چالبش شرکت‌های آلمانی برای «اسپیس ایکس»
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۲۶۲۰
۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۷
۱۵۱۹
شماری از شرکت‌های نوپای آلمان در تلاش برای تولید پرتابگرهای کوچک و رقابت با شرکت‌های بزرگ آمریکایی مانند «اسپیس ایکس» هستند.

یورو نیوز: شماری از شرکت‌های نوپای آلمان در تلاش برای تولید پرتابگرهای کوچک و رقابت با شرکت‌های بزرگ آمریکایی مانند «اسپیس ایکس» هستند.

آلمان که به عنوان یکی از قطب‌های خودروسازی جهان شناخته می‌شود امیدوار است تا به این ترتیب جایگاهی در مسابقه فضایی بخش خصوصی پیدا کند.

چالبش شرکت‌های آلمانی برای «اسپیس ایکس»

شرکت‌های آلمانی با سه طرح ویژه به یک بازیگر جدی در رقابت برای عرضه پرتابگرهای کوچک تبدیل شده اند. هدف از این طرح‌ها افزایش تعداد ماهواره های کوچکی است که زمین را رصد و شماری از خدمات اینترنتی مانند راهنمای وسایل نقلیه هوشمند را فراهم می‌کنند.

شرکت آلمانی «راکت فکتوری اوگسبورگ» (Rocket Factory Augsburg) در پایان ماه ژوئیه اولین آزمایش موفقیت آمیز موشک «آر.اف.آی.وان» (RFA One) خود را انجام داد و موتور آن را به مدت هشت ثانیه در کارخانه اش در کیرونای سوئد روشن نگاه داشت.

سیستم «احتراق مرحله‌ای» این موشک توسط شرکت «اسپیس ایکس» متعلق به ایلان ماسک و «بلو اوریجین» (Blue Origin) متعلق به جف بزوس استفاده می‌شود اما هنوز در اروپا عرضه نمی‌شود.

به گفته یورن اسپورمن، مدیر اجرایی «آر.اف.آی» (RFA)، این موفقیت اجازه می‌دهد ظرفیت وزنی که در مدار قرار می‌گیرد ۳۰ درصد افزایش یابد.

یکی دیگر از شرکت های آلمانی به نام «هایمپولس» (HyImpulse) مستقر در بادن-وورتمبرگ نیز با آزمایش موتور ۲۰ ثانیه ای در جزایر شتلند در ماه مه که از سوخت موم شمع برای به حداکثر رساندن کارایی استفاده کرد، امیدواری ایجاد کرده است.

کریستین اشمیرر، یکی از بنیانگذاران این شرکت آلمانی گفت: «فناوری ما به اندازه کافی پیشرفته است تا بتواند به بازار پرتابگرهای کوچک وارد شود.»

شرکت «ایزار ایروس پس» (Isar Aerospace) که در خارج از مونیخ توسط سه مدیر سی و اندی ساله اداره می‌شود هنوز اولین آزمایش موتور خود را انجام نداده اما در بین این سه شرکت، از بهترین منابع مالی بهره می‌برد.

این شرکت نوپا که با حمایت سرمایه گذارانی مانند بانک سوئیسی «لومبارد اودی یر» (Lombard Odier)، سرمایه گذاران خطرپذیر «اچ.وی کاپیتال» (HV Capital) و شرکت پورش، بیش از ۱۵۰ میلیون یورو (۱۸۰ میلیون دلار) سرمایه جذب کرده، امیدوار است موشک «اسپکترم» (Spectrum) خود را برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب کند.

«تاکسی‌های ماهواره‌ای»

شرکت «ایزار ایروس پس» پیش بینی کرده است که ارزش بازار پرتابگرهای کوچک تا سال ۲۰۲۷ به بیش از ۳۰ میلیارد یورو برسد و ماهواره های کوچک و متوسط، حدود یک سوم آن را تشکیل دهند.

این ماهواره های کوچک که تنها چند صد کیلوگرم وزن دارند، در مقایسه با ماشین‌های تا ۱۰ تن که توسط موشک های آریان آژانس فضایی اروپا به مدار زمین فرستاده می‌شوند، بسیار کوچک هستند.

کریستین اشمیرر از شرکت «هایمپولس» گفت: «یک موشک بزرگ مانند یک اتوبوس بسیار بزرگ است که همه مسافران خود را در یک ایستگاه رها می‌کند. یک پرتاب کننده کوچک مانند یک تاکسی کار می‌کند و ماهواره ها را دقیقاً در جایی که مشتری می‌خواهد قرار می‌دهد.»

به گفته دانیل متزلر، بنیانگذار شرکت «ایزار ایروس پس»، کوچک‌ترین آنها کمی بیشتر از «جعبه های ۱۰ سانتی متری، با وزن تنها یک کیلوگرم (۲.۲ پوند) و با سرعت ۲۸ هزار کیلومتر در ساعت» به دور زمین می‌گردند.

کاهش اندازه و افزایش کارایی نیز به معنی کاهش هزینه‌ها است

این سه استارتاپ آلمانی در نهایت قصد دارند با توسعه ناوگان خود، انجام ده‌ها پرتاب را در سال تضمین کنند.

پیمانکاران فرعی در صنعت خودروسازی که بسیاری از آنها به دنبال ایجاد تنوع محصول خارج از حوزه خودروهای احتراقی هستند، قطعات موتور موشک ها را تأمین می‌کنند.

اسپورمان با اشاره به انقلابی که صنعتگر آمریکایی در اوائل قرن بیستم در تولید خودروها ایجاد کرد، گفت: «ما می‌خواهیم یک لحظه هنری فورد برای سفرهای فضایی ایجاد کنیم.»

با وجود این آلمان تنها کشوری نیست که به این بازار پر سود توجه دارد. شرکت «اسپیس ایکس» در حال حاضر ماهواره های کوچک را با همکاری ناسا در مدار زمین قرار داده است، در حالی که رقیب آمریکایی اش «راکت لب» (Rocket Lab) یکی از پیشگامان پروازهای تجاری خارج از زمین است.

این در حالی است که چین نیز در این بخش فعال است. همچنین پروژه های جدی در اروپا از جمله در اسپانیا و بریتانیا پیگیری می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر