محمدبیگی: طرحی به نام اجرای فیلترینگ نداریم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۱۷۹۲
۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۶
۱۰۵۶
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان می‌ترسند که شبکه‌های اجتماعی فیلتر شود اما ما می‌گوییم که طرحی به نام اجرای فیلترینگ نداریم.

ایسنا: نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس با تأکید بر اینکه چیزی به نام اجرای طرح فیلترینگ نداریم، اضافه کرد: قانون به مفهوم ساختارمند کردن است بنابراین فعالیت‌ها در پایه قانونی قرار می‌گیرد، در حال حاضر ترسی در جوانان می‌بینیم که می‌گویند شبکه‌های اجتماعی فیلتر می‌شود، باید بگویم مفهومی به این نام وجود ندارد، پیش‌نویس قانونی به نام حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی رأی آورده و قرار است این قانون نگارش شود، درواقع این روند قانون‌گذاری است و ممکن است یک سال زمان ببرد و بعد از اینکه این طرح تصویب شد به شورای نگهبان ارسال شده و سپس به دولت ابلاغ خواهد شد.

فاطمه محمدبیگی در نشست با اهالی رسانه که دوشنبه ۱۱ مرداد در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد:

طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی، بسیار مهم است، بحث درباره این طرح سال گذشته در مجلس یازدهم آغاز شد و بنده یکی از امضا کنندگان این طرح بودم که به کمیسیون فرهنگی تحویل داده شد و به دلیل وجود ایرادات مورد بررسی قرار گرفت و پس از رفع ایرادات با نام طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات کاربردی فضای مجازی بار دیگر به مجلس ارائه شد؛ این طرح پیشینه ۱۰ ساله دارد و نمایندگان ادوار مجلس آن را آغاز کرده بودند و پیش‌نویس‌های آن مورد بررسی قرار گرفت.

محمدبیگی: طرحی به نام اجرای فیلترینگ نداریم

وی افزود: این طرح در دی ماه ۹۹ به صحن ارائه شد اما به دلیل اتفاقاتی مانند تورم و مشکلات حوزه کرونا از دستور صحن خارج شد. پس از آن کمیسیون فرهنگی به این نتیجه رسید در کمیسیونی مشترک به نام ۸۵ مورد بررسی قرار گیرد. هفته گذشته این طرح به صحن ارائه و تنها این پیشنهاد رأی‌گیری شد که این طرح کمیسیون ۸۵ بشود یا خیر ؟! معمولاً طرح‌های مهم در این کمیسیون‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و در آن بخش خصوصی، دولتی و کارشناسان و نمایندگان حضور دارند.

محمدبیگی گفت: مدت اجرای طرح سه تا پنج ساله در نظر گرفته شده است که بعداً باید برای مدت زمان آن نیز رأی‌گیری شود. این تازه آغاز راه است و باید بررسی و چکش‌کاری شده و حتی تعداد بندها از ۳۷ تا کمتر یا بیشتر شود. هم اکنون کارشناسان بسیاری روی این طرح کار می‌کنند و ۱۲۱ نفر از نمایندگان از آن حمایت کردند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس اضافه کرد: وقتی طرحی به کمسیون ۸۵ ارسال می‌شود در وهله اول تخصصی‌تر بررسی خواهد شد و وقت بیشتری برای بررسی وجود دارد؛ مردم مشکلات معیشتی و ارز و بورس دارند اگر این طرح وارد صحن شود حداقل ۴ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد ولی برای اینکه اولویت را به معیشت مردم اختصاص دهیم با ۸۵ شدن این طرح، در کمیسیون تخصصی بررسی خواهد شد تا کارشناسان نظرات خود را ارائه دهند.

وی گفت: اولویت‌های مجلس رسیدگی به معضلات معیشتی است؛ یکی از آن‌ها کسب و کار در فضای مجازی است مگر می‌شود ۳۰ سال از فضای مجازی استفاده کنیم و قانونی برای آن نداشته باشیم کشورهای همسایه ایران همه قوانین حوزه فضای مجازی دارند.

محمدبیگی گفت: قطعاً فضای مجازی نیازمند ساختارمندی است و قانون برای خدمات پایه کاربردی است؛ اینکه می‌گویند ایسنتاگرام حذف و فیلترینگ انجام می‌شود صحت ندارد بیشتر تمرکز ما بر حفظ حقوق کاربران فضای مجازی است تا امنیت کامل برای کسب و کارهای مجازی نیز فراهم شود و به راحتی به مشاغل خود ادامه دهند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر