امسال سیاهپوش کربلا می‌شویم یا کرونا؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۲۴۲۲
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹
۲۷۱۴
تقویم هر چند؛ سه‌شنبه 19 مرداد، را روز نخست محرم نشان می‌دهد، اما رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفته است که از روز شنبه ۱۶ مردادماه تهران سیاهپوش می‌شود.

روزنامه توسعه ایرانی: تقویم هر چند؛ سه‌شنبه 19 مرداد، را روز نخست محرم نشان می‌دهد، اما رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفته است که از روز شنبه ۱۶ مردادماه تهران سیاهپوش می‌شود.

در این میان آنچه مایه نگرانی است، نه سیاهپوش شدن تهران، که برپایی زود هنگام هیات‌های عزاداری در بدترین روزهای کرونایی کشور است. در ایامی که هر روز نزدیک به 40 هزار بیمار کرونایی جدید در کشور شناسایی و بیش از 400 نفر هم جانشان را بر اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند.

امسال سیاهپوش کربلا می‌شویم یا کرونا؟

با این حال در روزهای گذشته از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی که مسئولیت برگزاری این مراسم را در کشور به عهده دارد، گرفته تا برخی مداحان اهل بیت، تاکید دارند که امسال به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد و مراسم محرم را با شدت و حدت برگزار خواهند کرد. موضوعی که در گرماگرم مرگ و میرهایی که بیم دو برابر شدن آن وجود دارد، این نگرانی را ایجاد می‌کند که پس از برگزاری عزاداری‌های محرم، کشور از پیک پنجم در نیامده، وارد پیک ششم کرونا شود.

کرونای دلتا و مراسم محرم

هرچند برگزار کنندگان مراسم محرم می‌گویند مراسم آنها در فضای باز برگزار می‌شود، اما متخصصان بیماری‌های عفونی معتقدند که کرونای نوع دلتا بر خلاف سویه‌های قبلی در فضای باز نیز قدرت سرایت‌پذیری بالایی دارد و حتی کسانی که در برابر ویروس کرونا نیز واکسینه شده‌اند نیز امکان ابتلا به کرونای دلتا را دارند.

با این حال محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفته است: «سال گذشته به‌خاطر دلایل بهداشتی بعضی هیات‌های مذهبی تعطیل شد، اما امسال اجازه تعطیلی هیچ هیاتی را نخواهیم داد و جلوی ممانعت برگزاری آیین‌های دینی به ویژه روضه‌های خانگی نیز خواهیم ایستاد».

امسال سیاهپوش کربلا می‌شویم یا کرونا؟

درخبری دیگر که خبرگزاری فارس، در روزهای اخیر منتشر کرد نیز منصور ارضی، مداح صاحب‌نام گفته است: «از برگزار نشدن هیات در سال گذشته استغفار کنید که چرا کوتاه آمدید؟». او همچنین افزود: «سال گذشته به وزیر بهداشت و مسئولان این وزارتخانه گفتم مگر می‌شود به خاطر کرونا فعالیت مدافعان سلامت یا فعالیت مرزبانان را تعطیل کرد؟ هیات‌ها را هم نمی‌توان تعطیل کرد؛ زیرا فعالیت آنها در گرو سلامت معنوی مردم است». او همچنین خطاب به مسئولان وزارت بهداشت هم گفت که جمع کنید بروید، دولت شما دیگر تمام شد!

موضوعی که بسیاری آن را مربوط به دولت به خصوصی نمی‌دانند و معتقدند با رفتن دولت روحانی، کرونا همچنان به قوت خود باقی است و به دلیل روی کار آمدن رئیس جمهور جدید از بیماری زایی خود کوتاه نمی آید!

هرچند برگزارکنندگان مراسم محرم می‌گویند مراسم آنها در فضای باز برگزار می‌شود، اما متخصصان بیماری‌های عفونی معتقدند که کرونای نوع دلتا بر خلاف سویه‌های قبلی در فضای باز نیز قدرت سرایت‌پذیری بالایی دارد

نگاهی به محرم پارسال

با این حال نگاهی به اخبار سال گذشته نشان می‌دهد، آنچه در محرم پارسال رخ داد، کشور را به پیک سوم کرونا فرو برد. در حالی که مداح فوق الذکر از عدم همراهی دولت گذشته با برگزاری محرم سخن گفت، اما پارسال، در حالی که بسیاری گمان می‌کردند، به دلیل شیوع کرونا حداقل برپایی مراسم در شهرهایی با وضعیت قرمز تعطیل باشد، به ناگاه چهارم مرداد سال 99، حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین، اعلام کرد که عزاداری محرم حتی در مناطقی که وضعیت قرمز دارند، باید برگزار شود.

او از «فرهنگ عاشورایی» به عنوان عامل ایستادگی در مقابل «دشمن» یاد کرد و گفت که تجربه برگزاری مراسم‌های مذهبی ماه رمضان نشان داد که این مراسم‌ها «باعث شیوع کرونا» نبوده‌اند.

اما هفته پایانی شهریور ماه و هفته‌های اول مهر ماه پارسال کرونا شیب تند افزایشی به خود گرفت و بسیاری دلیل آن را برگزاری مراسمات آن هم با کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانستند.

امسال سیاهپوش کربلا می‌شویم یا کرونا؟

آیا ابلاغ پروتکل مشکل را حل می‌کند؟

به نظر اما آنچه امسال هم رخ می‌دهد مشابه یا حتی، بسیار وخیم تر از پارسال باشد. در حالی که برخی می‌گویند با رعایت پروتکل، عزاداری‌های محرم مشکلی ایجاد نمی کند، اما گروه دیگری هم معتقدند، رعایت پروتکل‌ها در سیل جمعیت عزادار در نقاط مختلف کشور آسان نیست و عملا اجرای کامل آن امکان ندارد. اما دیروز حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی از انتظار برای ابلاغ این دستو العمل گفت: «با وجود پیگیری‌های انجام‌شده از سوی این سازمان، هنوز هیچ ابلاغیه‌ای به‌دست ما نرسیده و ما همچنان شاهد بلاتکلیفی برگزارکنندگان هیئات در محرم هستیم».

امیر کرمانشاهی مداح اهل بیت(ع) در مورد برگزاری مراسم محرم امسال به خبرگزاری فارس گفته است: «شرایط نسبت به سال قبل هیچ تفاوتی نکرده است و ما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، باید تابع دستورالعمل‌ها باشیم و مجالس محرم را با رعایت دستورالعمل‌ها برگزار کنیم. البته امسال تعطیل شدن هیچ هیأتی پذیرفته نیست، زیرا در سال قبل تجربه‌های خوبی در فاصله گذاری و رعایت پروتکل‌ها حاصل شد و تمام هیأت‌ها با استفاده از این تجربه باید امسال جلسات را امسال برگزار کنند».

برخی نگران برگزاری مراسم شلوغ از سوی هیات‌های بزرگ و مشهور هستند اما به نظر می‌رسد نگرانی اصلی، هزاران هیئات کوچکی است که در تهران و سایر شهرهای کشور در فضاهای سربسته و با کمترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا می‌شود

اما در این میان برخی نگرانند و معتقدند سال گذشته با وجود تبعیت از دستور العمل‌ها به دلیل خستگی و شلوغی امکان اجرای کامل پروتکل‌ها وجود نداشت. مهدی توکلی، سخنران مذهبی در این خصوص می‌گوید: « برخی می‌گویند هیأت شفاخانه است و در اجرای پروتکل‌ها کوتاهی می‌کنند، اما باید بدانیم خداوند به ما عقل داده و باید دستورالعمل‌های توصیه شده را رعایت کنیم، محمود مدینه نگاه، مسئول هیأت نورالرضا(ع) که از هیأت‌های پرمخاطب و شلوغ تهران است به خبرنگار مسجد و هیأت خبرگزاری فارس می‌گوید: «امسال از لحاظ رعایت پروتکل‌ها نسبت به سال گذشته، هیچ تفاوتی برای ما وجود ندارد و حتی تا حدامکان سخت گیرانه تر رعایت می‌کنیم؛ زیرا تجربه مان بیشتر شده است. هیچ کوتاهی‌ نداریم و دستورالعمل‌های ابلاغی را کاملا رعایت می‌کنیم».

امسال سیاهپوش کربلا می‌شویم یا کرونا؟

عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، به جماران گفت: «از سوی دیگر مکتب عاشورا گرفتار جهالت علاقه مندان به این مکتب است که گاهی برخی از علاقمندان به این مکتب هم این مکتب را با موهومات، تحریفات و رفتارها و رویه‌های غیرمنطقی در هم می‌آمیزند و به دلیل محبتی که به این مکتب دارند و محبت آنها ناشی از دانایی و عمق بینش نیست، تلاش می‌کنند که اثرات غیر مطلوبی را از این مکتب بیرون بیاورند. مثلا در شرایط کرونا به شدت نیازمند عقلانیت مواجهه با دستگاه عزاداری هستیم و باید مراقب باشیم که مردم در این مراسم آسیب کرونایی نبینند و به بهانه عزاداری سالار شهیدان و فرزندان و پیروانش گرفتار آسیب نشوند».

هیات‌های خانگی

براساس گزارش‌های مختلف تاکنون برخی مداحان، محل برگزاری جلسات محرم خود را قطعی کرده‌اند و برخی نیز همچنان در حال رایزنی و نهایی کردن فضای برگزاری مراسم عزاداری خود هستند. این در حالی است که به دلیل گرمای هوا، امکان برگزاری بسیاری از هیات‌های مشهور در فضای باز فراهم است.

گرچه برخی متخصصان می‌گویند که ویروس دلتای کرونا در فضای باز نیز امکان سرایت دارد و نمی‌توان در مورد آن سهل‌انگاری کرد، اما آنچه بیش از هیات‌های مشهور باعث نگرانی است، رعایت پروتکل‌ها در هزاران هیئات کوچکی است که در تهران و سایر شهرهای کشور در فضاهای سربسته و با کمترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپا می‌شود.

در حالی که پزشکان به دلیل سرایت‌پذیری بالا ویروس کرونای دلتا از مردم میخواهند تا در اماکن شلوغ از دو ماسک استفاده کنند، برخی به دلیل گرمای هوا و پذیرایی‌ هیات‌ها، حتی از یک ماسک هم استفاده نمی‌کنند و مسئولان هیات‌ها هم امکان برخورد با این افراد را ندارند. اتفاقی که سال گذشته به وفور رخ داد و نتیجه آن موج سوم کرونا و مرگ و میر روزانه 300 نفر بود. عددی که امسال با گسترش ویروس دلتا شاید از مرز 800 نفر نیز عبور کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 58
در انتظار بررسی:17
Iran (Islamic Republic of)
07:43 - 1400/05/14
ما یه عمره سیاه پوشیم...
پاسخ ها
مداح
Netherlands
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
و خدا کرونا را آفرید .
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
کرونا معلومه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
مردم تو ماشین شخصی میرن ویلاشون یک میلیون جریمه
میشن کلی هم حرف میشنون بعد اینا آزاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
۱۲:۴۷ شما فک میکنید میرن و تا آخر سفر تو ویلاشون میمونن ؟! ، ضمنا همه با ماشین شخصی نمیرن و همه هم ویلا ندارن ...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
احسن کاملا درسته
Iran (Islamic Republic of)
07:56 - 1400/05/14
بااین وضعیت کرونایی،عدم تجمع وانجام مراسمات ازطریق پخش ازصداوسیما،توصییه میشودوکسانیکه توصیه به تجمع دارنند،خودشان اگرواکسن زدن!بفکرمردم باشن!یاحسین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
والله
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
نه بابا ماشینا سفری و بچه ها تو کوچه خیابون عامله کرونا نیست مراسم عزاداریه؟
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1400/05/14
بایدمحرم وصفرراتعطیل کنن .تاوقتیکه کروناتمام بشه
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۵
که برین سفر؟
Iran (Islamic Republic of)
08:52 - 1400/05/14
با این رئیس جمهور و با این کابینه شما سیاه پوش کل کشور باش سیاه پوش ایران عزیز باش.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
08:54 - 1400/05/14
واقعانیازنیست مراسم حضوری بگیرن
پاسخ ها
بدون نام
Latvia
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
کار ندارم که حرفت درسته یا غلط
در هر حال یه منفی خرجت میکنم ستاد تک نفره همتی
naser
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
من ازمنفیهای امثال شمالذت میبرم اماهمیشه ودرهرحال حرف حق رومیزنم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
والله
Iran (Islamic Republic of)
09:38 - 1400/05/14
از ماست که برماست برای بدبختی خودمان باید سیاه پوش باشیم
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1400/05/14
سیاهپوش حماقت مردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
واقعا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
والله
Iran (Islamic Republic of)
09:49 - 1400/05/14
محرم رو توی حونه هم میشه بجا آورد.
ولی بجای این تصمیمات عجیب و غریب واکسن وارد کنید. مثل همیشه اصلا نمیدونین دارید چیکار میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
والله
Iran (Islamic Republic of)
10:04 - 1400/05/14
ایکاش ویروس به جاده‌های شمال هم درتعطیلاتها سرمیزدوفقطمنتظر محرم نمیماند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
سنگ از آسمون بباره ما جلسات رو ميگيريم خوبم ميگيريم
،mm
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
اولویت جان مردم است مراسم سال اینده هم میشه ولی انسانهای بی گناه که مردن دیگه زنده نمیشن التماس تفکر،،،
شهروند 21
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
ایکاش سری هم بهانه رفیقمان میزد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
ویروس کرونا همه جا هست
مغلطه نکن این همه عروسی برگزار نکردن
یا نهایت با چهارتا خانواده نزدیک خودشون برگزار کردن
پس شما هم باید محرم در منزل و محدود برگزار کنید اگر خیلی اصرار دارید
Iran (Islamic Republic of)
10:09 - 1400/05/14
درهرحال سیاه پوشیم ،برای همه چیزهایی که ازدست میدهیم جانهای مردم جنگلهای سوخته ،رودخانه های خشک شده وازهمه بیشترسیاهپوش تعقل وتدبری که ازبین رفته
Iran (Islamic Republic of)
11:04 - 1400/05/14
تورروخدا برگزار نکنید به خدا امام حسین نمیخواد توقلب همه جاداره امام حسین کرونا زیاد میشه مگه شما نمیگید تو فصای باز هم هست کرونا حتما از مردن مردم لذت میبریدغیر از این نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
از کجا انقدر مطمئنی که نمیخواد؟ ازش سوال کردی؟
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1400/05/14
محرم شمعیست که هرگز خاموش نمیشودچه کرونا بمیریم چوزنده باشیم لبیک یاحسین ماامت امام حسینیم وشیعه علی
Iran (Islamic Republic of)
11:20 - 1400/05/14
سالهاست قلبمون را سیاه کردن.
Iran (Islamic Republic of)
11:32 - 1400/05/14
انشاالله هرچه سریعتر به یکی از خواسته هاتون فورا برسید.
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1400/05/14
همه سیاه پوش کرونا هستن
Iran (Islamic Republic of)
12:08 - 1400/05/14
هروقت تورهای داخلی و ترکیه را تعطیل کردید محرم هم تعطیل کنید
Iran (Islamic Republic of)
12:13 - 1400/05/14
برگزار می کنیم پر شورتر از هر سال
خمینی شهر اصفهان میزبان کسانی است که در شهر خود مراسم پرشور ندارند.
به کوری چشم سازمان بهداشت جهانی و مریدانش
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
خدا شفات بده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
واقعن خدا شفات بده
naser
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
باکیاشدیم ۸۵میلیون
Iran (Islamic Republic of)
12:13 - 1400/05/14
بیایید در درون خودمان عزاداری کنیم نیازی به هیئت و مسجد نیست.. کجای اسلام نوشته که برید هیئت و مسجد برای امام حسین (ع) عزاداری کنید و کرونا بگیرید. کمی عقلانی بیاندیشیم..
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
برای چی باید در درون خودمان عزاداری کنیم؟
Iran (Islamic Republic of)
13:08 - 1400/05/14
کرونا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
محرم سیاه این بار تقصیر خودمان است بالای۴۰۰نفر هرروز مداحان درفضای مجازی رفع تکلیف کنند امام حسین ع راصی نیست جان مردمغزیزاست
Iran (Islamic Republic of)
14:16 - 1400/05/14
ما که یه عمر تو این مملکت سیاهپوشیم والت قطعاً سیاهپوش کرونا میشیم
Iran (Islamic Republic of)
14:40 - 1400/05/14
اینا تا نسل ایران از بین نبرن ول کن نیستن
Iran (Islamic Republic of)
14:54 - 1400/05/14
کاربر‌۱۱:۵۸‌باهم‌تفکراتون‌کشور‌به‌فلاکت‌رسوندین‌‌حتی‌بجان‌انسانها‌ارزش‌قائل‌نیستید‌اولویت‌درقران‌‌به‌حفظ‌جان‌انسانه‌‌‌
Iran (Islamic Republic of)
16:51 - 1400/05/14
امام حسین تو قلب همه شیعیان هست چه مراسم برگزار بشه چه نشه،بیایید این پول ها رو خرج هیات ها میکنیم خرج خانواده هایی بکنید که از گرسنگی دارن میمیرن،خرج کسانی بکنیم که به کرونا مبتلا شدن وپول ندارن یه میوه یا کیلو گوشت بخرن ،حتی پول ندارن یه داروی تقویتی یا ویتامینه بخرن،لبیک یا حسین بن علی
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1400/05/14
چطور مسافرت مییرید یاد کرونا نیستید و مهمونی سر سبز میگیرید یاد کرونا نیستید
Iran (Islamic Republic of)
19:12 - 1400/05/14
بیشترین رعایت در هیئتهای مذهبی است بیخودی جوّ ندهید.
Iran (Islamic Republic of)
19:12 - 1400/05/14
عید نوروز راتعطیل کنید
Iran (Islamic Republic of)
20:20 - 1400/05/14
به لج و لجبازیاتون ادامه بدید تا ببینیم خدا چی میخواد
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1400/05/15
یک سوال از عزیزان چطور رفتن به ترکیه و سفر طوری نیست برای امام حسین (ع) طوری هست اگر اینطوریه سفر به ترکیه تلویزیونی بشه چطوره ؟
United States of America
11:19 - 1400/05/15
خود مردم مگه عقل ندارن
نرن خب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان