چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۴۸۱۷۴
۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸
۷۲۱۳
بیماری‌های مقاربتی (STD) بیماری‌هایی هستند که در هنگام عمل جنسی از طریق اندام تناسلی یا مقعد منتقل می‌شود.

بیتوته: بیماری‌های مقاربتی (STD) بیماری‌هایی هستند که در هنگام عمل جنسی از طریق اندام تناسلی یا مقعد منتقل می‌شود. همچنین این بیماری می‌تواند از مادر به بچه، در حین حاملگی یا بعد از زایمان منتقل شود. بیماری‌های مقاربتی یکی از دغدغه‌های بزرگ بهداشت عمومی در سراسر جهان است که هم مردان و هم زنان را شامل می‌شود.

چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟

اگرچه اکثر بیماری‌های مقاربتی قابل معالجه هستند، اما بعضی از آن‌ها مانند HIV (عامل ایدز)، تب خال‌های ناحیه تناسلی و ویروس پاپیلومای انسانی HPV که عامل ایجاد زگیل تناسلی است، قابل درمان نیستند. به بهانه روز جهانی سلامت جنسی در این مطلب اطلاعاتی را دز اختیار شما قرار می دهیم تا زندگی زناشویی سالم‌تری داشته باشید.

سلامت جنسی

روش‌های مختلف پیشگیری از بارداری برای زنان و مردان وجود دارد که بعضی از آن‌ها فرد را در برابر انتقال بیماری‌های مقاربتی محافظت می‌کند. استفاده از کاندوم یکی از انواع کنترل بارداری است علاوه بر جلوگیری از بارداری به جلوگیری از گسترش بیماری‌های مقاربتی نیز کمک می‌کند. دو نوع کاندوم وجود دارد، کاندوم زنانه و کاندوم مردانه.

بیماری‌های مقاربتی می‌تواند از طریق افرادی که نمی‌دانند مبتلا به بیماری هستند به سایرین منتقل شود. به همین منظور تا زمانی که از سلامت جنسی شریک تان مطمئن نشده اید از وسایل ایمنی استفاده کنید.


صحبت با شریک جنسی

قبل از اینکه رابطه جنسی داشته باشید، درباره بیماری‌های مقاربتی صحبت کنید. حتی اگر شریک جنسی شما نشانه‌های بیماری مقاربتی را نداشته باشد، با این حال ممکن است آلوده باشد.

چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟


شیوه‌های رابطه جنسی ایمن

برخی از بیماری‌های مقاربتی مانند HIV، تا ۶ ماه پس از آلودگی فرد قابل شناسایی نیستند. تبخال تناسلی و ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در زمانی که هنوز علائم بیماری بروز نکرده است قابل انتقال به فرد دیگر است. حتی اگر شما و شریک جنسیتان تست شده باشید، حداقل تا ۶ ماه از کاندوم استفاده کنید و سپس مجددا آزمایش بدهید.

علائم بیماری‌های مقاربتی را بشناسید و درخود جستجو کنید. علائمی مثل ترشحات غیرعادی، زخم، قرمزی، تغییرات مشکوک در آلت تناسلی خود یا شریک جنسی تان و یا سوزش در هنگام ادرار.

هرزمان که رابطه جنسی دارید، از کاندوم استفاده کنید. کاندوم بهترین راه برای محافظت شما دربرابر بیماری‌های مقاربتی است. کاندوم‌های لاتکس و پلی اورتان اجازه عبور ویروس‌های عفونی را نمی‌دهند.

از روان کننده‌های مبتنی بر آب مانند ژل‌های K-Y یا Astroglide برای جلوگیری از خراشیدگی پوست ناحیه تناسلی درهنگام برقراری رابطه جنسی استفاده کنید. خراشیدگی‌های کوچک در واژن باعث می‌شود عفونت به خون شما نفوذ کند.

اگر زن هستید، از دوش واژینال اجتناب کنید، زیرا این کار می‌تواند تعادل طبیعی ارگانیسم‌های واژن را تغییر دهد و ریسک ابتلا به بیماری‌های مقاربتی را افزایش دهد.

اگر شما یا شریک جنسی تان دارای تبخال هستید از تماس جنسی هنگامی که تاول بروز می‌کند بپرهیزید و در موارد دیگر از کاندوم استفاده کنید.


پیشگیری از بارداری

ممکن است بعضی زنان از روش‌های ضد بارداری استفاده نکنند یا روش‌های مورد استفاده آن‌ها با شکست مواجه شود. اگر این اتفاق برای شما بیفتد، درصورتی که سرعت عمل داشته باشید ممکن است قادر به جلوگیری از بارداری شوید.

چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟

اگر شما بدون راه‌های جلوگیری از بارداری رابطه جنسی دارید، احتمال بارداری شما بسیار زیاد است، حتی اگر عادت ماهانه در شما شروع نشده و یا نزدیک به زمان یائسگی باشید. هرساله حدود ۸۵ زن از ۱۰۰ زنی که از روش‌های پیشگیری استفاده نمی‌کنند به طور ناخواسته باردار می‌شوند.

انواع مختلفی از روش‌های جلوگیری از بارداری وجود دارد که هرکدام آن‌ها مزایا و معایبی دارد. یادگیری در مورد تمام روش‌ها به شما کمک خواهد کرد که بهترین راه حل مناسب خود را پیدا کنید.

روش‌های هورمونی شامل قرص‌های پیشگیری، تزریق، چسب‌های ضد بارداری، کپسول‌های زیر پوستی و حلقه واژینال می‌باشد. استفاده از آی یو دی Mirena به همراه levonorgestrel نیز به عنوان روش پیشگیری هورمونی شناخته می‌شود.

آی یو دی، وسیله‌ای است که داخل رحم قرار می‌گیرد و برای ۵ تا ۱۰ سال بسیار خوب عمل می‌کند و ایمن است. استفاده از آی یو دی Miren که حاوی هورمون است که می‌تواند با پریود‌های شدیدتر و بعضاً توأم با درد همراه شود.

روش‌های سد کننده (حائل) شامل استفاده از کاندوم، دیافراگم و اسفنج است. به طور کلی، این ابزار به قدرت آی یو دی هورمونی نمی‌توانند از بارداری جلوگیری کند. روش‌های پیشگیری حائل باید در هربار مقاربت جنسی استفاده شوند.

روش طبیعی پیشگیری نیز در صورتی که شما و شریک جنسی تان بسیار دقیق باشید می‌تواند موثر باشد. این روش مستلزم پرهیز از ارتباط جنسی یا استفاده از روش‌های سد کننده پیشگیری از بارداری در روز‌هایی از دوره قاعدگی است که احتمال بارداری بیشتر است.

کنترل دائمی (عقیم سازی)، آخرین راه پیشگیری از بارداری است. عمل عقیم سازی در مردان وازکتومی و در زنان بستن لوله‌های رحم یا توبکتومی می‌باشد. عقیم سازی برای افرادی مناسب است که تصمیم ندارند در آینده بچه دار شوند.

روش اورژانسی جلوگیری از بارداری برای مواقعی است که شما پیشگیری را فراموش کرده اید و یا کاندوم در حین مقاربت جنسی پاره شده است.

برای اینکه روش‌های پیشگیری هورمونی یا سد کننده به خوبی عمل کنند، شما باید آن‌ها را دقیقا به همان روشی که پزشک شما و یا دستورالعمل توصیه کرده است انجام دهید. حتی در آن صورت هم ممکن است حوادثی رخ دهد. بنابراین داشتن روشی جایگزین ضروری به نظر می‌رسد.


انتخاب بهترین روش

بهترین روش کنترلی، روشی است که بتواند در هربار ارتباط جنسی از شما محافظت کند و با توجه به گوناگونی روش‌های پیشگیری، روشی است که شما بتوانید به خوبی آن را اجرا کنید.

چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟

برای یافتن روشی که مناسب شما باشد، به موارد زیر فکر کنید:

روش انتخابی چقدر برای شما موثر است؟ به یاد داشته باشید که جلوگیری از بارداری چقدر برای شما اهمیت دارد و سپس کیفیت هرکدام از روش‌های پیشگیری را بررسی کنید. برای مثال، اگر شما تصمیم دارید که درآینده بچه دار شوید، شما نیازی به استفاده از روش‌های بسیار قابل اعتماد ندارید. اگر شما قصد ندارید بچه دار شوید می‌توانید از روش پیشگیری مطمئن تری استفاده کنید.

روش انتخابی شما به چه مقدار تلاش نیاز دارد؟ برای مثال، درصورتی که شما آدم فراموشکاری هستید، استفاده از قرص‌های پیشگیری راه حل مناسبی برای شما نیست.

چه موقع قصد دارید که بچه دار شوید؟ برای مثال، اگر تصمیم دارید که در یک تا دوسال آینده بچه دار شوید، تزریق هورمونی برای شما مناسب نیست، چراکه تا ماه‌ها پس از تزریق بارداری شما با مشکل و تاخیر مواجه خواهید شد. اگر تصمیم دارید که به هیچ عنوان بچه دار نشوید، روش پیشگیری طبیعی به هیچ عنوان روش مناسبی برای شما نیست، چرا که این روش اغلب دچار خطا می‌شود.


راه‌‌های دسترسی به روش‌های پیشگیری

بعضی از ابزار‌های پیشگیری را می‌توانید از داروخانه‌ها بخرید.

کاندوم ها، اسفنج‌ها و اسپری‌های اسپرم کش را می‌توانید بدون نسخه پزشک از داروخانه‌ها تهیه کنید.

روش‌های پیشگیری اضطراری نیز در اکثر داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک قابل خرید هستند.

چگونه رابطه جنسی ایمن و بی‌خطر داشته باشیم؟


مراجعه به پزشک یا متخصص

دریافت دستورالعمل نحوه استفاده از قرص‌ها و یا روش‌های دیگر هورمونی.

گذاشتن آی یو دی در داخل رحم.

گذاشتن دیافراگم یا حلقه‌ی دهانه رحمی.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1400/06/04
لطفا در مورد درمان سردمزاجي زنان هم مطلب مفيد بذارين
پاسخ ها
ابی
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
درمانش خرید طلاست
Iran (Islamic Republic of)
00:47 - 1400/06/05
میریم که داشته باشیم رابطه جنسی بی خطر رو*
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
ادیب_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو