که قرار است وارد کند را در سامانه غذا و دارو ثبت و با مراجعه به این سازمان، مجوز واردات را اخذ کند تا بتواند واکسن کرونا وارد کند.

واکنش به آمادگی کیش برای واردات واکسن کرونا

وی افزود: چند روز پیش نخستین محموله واکسن کرونا توسط یکی از شرکت‌های بخش خصوصی وارد کشور شد و بقیه شرکت‌هایی که توان واردات واکسن را دارند نیز با طی کردن مراحل اداری می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

جهانپور ادامه داد: ما نگاه مثبتی به بحث واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی داریم و شرکت‌های زیادی هم پیش از این ادعای واردات واکسن کرونا را داشته‌اند و موفق به این کار نشدند. مسیر واردات مشخص است و باید مراحل اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو طی شود و راه میانبری برای این موضوع وجود ندارد.

شرط واردات واکسن‌هایی که در ایران مجوز مصرف ندارند

سخنگوی سازمان غذا و دارو همچنین در واکنش به ادعای آمادگی برخی شرکت‌ها برای واردات واکسن فایزر از مبدأ آلمان نیز اظهار کرد: اگر یک شرکت خصوصی تقاضای واردات واکسن کرونایی را دارد که در ایران مجوز مصرف اورژانسی ندارد، باید درخواست واردات این واکسن را به همراه مدارک فنی به سازمان غذا و دارو ارائه دهد و مجوز مصرف را دریافت کند.

بین شرکت‌های خصوصی تبعیض قائل نیستیم

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان این‌که هیچ تبعیضی میان شرکت‌های بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا وجود ندارد، گفت: برداشت ما از برخی اقدامات این است که بیش از آن‌که برخی افراد، قصد واردات واکسن کرونا را داشته باشند، قصد اقدامات تبلیغاتی را دارند؛ اما ما فضایی برای این اقدامات نمی‌بینیم و بیشتر تمرکز ما بر واکسیناسیون، واردات و تولید واکسن کرونا است. مسیر واردات واکسن کرونا، اخذ مجوز برای مصرف و واردات واکسن مشخص است و در این مسیر چیزی به نام درخواست واردات واکسن کرونا از طریق فضای مجازی وجود ندارد.

گفتنی است اخیراً رضا رشیدپور در صفحه اینستاگرامش با انتشار فیلمی از خود گفته بود: جمعی از نهادهای سرمایه‌گذار در جزیره کیش با همراهی امام جمعه، آمادگی خود را برای واردات ۵ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور اعلام کرده‌اند تا مردم بتوانند با سفر به جزیره کیش واکسن‌هایی نظیر واکسن فایزر ساخت کشور آلمان، آسترازنکا، سینوفارم و ... را دریافت کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر