سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۰۹۶۹
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
۵۳۲۵
چهره‌های سرشناس زیادی همچون ونگوگ، گریگوری مندل، جیمز دین، جین آستین و ... پس از فوت‌شان مورد توجه قرار گرفته و معروف شده‌اند.

روزنامه خراسان - مهسا کسنوی: همه ما در دوره‌ای از زندگی‌مان آرزوی معروف شدن داشتیم. این عشق به شناخته شدن در بین مردم به انسان احساس قدرت، ارزشمندی، پذیرفته شدن و مورد توجه قرار گرفتن را می‌دهد. چیزی که همه ما از کودکی دنبال آن هستیم. برای همین است که اغلب ما در سنین نوجوانی برای مطرح‌شدن و شناخته شدن در جامعه و چه بسا در جهان تلاش و حتی برنامه‌ریزی می‌کنیم.

هر کسی در زمینه خاص خودش دوست دارد بهترین باشد. ورزش، هنر، بازیگری، نقاشی یا حتی علم هم از قاعده عشق به معروفیت مستثنا نیستند. آیا تا به حال به این فکر کرده‌ایدکه معروفیت باید زمانی اتفاق بیفتد که از آن لذت ببرید؟ اگر زمانی همه شما را بشناسند که دیگر در این دنیا نیستید، قطعا لذت شناخته شدن را از دست خواهید داد. جالب این جاست برخلاف این که تصور می‌شود شهرت تأثیر مهمی در زندگی هر فردی می‌گذارد، افراد مهمی را سراغ داریم که در دوران حیات خود سهم چندانی از شهرت نداشتند و پس از مرگ معروف شده‌اند.

برای اثبات این ادعا کافی است نگاه کوتاهی به تاریخ داشته باشید، نقاشان، کارگردان‌ها، نویسنده‌ها و چهره‌های موفق زیادی را می‌شناسیم که در طول زندگی خود به رغم این که افراد بسیار موفقی بودند، نتوانستند به شهرت چشمگیری برسند و پس از این که قطار زندگی آن‌ها به ایستگاه آخر رسید و دنیا را ترک گفتند، نام آن‌ها بر سر زبان‌ها افتاد و به شهرت جهانی رسیدند. در اینجا به معرفی تعدادی از این افراد معروف خواهیم پرداخت که شهرت‌شان بعد از مرگ‌شان اتفاق افتاده است.

مشهورتر شدن فیلم‌هایش بعد از مرگش

چه کسی؟ بروس‌لی

امکان ندارد طرفدار فیلم‌های اکشن باشید و بروس‌لی را نشناسید. حتی اگر از عاشقان این سبک فیلم‌ها نباشید حتما برای یک‌بار هم که شده اسم بروس لی به گوش‌تان خورده، اما باید بگویم این ورزشکار-بازیگر شناخته شده، هرچند در زمان حیاتش هم معروف بود، اما بعد از فوتش، شهرت عجیب و غریب‌تری به دست آورد. جالب است بدانید در طول زندگی‌اش فقط فیلم Green Hornet در آمریکا به نمایش درآمده بود و فیلم درخشان او (اژد‌ها وارد می‌شود)، Enter the Dragon که باعث شهرت جهانی او شد فقط در چین به نمایش درآمده بود و یک ماه پس از مرگش در آمریکا منتشر شد.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

این واقعیت وجود دارد که بروس‌لی وقتی تقریباً همه فیلم‌هایش در خارج از کشور پخش می‌شد، زنده نبود. لی پس از مرگش هنگامی که فیلم‌هایش در جهان اکران شدند، به شهرت و ثروت زیادی دست یافت و هنوز هم سالانه میلیون‌ها دلار درآمد دارد، فقط حیف که به دستش نمی‌رسد و دیگر به دردش نمی‌خورد!


فروش تنها یک تابلو تا قبل از فوت

چه کسی؟ ونسان ونگوگ

شاید ونگوگ را امروزه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هنرمندان جهان بشناسید که در نقاشی، کارش درجه یک بوده است، اما او در دوران خودش نه تنها شناخته شده نبودبلکه توانست تنها یک نقاشی بفروشد که درآمد حاصل از آن فقط ۴۰۰ فرانک بود!

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

البته وقتی او درگذشت، تقریباً ۲ هزار قطعه هنری از جمله نقاشی‌های معروفی به جا گذاشت که بعضی از آن‌ها به قیمت ده‌ها میلیون دلارخرید و فروش می‌شوند. این نقاش بزرگ، در طول زندگی با برخی از بیماری‌های شدید روحی از جمله افسردگی و صرع و احتمالاً چند بیماری دیگر که در زمان خودش قابل تشخیص نبوده، دست‌و‌پنجه نرم می‌کرده تا جایی که گوش خود را قطع کرده است.


کسب اسکار بعد از مرگ

چه کسی؟ جیمز دین

قطعا پسر بد سینمای هالیوود را می‌شناسید. او دوبار نامزد جایزه اسکار شد و تنها بازیگری است که این عنوان را بعد از مرگش به دست آورد. تصادف او با پورشه‌اش به مرگش منجر شد و همین مرگ از او یک افسانه در صنعت فیلم و سینما ساخت. جیمز دین بازی در فیلم‌های مشهوری مانند «شرق بهشت» به کارگردانی الیا کازان، «غول» (Giant)، و «شورش بی‌دلیل» را در کارنامه‌اش دارد، اما قبل از این که این فیلم‌ها اکران شود، از دنیا رفت و نتوانست موفقیت و شهرت واقعی را تجربه کند.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

مرگ نابهنگام این هنرپیشه جوان و خوش‌تیپ باعث شد تا آوازه‌اش بیشتر شود و حتی پس از گذشت نیم قرن از مرگ او، هنوز هم شاهد برگزاری مراسم یادبود برای جیمز دین هستیم. بازی جیمز دین در فیلم «شورش بی‌دلیل» هم که یک نوجوان خشمگین و شورشی را به تصویر کشیده بود باعث شد تا او به چهره‌ای سرشناس در دنیای پوشاک و لباس تبدیل شود و بعید می‌دانیم به این زودی‌ها خاطره این هنرپیشه از ذهن هوادارانش پاک شود.


خالق ناشناخته هالک

چه کسی؟ جک کربی

جک کربی نویسنده، ویراستار، منتشرکننده و طراح کتاب کمیک آمریکایی بود. او با استن‌لی و چند طراح دیگر شخصیت‌های زیادی از جمله کاپیتان آمریکا، چهار شگفت‌انگیز، سیلور سرفر، مردان ایکس و هالک را خلق کرده است. ما امروز آن‌ها را با عنوان کمیک‌های مارول می‌شناسیم.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

کربی به طراحی اونجر، شگفت‌انگیزان ۴ و بسیاری دیگر از شخصیت‌های سینمایی کمک زیادی کرد. متأسفانه کربی برای کار خود یک بار حقوق دریافت کرد و از آن جایی که استن‌لی چهره مارول بود، کربی تا زمان مرگش در سال ۱۹۹۴ در خارج از دنیای هنر‌های کمیک نسبتاً ناشناخته بود. بعد از مرگش بود که همه او را شناختند و فهمیدند کربی برای ساخت شخصیت‌های معروف به استن‌لی کمک شایانی کرده است.


کسب جوایز متعدد نمایش‌نامه‌نویسی

چه کسی؟ جاناتان لارسون

جاناتان لارسون، آهنگ ساز و نمایش نامه‌نویس آمریکایی بود. صبح اولین اجرای پیش‌نمایش، لارسون به دلیل گرفتگی آئورت درگذشت.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

نمایش «رانت» پس از مرگ لارسون، بار‌ها و بار‌ها دیده شد و موفقیت زیادی کسب کرد و باعث شد او بعد از مرگش سه جایزه تونی دریافت کند که جزو جوایز معتبر در حوزه نمایش نامه‌نویسی محسوب می‌شود.


شعرهایش در اتاق خوابش پیدا شد

چه کسی؟ امیلی دیکینسون

امیلی دیکینسون شاعر آمریکایی بود که فقط ۱۰ شعر از او در طول زندگی‌اش منتشر شد. پس از مرگ امیلی خواهر کوچک ترش لاوینیا، مجموعه‌ای شامل ۱۸۰۰ شعر را در اتاق خواب او پیدا کرد و سرانجام تمام این اشعار ۴ سال پس از مرگش به چاپ رسید.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

او هم مانند بقیه چهره‌های سرشناسی که در این صفحه با آن‌ها آشنا شدید، بعد از فوتش بود که آثارش مورد توجه قرار گرفت.


صاحب یکی از گران‌ترین آثار هنری دنیا

چه کسی؟ پل گوگن

پل گوگن نقاش و تندیس‌گر فرانسوی است. او با آفرینش مصور داستان‌های اجتماعی، مرز‌های زمان را در نوردید و فاصله میان واقعیت و تخیل را جابه‌جا کرد به طوری که امروز او را به عنوان یکی از مشهورترین هنرمندان تاریخ اروپا می‌شناسند و ایده‌هایش سبب ایجاد مسیری نو برای سایر هنرمندان شده است.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

هنر گوگن در کشور خود یعنی فرانسه، جایی که آن‌ها آماده پذیرش سبک او نبودند، موفق به فروش نشد و کسی ارزش هنرش را نفهمید. همین باعث شد او به یکی از جزایر مارکیز در جنوب اقیانوس آرام کوچ کند و درآن‌جا زندگی را در فقر به پایان ببرد. کار گوگن پس از مرگش با اثر "کی ازدواج می‌کنی؟ " تحسین شد. با فروش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار، یکی از گران‌ترین آثار دنیاست که تاکنون به فروش رسیده است.


صاحب صدای محبوب

چه کسی؟ رابرت جانسون

افسانه‌ها می‌گویند که رابرت جانسون برای مهارتی که در گیتار زدن به دست آورده، با شیطان معامله کرده است! او یکی از بهترین گیتاریست‌های جهان بود، اما به طور اتفاقی در ۲۷ سالگی در سال ۱۹۳۸ مسموم شد و بعدش هم فوت کرد.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

آثار جانسون در دوران حیاتش فروش کمی داشتند، اما سال‌ها بعد از مرگ او در سال ۱۹۶۱ میلادی، زمانی که تعدادی از آهنگ‌هایش در قالب یک آلبوم دوباره منتشر شدند، شنوندگان زیادی پیدا کرد. پس از آن جانسون به محبوبیت بالایی دست یافت و مشهور شد، اما متاسفانه او دیگر در این دنیا نبود تا طعم شیرین شهرت را بچشد.


نویسنده خالق ۳ گانه هزاره

چه کسی؟ استیگ لارسون

او روزنامه‌نگار و نویسنده سوئدی است. لارسون خالق سه‌گانه هزاره است که در چند سال گذشته همواره یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان بوده است. در کتاب‌های او با رمان‌های جنایی و جذابی طرف هستیم که تعریف و تمجید‌های زیادی را از مجامع ادبی دریافت کردند. لارسون در سال ۲۰۰۴ به طور ناگهانی بر اثر حمله قلبی درگذشت.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

یک سال بعد از مرگش اولین کتاب او به چاپ رسید. با اقتباس از این کتاب فیلم سینمایی هم در سال ۲۰۱۱ ساخته شد و توانست برنده اسکار شود. دوستان و آشنایان لارسون پس از مرگش مدعی بودند که او سیگاری قهاری بود و به ورزش و سلامتی اهمیتی نمی‌داد.


نامش روی کتاب‌هایش نبود

چه کسی؟ جین آستین

احتمالا شما جین آستین را با رمان غرور و تعصب می‌شناسید. جین آستین در طول زندگی خود بسیار محبوب نبود و صادقانه بگویم چندین دهه هم دنبال این بود تا محبوب و معروف شود، اما به آن دست نیافت. آستین از جمله نویسندگانی است که آثارش بعد از مرگش بسیار بیشتر خوانده و مشهور شد.

سلبریتی‌هایی که بعد از مرگ مشهور شدند

تا سال‌ها پس از آغاز نویسندگی روی جلد کتاب‌های او اسم یک بانو نوشته می‌شد و نامی از خودش نبود. با این که این خانم رمان نویس در زمان حیاتش نتوانست به معروفیت برسد، اما در سال ۲۰۱۷ تصویر جین آستین پشت اسکناس‌های ۱۰ پوندی در انگلستان چاپ شد. او غیر از ملکه انگلستان تنها زنی است که تصویرش هم اکنون روی اسکناس‌های این کشور منتشر می‌شود.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
08:18 - 1400/06/14
يعني دنياي چرت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
باید مینوشتید مشهورتر شدند. چون جیمز دین که سوپراستار بود. گمنام نبود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
یکی رو جا گذاشتید نیکولا تسلا که دانشمند فقیری بود
Iran (Islamic Republic of)
08:33 - 1400/06/14
هیث لجر یا همون جوکر هم بعد مرگش اسکار گرفت بنابراین فقط جمیز دین نبود..
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/06/14
ممنون از متن زیباتون . هیث لجر جزو این لیست نیست؟
United States of America
08:56 - 1400/06/14
مرده آنست که نامش به نکویی نبرند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
یه مشت بنگی و فاسد نیکو خخخخ
Iran (Islamic Republic of)
14:49 - 1400/06/14
بس امیدی هست هنوز تلاش کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
امید چیز خطرناکیه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۴
هیچ امیدی نیست . همه از ظرف بیرون ریخته شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دارو سازی عبیدی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو