حجامت و بادکش در المپیک توکیو
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۴۴۱۹۴
۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
۴۸۵۷
تا امروز هیچ مدرک علمی قاطعی وجود ندارد که ثابت کند حجامت فوایدی برای سلامتی دارد. همچنین تحقیقات کافی با کیفیت بالا انجام نشده تا بتوان در مورد مفید بودن حجامت نتیجه‌گیری کرد. پزشکان همچنین هشدار می‌دهند که این عمل مخصوصاً اگر در شرایط غیربهداشتی انجام شود.

ایندیپندنت: تا امروز هیچ مدرک علمی قاطعی وجود ندارد که ثابت کند حجامت فوایدی برای سلامتی دارد. همچنین تحقیقات کافی با کیفیت بالا انجام نشده تا بتوان در مورد مفید بودن حجامت نتیجه‌گیری کرد. پزشکان همچنین هشدار می‌دهند که این عمل مخصوصاً اگر در شرایط غیربهداشتی انجام شود.

حجامت و بادکش در المپیک توکیو

حجامت و بادکش در المپیک توکیوتابناک باتو ـ با شروع مسابقات شنا در بازی‌های المپیک توکیو، دیدن دایره‌های تیره روی پوست ورزشکاران باعث تعجب و سؤال خیلی از تماشاگران شد اما نه برای ما و خیلی از شرقی‌ها.

ماجرای دایره‌های تیره‌رنگ روی بدن ورزشکاران چیست؟

این علائم روی پوست، ناشی از فرایندی است به نام بادکش؛ یک درمان باستانی که ریشه در فرهنگ‌های خاورمیانه و آسیایی دارد. ادعا می‌شود که بادکش کردن دارای مزایای بی‌شماری است از جمله افزایش گردش خون، از بین بردن تنش عضلانی و بهبود ترمیم سلولی، بااین‌حال شواهد علمی کمی درباره فواید آن وجود دارد.

بادکش نوعی «درمان جایگزین» است که شامل ایجاد مکش روی پوست با استفاده از ابزار فنجان گونه است. با اتصال دستگاه مکش به فنجانی که روی پوست قرار دارد، هوا به بیرون کشیده شده و فشار منفی درون فنجان ایجاد می‌شود. برخی هم این افت فشار را با آتش زده پنبه الکلی ایجاد می‌کنند.

تصور می‌شود که با کشیدن پوست به این روش عضلات و بافت‌های پیوسته به آن از حالت فشرده خارج‌شده و جریان خون را در ناحیه بادکش شده تقویت کرده و متعاقباً روند بهبودی بدن را تسریع می‌کند.

نوع دیگری از این درمان سنتی هم وجود دارد که به آن حجامت می‌گویند. در این فرآیند از مکش ملایم‌تری در بادکش استفاده می‌شود اما فنجان‌ها برای مدت‌زمان طولانی‌تری در جای خود باقی می‌مانند. پس از برداشتن فنجان فردی که خود را درمانگر می‌نامد با استفاده از یک تیغ کوچک برش‌های ریزی را در سطح پوست ایجاد می‌کند. سپس با مکش دوم مقادیر کمی خون از این برش‌ها خارج می‌شود.

تحقیقی که در مجله طب سوزنی و مطالعات مریدین در سال ۲۰۱۸ منتشر شد که مدعی بود حجامت باعث کاهش میزان فلز سمی در خون شده است.

منشأ حجامت و بادکش مشخص نیست. حجامت در طب سنتی ایران در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است و حجامت و بادکش از دهه ۱۹۵۰ در چین نیز انجام شده است، هرچند به نظر می‌رسد ریشه‌های آن بسیار قدیمی‌تر باشد.

حجامت و بادکش در المپیک توکیو

رکورددار مدال المپیک بادکش می‌کند

پزشک یونان باستان بقراط که در حدود ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیست برای درمان بیماری‌های داخلی از حجامت استفاده می‌کرد. برخی مسلمانان نیز معتقدند که توصیه به حجامت در گفته‌های بزرگان دینی آمده است.

تا امروز هیچ مدرک علمی قاطعی وجود ندارد که ثابت کند حجامت فوایدی برای سلامتی دارد. مرکز ملی بهداشت مکمل و تلفیقی آمریکا می‌گوید که تحقیقات کافی با کیفیت بالا انجام نشده تا بتوان در مورد مفید بودن حجامت نتیجه‌گیری کرد. پزشکان همچنین هشدار می‌دهند که این عمل مخصوصاً اگر در شرایط غیربهداشتی انجام شود خطر عفونت را بالابرده و ممکن است تهدید جدی برای سلامتی ایجاد کند.

هر چند حجامت کارها می‌گویند آسیبی که بر اثر بریدن سطحی پوست و عروق مویرگی در حجامت ایجاد می‌شود ممکن است فرآیندی را در بدن تحریک کند که درد را مهار ‌کند. هر چند نویسندگان این تحقیق تأکید کرده‌اند که آزمایش‌های بیشتری برای اثبات تأثیر حجامت لازم است.

با وجودی که سازمان‌های بهداشتی در بریتانیا حجامت را به عنوان یک درمان در وب‌سایت خود ذکر نکرده، اما این روش در این کشور غیرقانونی نیست؛ اما تنها پزشکانی که از شورای تنظیم مقررات درمان‌های تکمیلی مجوز دارند، می‌توانند آن را انجام دهند.

حجامت و بادکش در المپیک توکیو

هم‌زمان با آغاز مسابقات شنا در بازی‌های المپیک توکیو مشاهده شده که برخی از شناگران از سراسر جهان دایره‌های تیره‌رنگی روی پوست خود دارند که رد «حجامت» بود.

این اولین بار نیست که این لکه‌های به ظاهر دردناک که امسال روی کمر شناگر ژاپنی آکیرا نامبا و کایل چالمرز از تیم استرالیا دیده می‌‎شود، در المپیک به چشم می‌خورند.

در سال ۲۰۱۶ این لکه‌ها روی کمر مایکل فلپس، قهرمان شنای آمریکایی، هم دیده ‌شد و الکس نادور ژیمناست تیم آمریكا نیز لکه‌های مشابهی روی شانه‌های خود داشت.

بسیاری از ستاره‌ها و افراد مشهور هم با این دایره‌ها روی پوستشان دیده‌شده‌اند. جاستین بیبر، جنیفر انیستون، بروکلین و ویکتوریا بکهام، لیدی گاگا، کیم کارداشیان از افرادی هستند که یا یک‌بار این کار را امتحان کرده و یا از مشتری‌های گاه‌وبیگاه این روش هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر