با خیال راحت به کسب و کار خودت برس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۴۵۵۹۵
۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
۲۳۲۲
حالا، پس از نزدیک به دو سال زندگی کردن با کرونا خوب می‌دانیم با بزرگ‌ترین بحران و چالش شاید تمام عمرمان دست‌به‌گریبانیم. در این میان، اما آنچه مهم به شمار می‌آید جریان زندگی است. این زندگی است که از میان بحران‌ها و سختی‌ها راهش را باز می‌کند و امید ادامه دادن می‌دهد.

برترین‌ها: حالا، پس از نزدیک به دو سال زندگی کردن با کرونا خوب می‌دانیم با بزرگ‌ترین بحران و چالش شاید تمام عمرمان دست‌به‌گریبانیم. در این میان اما آنچه مهم به شمار می‌آید جریان زندگی است. این زندگی است که از میان بحران‌ها و سختی‌ها راهش را باز می‌کند و امید ادامه دادن می‌دهد.

با خیال راحت به کسب و کار خودت برس

در این ماه‌ها یاد گرفتیم اگر محدودیتی وجود دارد آن را از سر راه برداریم و سرسخت‌تر ادامه بدهیم؛ هرچند شغل‌های زیادی در این ایام از پا درآمدند یا با مشکل روبه‌رو شدند، با این حال این سکه روی دیگری هم دارد، شغل‌های ریزودرشتی با استفاده از اینترنت توانستند پر و بال بگیرند و خود را بیش از گذشته مطرح کنند.

لذت دیده شدن کسب و کار در یک پلتفرم امن

دیوار هم در به چشم آمدن و رشد کردن بسیاری از کسب و کارهای کوچک خانگی نقش مؤثری داشته است. این پلتفرم فرصت خوبی به صاحبان کسب و کارها داده است تا بتوانند از طریق اینترنت محصولات خود را به میلیون‌ها نفر در سراسر کشور ارائه دهند. چطور؟ با نگاهی کوتاه به گزارش سالانه دیوار بهتر متوجه می‌شویم که چرا دیوار نقش مهمی در دیده شدن کسب و کارهای کوچک دارد.

بر اساس گزارش سال ۱۳۹۹ دیوار، ۴۴ میلیون گوشی یکتا اپلیکیشن دیوار را بازکرده‌اند. نکته اینجاست که نباید ساده از کنار این عدد بگذریم چراکه ۴۴ میلیون گوشی معادل بیش از نصف جمعیت کشور است.

همچنین دیوار ۱۸.۵ میلیون کاربر آگهی گذار دارد، به این معنا که تنها در سال ۹۹، ۱۸ میلیون و ۵۱۹ هزار کاربر در دیوار آگهی گذاشته‌اند. از سوی دیگر در سال گذشته ۱۲۹.۵ میلیون آگهی در دیوار منتشر شده و این‌که دیوار با ۲۱ میلیون نصب فعال در کافه بازار توانسته دومین اپلیکشن پرنصب ایرانی باشد نشان‌دهنده محبوبیت و کاردرست بودن آن است.

راهی برای کسب درآمد واقعی

صاحبان کسب و کارهای کوچک زیادی در دیوار حضور دارند که گروهی از آن‌ها به‌صورت منظم و گروهی کمتر فعالیت می‌کنند اما نکته مشترک بین آن‌ها این است که همه برای کسب درآمد دیوار را انتخاب کرده‌اند. برخی از مهم‌ترین کاربران که با هدف کسب درآمد آگهی می‌گذارند عبارت‌اند از کاربران پنل املاک، پنل نمایشگاه خودرو، کاربرانی که خود را مشاور املاک معرفی کرده‌اند و برخی از کاربران دسته خدمات، استخدام و کاریابی و زیر دسته عمده‌فروشی. ناگفته نماند که یک‌میلیون و ۴۳۵ هزار نفر از کاربران دسته‌هایی که به آن اشاره کردیم از طریق دیوار کسب درآمد می‌کنند.

داشتن یک معامله موفق بدون حضور دلال

یکی دیگر از خوبی‌های ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار کوتاه شدن دست دلالان است. این اتفاق بیشتر برای کشاورزان رخ می‌دهد و عملاً سود واقعی نصیب دلال می‌شود. با آگهی دادن در دیوار فروشنده و خریدار می‌توانند باهم و بی‌واسطه معامله کنند و کشاورز سود زحمت یک سال خود را بردارد و خریدار هم از خرید بدون واسطه خود سود ببرد. این یعنی یک معامله دو سر برد. نمونه‌های موفق خریدوفروش سال ۹۹ دیوار هم در این زمینه مربوط به آگهی فروش روغن‌زیتون و شیره انگور است.

در ادامه بد نیست نگاهی داشته باشیم به زیر دسته تجهیزات و ماشین‌آلات؛ در این دسته هم یخچال با ۱۳۰هزار و ۲۵۵بار، میز با ۹۳هزار و ۴۰۴بار و صندلی با ۹۳هزار و ۷۰بار پرتکرارترین کلمه‌ها بودند. در این دسته که بیشتر آگهی‌گذارهایش صاحبان کارگاه‌های تولیدی هستند اجناس دیگر چون قفسه، کارت‌خوان، ویترین و دریل هم سرچ بالایی داشته‌اند.

همچنین جالب است بدانید در سالی که گذشت برنج با بیش از ۸۱هزار بار تکرار مقام اول پرتکرارترین واژه در زیر دسته عمده‌فروشی را از آن خود کرد. بعد از آن ضایعات با بیش از ۵۸هزار بار و عسل با ۵۳هزار بار مقاوم دوم و سوم را کسب کردند.

با خیال راحت به کسب و کار خودت برس

در دوران پاندمی کرونا محصولات هنری و صنایع‌دستی هم برخلاف همیشه رشد خوبی داشتند. نمایش و ارائه صنایع‌دستی، وسایل تزئینی و کارهای هنری در فضای اینترنت هم باعث درآمدزایی شد و هم به هنرمندان کشورمان فضایی برای دیده و شناخته شدن داد.

طبق گزارش سالانه دیوار، ساعت با ۲۷۵هزار و ۹۵۷ بار جست‌وجو، پرتکرارترین کلمه در دسته وسایل تزئینی و آثار هنری شده است. بعدازآن تابلو با ۲۶۹هزار و ۴۵۴بار، گلدان با ۱۹۱هزار و ۳۸۲بار و آینه با ۱۹۱هزار و ۳۴۶ بار مقام دوم و سوم پرتکرارترین‌ها را در این دسته را به خود اختصاص داده‌اند.

شاید خوب باشد بدانید که شخصی با ۲۰۴ آگهی، رکورددار تعداد آگهی‌های ساعت است و قاب دیوارکوب هم در سال گذشته با ۷۰ آگهی رکورددار شده است.

گزارش سالانه دیوار نشان می‌دهد استفاده از این پلتفرم می‌تواند کمک زیادی به مشاغل و کسب و کارهای کوچک کند. چرا که فضایی مناسب برای حضور فروشنده و خریدار ایجاد شده است تا با خیال راحت بتوانند هر آنچه نیاز دارند پیدا کنند. این دلیل دیگری است تا مطمئن شویم دیوار انتخاب خوبی برای کسب درآمد است.
شما می‌توانید گزارش کامل بخش «کسب و کارهای کوچک» در دیوار و همچنین گزارش بازارهای املاک، خودرو، لوازم الکترونیکی و… را اینجا بخوانید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو